Změna hodnocení

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Uvítal bych změnu intervalu bodového hodnocení:
Ne 13 %  76%  [ 13 ]
Ano: Interval (1 až 5) 2 %  11%  [ 2 ]
Ano: Interval (-1 až 5) 0 %  0%  [ 0 ]
Ano: Interval (1 až 7) 0 %  0%  [ 0 ]
Ano: Interval (-1 až 7) 2 %  11%  [ 2 ]
Ano: jiný interval 0 %  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 17

Odeslat příspěvekod MirekE 28. 9. 2005 18:56

Míváte také dilema jak hodnotit? Je těch bodíků trochu moc?.....
Pojďme zjistit, jestli bysme uvítali jiný styl hodnocení.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 29. 9. 2005 07:52

nemyslím si, ze by deset bodu bylo nejak extra moc... prijemna stupnice...
5 - normalni fotky
>5 - dobre fotky
<5 - nedobre fotky

proc myslis ze by melo ve stupnici byt hodnoceni -1 ??
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 29. 9. 2005 08:11

5 - normální fotky
10- vynikající fotky

6- lepší než normální
7- lepší než lepší než normální
8 - lepší než lepší než lepší než normální ale horší než horší než vynikající
9- horší než vynikající

Příjde mi to příliš široké.
-1 bych dával za totální brak...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 29. 9. 2005 09:36

jakoze jasne...
10 vynikajici...
pokud je fotka mizerna, myslim ze staci na desetibodove skale jednicka... nebo ne?

Pak se taky muzes na fotku podivat, rict si, tohle by bylo na 8, ALE ma tam takovy a takovy nedostatky, minus minus minus...
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 30. 9. 2005 14:48

V poho.. nechci se nijak hádat... jen.. mě to prostě příjde příliš široké... mám podezření, že podle nálady (jak se vyspím) volím mezi 4 a 6... je to příliš těsné... nelze si udělat jasné hranice.. od kud pokud je to 4 až 6 a odkud je to 5 až 7... prostě... mě to příjde příliš široké :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 30. 9. 2005 15:17

Z čistě matematického hlediska je průměrná fotka 5,5. Když je stupnice se sudým počtem hodnot, pak si musím u té průměrné vybrat, jestli je přece jen maličko lepší (6) a nebo maličko horší (5). A to je dobře.

Také čistě z matemického hlediska jsou všechny mé fotky podprůměrné, protože se nepřehoupnou přes 5,5. (Ovšem utěšuju se tím, že spousta lidí bere jako průměr 5 a že jsem se tedy nad průměr alespoň v několika případech dostal. ;-) )

Se současným způsobem hodnocení jsem spokojen. A jsem rád, že je spektrum široké, protože mnohdy jsou ty rozdíly o takříkajíc o prsa. Zavádění negativních hodnot znamená, že chci být na někoho opravdu zlý... a to nechci. Stačí dát za jedna a napsat k tomu komentář, proč se mi to nelíbí. Ostatně, o to spoustě přispívajících jde, aby se dozvěděli, co dělají špatně a pro příště se chyb vyvarovali...
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Jansa 7. 10. 2005 17:32

Se stupnicí je opravdu nesmysl hýbat,ale až se lidé naučí svůj názor vyjádřit slovně budu nadmíru spokojen a myslím,že vetšina z těch kteří zde přispívají.Bude to hodnotnější než celé body.
Petr Jansa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 7. 10. 2005 19:45

Já už jsem to vzdal.. a asi to vzdám i s touhle galerí...

Tohle mluví za sebe:
----------------------------
15.9.2005 - 6.10.2005
Fotek nahraných: 10
Shlédnutí: 540
Hodnocení: 65
Komentářů: 14
Moje komenty: 102

540 shlédnutí a jen 65 hodnocení.... a JEN 14 komentářů... lidi?? Jak chcete aby tahle galerie byla lepší??? Nebudu tady porovnávat s konkurencí, ale jen pro zajímavost jsem si pro sebe vyjel konkurenční statistiku svého účtu na jiném serveru... a je v řádech čísel rozdílná. V řádech !!!... na menší počet fotek... za stejné období...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 10. 2005 20:37

MirekE píše:540 shlédnutí a jen 65 hodnocení.... a JEN 14 komentářů... lidi?? Jak chcete aby tahle galerie byla lepší??? Nebudu tady porovnávat s konkurencí, ale jen pro zajímavost jsem si pro sebe vyjel konkurenční statistiku svého účtu na jiném serveru... a je v řádech čísel rozdílná. V řádech !!!... na menší počet fotek... za stejné období...f/quote]

Jo to je pravda. Mě přijde, že tam lidi jenom sypou fotky a vůbec neprohlížejí ostatní. Ale s tim admini těžko něco udělají.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod adamek.jan 7. 10. 2005 21:09

To MirekE: Napada Vas prosim jak by se tato situace dala resit? Za odpoved dekuji.
adamek.jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 13:34

To Adamek.Jan: několik návrhů...

1) Obětujte úhlednost stránky a zaveďte neanonymní hodnocení.. i pocit z toho, že jsem byl někým špatně ohodnocen vyvolá diskuzi nad fotografií... to jestli se někdo bude mstít nebo nebude?... to se dá snadno odhalit z několika exemplárních případů, kdy postižený může adminovi nahlásit dotyčného mstitele a admin jakožto nejvyšší instance rozhodne.... může smazat mstiteli účet pokud se ukáže, že tento se mstí, nebo hodnotí s úmyslem poškodit ....

2) Používejte medián pro výpočet průměr a zaveďte statistiky jako je množství bodů za fotku (součet)... lidé si tak snadno rozliší, kvalitu komentáře... od zkušenného, od začátečníka a pod...

3) Nestyďte se převzít dobré a kvalitní věci (nápady) od konkurenčních prostředí.. Normálně to obšlehněte... oni to také nevymysleli úplně první na světě.. tedy mnoho z toho....

4) Když dokážete být diktátoři ve chvíli, kdy někdo smaže svou fotku a vloží ji znovu.. a za tuto malichernost mu smažete účet, měli byste být schopni si vynutit i ostatní věci, jako je... vynucená odpověď na otázky z ankety... (neodpovíš?.. nechceš nám pomáhat při rozvoji webu?.. trhni si nohou.. pak tu nemáš co dělat... nedovolíme ti do té doby nahrát další fotky...)

5) Omezte nahrávání fotek... udělějte.. já nevím.. třeba tři za týden... budete lepší jak konkurence a přitom se stanete vzácnějšími... zkvalitníte procházení fotek a množství komentářů na fotku by se mohlo také zvednout.... jedna za den je sice fajn pro někoho kdo si přidělal foťák na čelo a zablokuje mu spoušť, ale pro někoho kdo se chce dozvědět názor ostatnách na to co dělá je to pěkně na houby... nedivím se, že pak chce svou fotku vložit znovu jen proto, že mu první vložení přineslo jedno špatné anonymní hodnocení bez jedioného komentáře a on nemá šanci dozvědět se od ostatních názor, neb jeho fotka už dávno zmizela v záplavě fotografií které byly nahrány později.... a propo... zrušte počítání 24 hodin, resp času kdy byla fotka vložena na hodiny a zaokrouhlujte to na dny...

Asi by mě napadlo i víc věcí... chápu, že vše má své pro a vše má své proti, ale opravdu... nebál bych se toho, nakouknout ke konkurenci a říci si... hele.. proč to u nich jde a u nás ne???... proč u nich lidi neremcají a u nás ano???¨.... proč jejich fotky mají každá alespoň 20 komentářů a u nás když si vydělíme počet fotek s počtem komentářů.. dojdeme k číslu 4... to je velmi smutné... a je to škoda.. tahle galerie si myslím že má potenciál...

P.S.: Tahle interakce s uživateli má něco do sebe... uživatelé si pak nepřipadají, jakože si brblají na fórech sami pro sebe...
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 13:36

Omlouvám se za překlepy v předchozí odpovědi.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 13:41

Anonymous píše:
MirekE píše:540 shlédnutí a jen 65 hodnocení.... a JEN 14 komentářů... lidi?? Jak chcete aby tahle galerie byla lepší??? Nebudu tady porovnávat s konkurencí, ale jen pro zajímavost jsem si pro sebe vyjel konkurenční statistiku svého účtu na jiném serveru... a je v řádech čísel rozdílná. V řádech !!!... na menší počet fotek... za stejné období...f/quote]
Jo to je pravda. Mě přijde, že tam lidi jenom sypou fotky a vůbec neprohlížejí ostatní. Ale s tim admini těžko něco udělají.c/quote]


V souvislosti s touto poznámkou mě napadl ještě jeden systém... za komentář dostaneš bodík... prostě.. standardně bodík... uživatelé ti mohou bodíky přidat když ohodnotí tvůj kometář jako kvalitní... za 100 bodíků ti resetujeme počítadlo které blokuje limit nahrávání fotek a můžeš začít jak na začátku nového týdne... za tisíc bodíků ti na měsíc zvedneme limit na fotky... nebo já nevím... prostě ... zaveďte SmartSHELL body :-)
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 13:42

A propo.,... kdy že se stanu z kolemjdoucího tadysedícím???
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 8. 10. 2005 14:12

Další nápad... to už je mimo toto téma.....
dejte na stránku kde se vkládají fotografie základní pravidla pro vkládání fotografií... rozměry a max. velikost... vždycky na to zapomenu... upozorněte uživatele, že fotky které přesahují tyto velikosti jsou v některých případech automaticky upraveny do požadovaných rozměrů. Je to důležité v případě, že uživatel má v rámečku tenkou bílou linku. Automatickou změnou velikosti se tato linka stane šedou, nebo úplně zmizí.
MirekE
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků