Nová Galerie

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stringáčik 18. 10. 2005 10:56

suhlasim s MirekEm

k 4, na vsetkyx foto serverox ak si das zotriedit podla poctu zobrazeni naskocia VOY fotky preto si myslim, ze tam je zmena nutna aby to boli skutocne "Nejoblíbenější fotografie"

1, OK
2, to je uz urcita diskriminacia dobreho noveho (neznameho ) autora na ktoreho foto by si tukol len kvoli fotke nie kvoli menu a opacne netukol by si pre zlu fotku aj ked je tam meno dobreho autora
-ak by voslo tak dat obe aj meno aj nazov
3,tak potom ako pise MirekE dat priestor "Nejlépe hodnocené" aj s nahladom
Stringáčik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilicz 18. 10. 2005 18:30

mam napad, az ideu....
Tak jsem koukal na seznam foetek, koukam, fotka s jedenacti komentarema... klepnu na ni, a ona mela jen dva komentare, ale jedenact hodnoceni.... neslo by to udelat, aby se jako komentare pocitaly neprazdny prispevky?
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael B. 18. 10. 2005 21:49

Určitě by to šlo, ale je to zbytečné a měnit to nebudeme.

Za prvé - tento provoz je testovací a nemá smyl to na týden měnit.
A za druhé - informace o počtu udělených bodů má skoro stejnou váhu jako komentář.

To, že tam nebyla hned od začátku bylo tím, že jsme požadovali maximální přehlednost a taky jsme nechtěli flamewar. Na druhou stranu tím, že jsme to povolili jsme zjistili docela zajímavé věci. Ale to už se tu probíralo...
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monkeymahr 20. 11. 2005 21:17

"Na jejich snímky se podíváte právě kvůli uvedenému jménu, stejně jako třeba čtete některé články jen proto, že je napsal určitý autor."

To je přece nesmysl. Tak se úplně utlačí nový, neznámý autor, který také může mít dobrá fota.
monkeymahr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 11. 2005 21:44

Fotografii neznámého autora přece vidíte, nikdo se neutlačí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 24. 11. 2005 11:26

Ja souhlasim s Markem.
adamek.jan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monkeymahr 24. 11. 2005 14:15

mě ale vyhovuje, že hodnocení není anonymní, jen si myslím, že když by u fota byl jeho název a ne jméno, tak se tím může občas zamezit určitému "protekčnímu systému". těžko se to vysvětluje a vlastně to ani není tak důležité. ale většinou si člověk chtě nechtě vytvoří nějakého oblíbence a na jeho fotky pak hledí přednostně a kvůli tomu pak možná opomíjí ty ostatní. možná, je to jen názor...
monkeymahr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monkeymahr 24. 11. 2005 21:01

měli jste asi pravdu nejmíň v jedné věci. lidi se mstí. naštěstí jenom někteří, ale co?! je to sice škoda, ztrácí to na objektivitě, ale aspoň je sranda !!! :D
monkeymahr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod magellan 26. 11. 2005 18:41

Mozna uz to tady bylo (nechce se mi procitat co vsechno tady kdo psal), ale kdyz prochazim galerii neprihlaseny, narazim na neco kvuli cemu se prihlasim, tak mne to po prihlaseni hodi vzdy na titulni stranku galerie misto toho, abych skoncil znovu na te strance, ze ktere jsem se prihlasil.
magellan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 27. 11. 2005 17:21

Ano, galerie si nepamatuje KONTEXT. Už na to žehrám dost dlouho. Mě osobně vadí ale i případy, kdy to zůstane na stejné fotce: vlezu do galerie nějakého konkrétního autora a ohodnotím ji... bum, jsem na stejné fotce ale v kategoriích. A abych se znovu složitě proklikával do přehledu autorových fotek...
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magellan 27. 11. 2005 22:12

Jeste pridavam dalsi drobnost.
U fotografii z Canon EOS 350D to v EXIF informacich spatne prepocitava ohniskovou vzdalenost. Priklad z foto uzivatele Mirek_K: 20,0 mm (ekv. 112 mm); 184,0 mm (ekv. 1147 mm); 21,0 mm (ekv. 147 mm), apod. Navic v tom neni videt zadna souvislost (pokazde je crop factor jiny - ma byt 1,6).

A jak tak koukam, asi to nebude jediny pripad. Napr. u Fujifilm FinePix S5000 (uzivatel Skládanka) je udaj 5,7 mm (ekv. 126 mm) coz by odpovidalo crop factoru nejakych 22. Tak titerny snimac tam snad neni. :-) (Doplnuji ze tady by mel byt crop factor nejakych 6,56 - snimac je 1/2,7" (5,27 x 3,96 mm) )

U Nikonu D70 jsem si vsiml, ze to obcas zobrazuje jen fyzickou ohniskovou vzdalenost (Marcel Jančovič). U nekoho ale zase prepocet je (pazda).
magellan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michael B. 28. 11. 2005 17:21

monkeymahr píše:měli jste asi pravdu nejmíň v jedné věci. lidi se mstí. naštěstí jenom někteří, ale co?! je to sice škoda, ztrácí to na objektivitě, ale aspoň je sranda !!! :Dy/quote]


Pokud vás někdo obtěžuje tím, že záměrně sráží u vašich fotek průměr, pak mi dejte vědět. Napíšu dotyčnému varovný email. Už mám na to připravenou moc pěknou šablonu :lol:
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael B. 28. 11. 2005 17:23

PetrH píše:Mozna uz to tady bylo (nechce se mi procitat co vsechno tady kdo psal), ale kdyz prochazim galerii neprihlaseny, narazim na neco kvuli cemu se prihlasim, tak mne to po prihlaseni hodi vzdy na titulni stranku galerie misto toho, abych skoncil znovu na te strance, ze ktere jsem se prihlasil.


Obávám se, že toto nebude řešitelný problém. Nejsem programátor a přiznám se, že tomu prd rozumím, ale pozice se dle mého ukládají do cookies a ty neregistrovaní nemají. Takže ve chvíli, kdy se přihlásíte, tak se systém nemá kam podívat, kde jste naposledy byl.
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 4. 12. 2005 09:02

Našel jsem chybku:

Když si vyberu na titulní stránce galerie že chci vidět seznam galerií podle uživatelů a dám řazení podle něčeho jiného než je jméno, dostanu prázdý seznam. Lze s tím něco udělat?
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Trup 7. 12. 2005 14:09

Chápu, že už bylo o hodnocení nažvaněno dost, nicméně: Apeluji na všechny - pokud hodnotíte podprůměrnou známkou (4-1), vysvětlete proč tak činíte. Nízké hodnocení bez komentáře nikomu neprospěje, spíš demotivuje. Jako začínající fotoamatér dávám fotky do galerie ne proto, abych honil bodíky, ale abych se něco od vás, zkušených, něco přiučil. Howgh.[/u]
Konica Minolta Dimage Z3 (zatím)
Trup
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků