Hodnocení a moderování v galerii

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 8. 2012 09:05

Pane Vrážele, několikrát jste o mě v diskuzi napsal, že: „přesto mi bylo ppanem Lutonským vyhrožováno, že mi smaže účet.“ Nebo „A třeba to, jak na jedné straně vyhrožujete zablokováním účtu, když se nebude hodnotit podle vašich not.“

Myslím, že tohle by si už zasloužilo uvést na pravou míru. Buď jste zapomněl, co jsem vám psal, nebo si - z mého pohledu – vymýšlíte. V červnu jsem vám napsal toto:

Vážený pane Vrážele,

zkuste prosím změnit styl svého hodnocení na DIGIareně. Vůbec teď nejde o známky, nechci vás přesvědčovat, abyste hodnotil rovnoměrněji. Jde mi o komentáře, které toto hodnocení provázejí.

Při použití velmi nízkých známek totiž začneme vyžadovat podrobné vysvětlení, ze kterého si kritizovaný odnese rady, co má udělat lépe, aby příště jeho fotografie byly lepší. Dát fotografii dvojku a odbýt to komentářem „Vysloveně špatná fotografie“ druhé straně nic nedá, takové hodnocení je zbytečné, to akorát vyvolá hádky, sváry a odplaty.

I nejnižší hodnocení může působit tak, že kritizovaného povzbudí k dalším fotkám. Rádi bychom toho dosáhli i v galerii DIGIareny.

Děkuji


---------

Po vaší odpovědi jsem psal ještě toto:

Děkuji za odpověď. Kdyby u známek nebyla slovní vyjádření, tak byste k hodnocení vysvětlení psal? Já si pořád myslím, že je to vhodné, v některých případech snad až nutné a z mého pohledu i slušné.

Tuto diskuzi vedu individuálně s více lidmi, dokonce ještě plánuji dotazníkovou anketu. Oproti veřejné diskuzi to má hodně výhod: není to emotivní, nepřevažuje názor toho, kdo nejvíc křičí, je to méně anonymní.


---------

Tyto e-maily přece nelze brát jako nějaké vyhrožování, není v nich navíc ani slovo o mazání účtu. Nevytahoval bych je znovu, ale z vašich vyjádření v diskuzích to vypadá úplně jinak: jako bych vám vyhrožoval, že když nezačnete hodnotit osmičkami a devítkami, že vám tady smažeme účet.

To přitom není pravda. Šlo jen o žádost vysvětlovat nízká hodnocení, aby v galerii ubylo hádek.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymní1 13. 8. 2012 09:25

Pane Lutonský, vy sám víte, že jste psal, že kdo se vašim požadavkům ohledně hodnocení nepodřídí, bude jim přístup na digiarénu omezen.....

Zda to bylo v e-mailu, nebo někde v diskuzi je naprosto jedno, pokud máte v sobě aspoň kousek sebereflexe a já věřím že ano tak to musíte uznat....

Já svá slova zde již nemohu nijak doložit, protože e-maily jsem již vymazal a diskuzi si nearchivuji....

Několikrát jsem opakoval, že nepovažuji za potřebné, každé své hodnocení slovně doplňovat, protože Vámi nastavené slovní doplnění mi připadá dostatečné....

Jinak jste mi stále neobjasnil, kde upozorňujete nově příchozí uživatele, že zřízené účty jsou na Digi aréně trvalé, že nejdou mazat....

ŽÁDÁM VÁS TÍMTO O SMAZÁNÍ JAK TÉTO FOTOGRAFIE, TAK MÉHO ÚČTU

děkuji předem za vstřícnost a ukončení tehle trapné záležitosti....
Anonymní1

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 8. 2012 09:48

Kde jsem něco takového psal? Dva e-maily, které jsem vám napsal, jsem zde zveřejnil. Nic jiného jsme si e-mailem nepsali, takže bylo-li to veřejné, najděte to a dokažte svá tvrzení o výhružkách, že vám zablokuji účet, pokud nebudete hodnotit dle našich not, že vám smažu účet. Samozřejmě, že to technicky můžeme udělat, ale vy tvrdíte, že jsem vyhrožoval vám.

V opačném případě prosím tento nesmysl dál nešiřte a ocenil bych omluvu v diskuzích, kde jste mě z něčeho takového osočil.

Už jsem vám psal, že fotografii můžete sám skrýt a že účty nemažeme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymní1 13. 8. 2012 10:12

nemám potřebu nic hledat , osbně nevím zda jste mi vyhrožoval přímo v e-mailu, nebo pod některou z fotek....

TÍMTO SE VÁM OMLOUVÁM, ŽE SI JIŽ NEPAMATUJI, KDE JSTE ZABLOKOVÁNÍM ÚČTU VYHROŽOVAL....

pokud Vy sám toto popíráte, je to jen Vaše věc, je to jen na Vašem svědomí...

NADÁLE TRVÁM NA SMAZANÍ MÉHO ÚČTU VZHLEDEM K TOMU, ŽE PŘI PŘIHLAŠVÁNÍ NA TOMTO "FOTOWEBU" JSEM NIKDE NEBYL UPOZORNĚN, ŽE ZŘÍZENÉ ÚČTY JSOU TRVALÉ ...
Anonymní1

Odeslat příspěvekod Leci 13. 8. 2012 10:20

Marek Lutonský píše:V opačném případě prosím tento nesmysl dál nešiřte a ocenil bych omluvu v diskuzích, kde jste mě z něčeho takového osočil.



Pane Lutonský, (že si nedám pokoj :D )

Právě jste ukázal to, co já tu tvrdím celou dobu. Objeví se jeden uživatel, který tvrdí něco, o čem jste vy přesvědčen, že není pravda a že to očerňuje vaše jméno. (Teď pominu faktickou stránku věci a neřeším kdo z vás má pravdu.)

Po jeho několika příspěvcích žádáte omluvu. Uvědomte si prosím, že totéž probíhá na galerii …
S tím rozdílem, že uživatel jaksi nepožívá vaší autority, bonzovací tlačítko je k ničemu, protože krom jiného... vy řešíte jen vulgarismy a vy očekáváte, že očerňovaný uživatel bude projevovat trpělivost a nadhled, zatímco uraženému hodnocenému je dovoleno cokoli, pokud nepoužije vulgární slovo… je mu to umožňováno donekonečna a vy se tu oháníte omluvou po pár příspěvcích.

Já vím, že vás štvu, jen stále doufám, že vám to dojde.
Leci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 13. 8. 2012 10:21

:roll: já život tak nežeru,stejně je konec neodvratný :lol:
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 8. 2012 10:34

Pety píše:Ne. Já tím vyjadřuji názor, že galerie je pro ty, kdo v ní chtějí vystavovat fotky. Pokud vám to připadá hloupé, asi se neshodneme.


Pane Pety, Vy jste nebyl na DA, když tu pana Vrážela pod jeho dnes už vymazanými fotkami napadali a uráželi stále Ti stejní experti na provokace všeho druhu, které tu prakticky volně necháváte měsíce pobíhat? Vy nevíte, že pan Vrážel byl vyzván aby se podílel svými názory na zlepšení chodu této galerie?

Opravdu si myslí, že tenhle Váš vstup do diskuse má povahu hloupého nekompetentního vyjádření, které byste si vůbec neměl dovolit...

A také si myslím, že moderátor by se tu měl nějak jmenovat a ne se ukrývat za jakousi přezdívkou. Mělo by to patřit ke kultuře jaksi samozřejmě.

-- 13. 8. 2012 11:36 --

Pane Lutonský, jen můj názor: Citování z privátních mailů by se i tady veřejně mělo provozovat až po odsouhlasení obou stran.
anonymni

Odeslat příspěvekod markus23 13. 8. 2012 11:01

Já stále nechápu o co tady několika uživatelům jde! Připadám si, jako bych četl přepis rozhovorů dětí na pískovišti.

Několik jedinců zde stále opakuje cosi o jakémsi očerňování, napadání a urážení, jako by to byla mantra a když jsou požádáni, ať svá tvrzení doloží odkazy (protože kdo jiný, než ten dotčený a ukřivděný by měl doložit zdroj svého "trápení"), nedoloží nic a ještě píšou, že toho není třeba. Pokud si tedy jako dospělý člověk neumím poradit s komentářem (chcete-li s komentujícím) a ještě k tomu mám i technické nástroje (nahlášení nevhodného příspěvku a blacklist), pak je mi záhadou, jak přežívají v dnešním světě.

Spoléhat se stále na "deus ex machina" ve formě administrátora či moderátora a čekat, že za mě někdo vyřeší můj problém je dětinské. Pořád to na mě působí dojmem, že zde byla jakási partička (a její torzo stále přežívá), která nebyla zvyklá na to, že je jí možno oponovat. Nedej bože, že administrátor, z pozice jež je mu dána, něco napíše a ono to nezapadá do konceptu, který by těch pár uživatelů rádo vidělo na DA.

Nejvíce tragikomické jsou vstupy, kdy kdosi radí administrátorovi, jak má či nemá dělat svou práci a co si dovolit může a co ne. Přičemž je z těchto vtipných příspěvků jednoznačně vidět, že dotyční nemají ani minimalní představu o práci administrátora.

Na závěr chci jen tuto diskuzi odlehčit a přidat něco pro pobavení (alespoň já se bavil královsky):
http://www.foto-book.cz/2012/08/selekto ... talni.html

S pozdravem Marek Kučera
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymní1 13. 8. 2012 11:16

markus23 : pane markusi, z galerie Vás neznám, takžee také nevím o co Vám jde...

Mě osobně jde o toto:

Stále mi nebylo objasněno, kde upozorňujete nově příchozí uživatele, že zřízené účty jsou na Digi aréně trvalé, že nejdou mazat....

ŽÁDÁM VÁS TÍMTO O SMAZÁNÍ JAK TÉTO FOTOGRAFIE, TAK MÉHO ÚČTU

Vy jako znalec zdejších prvidel které já nechci dodržovat by jste mi mohl poradit....

Opakuji ještě, jednou, že mě osobně nedělá problém uznat směr kterým se chce Digiaréna vydat mě ovšem tohle nevyhovuje, proto se toho nechci nadále účastnit, task jak jste mi sám někde výše navrhoval....

Děkuji za pochopení....i když v to moc nevěřím...

s pozdravem Josef Vrážel
Anonymní1

Odeslat příspěvekod allcomment 13. 8. 2012 11:25

Nechápu nekonečnost této diskuse, fotku si umíte smazat sám. Smazáním účtu by se jen ukončila diskuze.
allcomment
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymní1 13. 8. 2012 11:38

allcomment:
na jedné straně nechápete nekonečnost diskuze, na druhé straně nechcete, aby byla ukončena...

PS: fotku si smazat neumím, protože to nejde....
Anonymní1

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 13. 8. 2012 11:40

ale jde
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markus23 13. 8. 2012 11:47

Vážený p. Vrážele,

já Vás z galerie znám a jste jeden z těch, kvůli kterým jsem fotografie u svého účtu smazal. Já tudíž vím, o co mi jde.

Pokud neumíte svou fotografii skrýt či vymazat, je to Váš problém (mě to trvalo pár minut). Jestli nechcete svůj účet vůbec používat, poproste administrátora o změnu hesla k účtu a tímto vám bude znemožněno váš účet dále užívat.

Nevím co je na tom tak složitého. Upjal jste se na 1 věc a stále dokola ji zde opakujete.

Označovat mě jako "znalce zdejších pravidel" je Vaše fabulační přesmyčka, kterou odvádíte pozornost jinam, protože nemám nejmenšího zdání, jak jste k tomuto závěru došel.

Děkuji za pochopení....i když v to moc nevěřím...
Marek Kučera
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymní1 13. 8. 2012 12:02

Cituji:

Odeslat příspěvekod markus23 10. 8. 2012 16:45
...."Pan Lutonský má pravdu. Máte zde svobodu, která je vám poskytována v rámci pravidel DA. Až budete vlastníky, dělejte si to dle vlastních představ. Zatím platí podmínky dané DA .
Já podotýkám, komu se to nelíbí, může odejít a stěžovat si třeba na lampárně (protože všichni stvrdili souhlas s podmínkami DA při Pokud tuto jednoduchou pravdu není někdo schopen tolerovat a vnímat, pak může psát sáhodlouhé a nicneříkající kverulantské příspěvky plné zhrzenosti a žluči. Bohudík, to je asi tak všechno, co může"...

Asi tak.

Pokud jste kvůli mě odešel, tak je mi to líto. A také můžete být jeden z těch, co ke každému mému slovnímu, nebo bodovému hodnocení, nebo pod moje fotky psal posměšné poznámky....anebo také né....nepamatuji si Vás....

V každém případě je to další důvod, abych tady déle nesetrvával a odešel...ovšem se vším všudy. Tedy vymazání účtu.....
Anonymní1

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 8. 2012 12:06

Leci, zadam snad nekde o smazani prispevku pana Vrazela, o jeho vyrazeni z fora, stezuji si na nej? Ne, jen jsem uvedl svymi argumenty na pravou miru vyroky, ktere o me siri, a to je vsechno. Ja pravdu znam, nyni maji vsechny informace i ostatni, ktere to zajima, a tim to konci.

Nebo si myslite, ze jsem mel prispevky pana Vrazela z diskuze hned smazat? Ja pro to nevidim duvod.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků