Hodnocení a moderování v galerii

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ivanaga 13. 8. 2012 22:44

Vidíte a já tou galerií docela žila. Asi čtyři roky. Někdy víc a někdy méně. Právě proto, že nejsem malý dítě, je pod mou úroveň se tady neustále handrkovat s nějakým Oldou Poldou. Poslední půlrok je vaším nejaktivnějším autorem, spolu s jeho kamarády. Pan emet nade mnou Vás tady neprovokuje, on se Vám jen snaží ukázat, proč třeba i on odešel. Možná to nevíte, ale byl ještě nedávno hodně aktivním autorem, vymyslel třeba témata. Ta vzpoura, kterou stále nechcete pochopit, není proti vám, kdo tuto galerii vedete, je proti hlouposti, která se tu přemnožila. A vy to jen nechcete vidět. Je to škoda pro všechny zúčastněné. Mazání účtů a fotek by nikomu nepřišlo na mysl, kdyby se tu občas, aspoň slovně, někdo umravnil. Aby tu ta hloupost neměla tak otevřené pole působnosti.
ivanaga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 8. 2012 22:46

PETY podívejte a čtěte

http://digiarena.e15.cz/profil-ctenare- ... -dolozilek

dnes večer jste už tenhle odkaz zde obdržel a není to k ničemu jak vidím.

Dokonce Vám sem byly naservírovány odkazy na jeho některá vystoupení...

Dnes jste tu jen dokázal, že jste buď naprosto mimo a nebo naopak moc dobře víte na jaké ošklivosti se tu podílíte.

Pan Lutonský Vás ale za ty dnešní zdejší úlety ráno nepochválí. Tam kde on kličkoval jste vy ukázal celou škálu ničemnosti.

Nakonec Vás uklidním, byl to můj zde na DA na hodně dlouho dobu POSLEDNÍ komentář ke zdejšímu dění...
anonymni

Odeslat příspěvekod přízraky.b 14. 8. 2012 03:16

Do fora ještě můžu... tak krátká technická... neb ostatní jsem snad zvládla pořešit mailem...

Tedy:

Bylo přidáno blokovací tlačítko... tak nechápu o čem je z jisté strany řeč...

Všichni znájí jeho určení... a tak v budoucnu právě toto tlačítko dává možnost ukončit nevhodné nájezdy třeba zde propraného jedince... a hotovo... tak o co jde...?!

Možná se jen obává jistá osoba JJ, následného častého zablokování vlastních komentářů... neb i strana zde tak plačící často nekomentovala zrovna košér... mnohokrát komentáře psala tak, že být zde podobná možnost blokace tak si u mnoha on i někteří spolubojovníci ani neškrknou...
To však, obávám se, není už věc provozovatele...
Provozovatel mohl pouze dle svého uvážení přidat možnost blokovat jedince který tak či onak uživatele třeba slovně napadá...

Další osobní pocity zneuznání ovšem provozovatel nemá důvod za uživatele řešit... a ani to není jeho povinnost...

Tlačítko důvěry a slušnosti bylo přidáno... a tak si myslím, že jisté příspěvky zde jsou už tedy celkem vlastně o ničem...

P.S. bylo by fajn více prosazovat dobře udělané týdení výběry fotek, které na galerii zaujmou... případně více dobrách článků hodnotících přímo vložené fotografie... raději z pohledu více autorů týdeního výběru... byl by to myslím dobrý a podstatný hnací motor... inspirace... návod... a možnost galerii přilepšit...
Zatím je to dosti krátká, povrchní, obroušená a celkem často i nudná záležitost... a to je celkem škoda...

Ahoj B.
přízraky.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymní1 14. 8. 2012 05:42

Já osbně se s většinou názorů přízraky.b ztotožňuji......

Já osobně nemám potřebu někomu vnucovat své názory....

Osobně mám jediný cíl a to dosažení SMAZÁNÍ SVÉHO ÚČTU .....

děkuji za pochopení
Anonymní1

Odeslat příspěvekod Pety 14. 8. 2012 07:02

Leci: Galerie ne.
ivanaga: Každý uživatel kupodivu považuje za hloupé něco jiného.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hannah12 14. 8. 2012 08:23

Jak se zdá, tak se po třech dnech tato diskuze vrátila konečně na svůj začátek, a to díky příspěvku uživatelky Přízraky.b, za což jsem jí osobně vděčná. Jinými slovy v podstatě říká to, co jsem tu říkala (v sobotu 11.8.) i já.
Ano, také já nechápu o čem je ze strany některých uživatelů řeč, když bylo přidáno blokovací tlačítko (black list).
Funkce tohoto "udělátka" je snad všem zřejmá...

Někteří tu operují nevhodnými komentáři pana Doložílka aka Olda Polda. Musím uznat, že opravdu jsou, jak se říká, přes čáru. Nicméně nechápu, proč tedy nikdo nevyužil tzv. "bonzovacího čudliku"? Řešit to expost je tak trochu mimo mísu. Ovšem admini byli tímto (snad) upozorněni a můžou zmíněného uživatele trochu víc sledovat.
(11.8. jsem diskutujícím navrhla, aby pokud o nějakém nevhodném komentáři vědí, nechť vloží odkaz, ať admin ví na koho si dávat pozor, popř. může ihned zakročit).

Nemohu také než souhlasit s tím, že...(cituji uživatelku Přízraky b.):
...Možná se jen obává jistá osoba JJ, následného častého zablokování vlastních komentářů... neb i strana zde tak plačící často nekomentovala zrovna košér... mnohokrát komentáře psala tak, že být zde podobná možnost blokace tak si u mnoha on i někteří spolubojovníci ani neškrknou...
To však, obávám se, není už věc provozovatele...
Provozovatel mohl pouze dle svého uvážení přidat možnost blokovat jedince který tak či onak uživatele třeba slovně napadá...
konec citace.
Myslím, že někteří zde "tak plačící" uživatelé by si měli sáhnout do svědomí a připustit, že ne vždy byly jejich komenty korektní. Byť lze pochopit, že rozjitřené emoce dělají své. :)

Takže teď už jen malé shrnutí na závěr:
nástroje k tomu, jak zabránit nevhodnému komentování, urážení či napadáni tu jsou a nic nebrání tomu, začít je využívat.
Ale mnohem podstatnější je začít se k ostaním chovat tak, jak chceme, aby se oni chovali k nám.

Hezký den všem
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 8. 2012 09:06

To se nám ale rozjelo :) Někde nahoře je pár odkazů na údajně nevhodné komentáře Oldy Poldy. Přátelé, proč nám je tedy hned bonzovacím odkazem nenahlásíte, abychom s nimi něco udělali?

Galerie je komunitní služba, takže podobně jako třeba fórum spoléhá na to, že si ji částečně dělají uživatelé sami pro sebe a další uživatele. My se samozřejmě nezříkáme odpovědnosti, ale nelze čekat, že všechno zmizí samo, hned a ještě před tím, než i příspěvek přečtete.

Máme tady bonzovací tlačítko, je tady osobní blacklist, je tady větší tým moderátorů. Potřebujeme trochu spolupráce.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leci 14. 8. 2012 09:10

emet píše:Pety: …. A na tohoto autora bylo upozorňováno už vícekrát.

Marek Lutonský píše:………… Pro mě osobně je to na stejné úrovni, sprostá slova bych tady nejradši vůbec neviděl. A sračka je v tomto ohledu, spíše jazykovém, možná horší než parazit. …..
A nedovedu říct, který z pohledů je ten správný…..

Marek Lutonský píše:………..Z tohoto důvodu se na fórech moderují jen vulgární urážky, rastistické útoky apod. Potom třeba také příspěvky off-topic, úplné nesmysly, zmíněné tapetování... Zbytek je někdy nutné vnitřně překousnout a říct si, že příspěvek je především vizitka toho, kdo ho napsal.


Marek Lutonský píše:Přiznávám, že s panem Jeřábkem nejsme příliš kompatibilní. Pravidelně nám hlásí diskuze, které podle mého názoru nejsou nijak urážlivé nebo nevhodné. ......

Samozřejmě nechceme mít v komentářích žádné sprosťárny. Ale že se občas někdo o někoho osobně otře, kvůli tomu snad není nutné hned volat tatínka a žádat potrestání viníka. Berte to jako běžnou internetovou anonymní diskuzi – z ní nikdy neuděláte debatu filozofů. Příliš silné moderování diskuze ničí.



pak se ještě podívejte sem... a zkuste bez ohledu na osobní preference a pocity sympatií či nesympatií sama sobě odpovědět, zda je v pořádku stav, kdy první uvedená kategorie je zde chápána jako odsouzeníhodná, zatímco druhá je tolerována. Druhá kategorie jsou konkrétní citace, nikoliv náhodné vyjádření...

http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... mit=recent

to jen pro představu, nakolik se mýlíte, že tlačítka podobné situace řeší a že se tu řeší věci expost...

se vší úctou Hannah, prosím vás uvědomte si, že jste tu pár měsíců a spoustu toho nevíte....
Leci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 8. 2012 09:32

To se sem nesmí člověk vyjadřovat, pokud není v galerii dlouhé roky? To jste trošku přehnala. Zvlášť když pohled Hannah je naprosto přesný.

Je to už pořád kolem dokola. Myslím, že jsem dostatečně jasně a několikrát psal, jaké jsou v galerii DIGIareny naše záměry, jakým způsobem moderujeme, co tolerujeme a co ne, jaké mají uživatelé nástroje pro vlastní regulaci diskuzí.

Jestli jste s námi kompatibilní, jsme velice rádi a uděláme všechno, abyste se tady cítili dobře. Pokud vám náš přístup nevyhovuje, galerií je na internetu tolik, že určitě najdete takovou, kde vám její pravidla sednou lépe.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leci 14. 8. 2012 09:48

Pane Lutonský, prosím nepřekrucujte to, co jsem napsala.... samozřejmě, že se může vyjadřovat každý...

pohled paní Hannah není přesný v ohledu, že nikdo ta tlačítka nepoužil, že se dotyčný sám nebránil... a že se to řeší expost...

tlačítka byla použita v té které době, což ona neví, protože tu v té době nebyla...
Leci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 8. 2012 09:55

Upozornění na nevhodný příspěvek tady je ale od samého počátku galerie. Oldu Poldu jsem několikrát řešil s panem Jeřábkem, ale bohužel to většinou nebylo upozorněním na konkrétní příspěvek, ale obecnou zprávou „kam zase ta galerie spěje“. Dost jeho příspěvků (doplněno: příspěvků Oldy Poldy) jsme také mazali.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leci 14. 8. 2012 10:14

ano, pokud jste mazali příspěvky pana Jeřábka, které překračovaly mez slušnosti a vztahovaly se k osobám nebo byly vulgární, potom je to v naprostém pořádku, nikdo tu netvrdí, že má svatozář...
-----
od začátku říkám, že spíš než tlačítka, která mají svůj účel, ale nejsou samospasitelná, je potřeba mít o galerii přehled... pokud ten přehled není, pak to dopadá jako včera při vstupech moderátora, který tu působí spíš jako rozbuška....to to fakt nevidíte ?

upozorněním na konkrétní příspěvek - třeba v tom odkazu, kde se nachází vyjádření o parazitu, se tehdy mazalo.... jenže je to bohužel přesně tak, že se maže podle osobních preferencí a sympatií čí nesympatií, tak jak se to včera ukázalo....
Leci
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hannah12 14. 8. 2012 10:33

Paní Leci,
jestli to chápu dobře, tak Váš téměř poslední příspěvek je určen především mně. Než jsem Vám stihla odpovědět, tak Vy jste se tu docela rozepsala.

S dovolením, začnu reagovat nejdřív na konec Vašeho komentu.
Pravda, v dnes mírně kalných vodách DA se pohybuji jen 8 měsíců, což není mnoho. Ale věřte, že nemám otupělé pozorovací schopnosti natolik, abych si i za tak krátkou dobu nepovšimla, že "je cosi shnilého ve státě dánském". Že se zde profilují jisté skupinky. Že některé komentáře fotek či autorů jsou, mírně řečeno, nevhodné.
Samozřejmě netvrdím, že je to v pořádku, ale tvrdím, že za touhle nepohodou nestojí ani tak admin a moderátoři, ale že si ji dělají uživatelé sami a to především ti, kteří nezvládají ukrotit svoje emoce. A ony rozjitřené emoce, způsobí to, že si dotyční nasledně nevidí do úst.
A myslím, že i Vy sama uznáte, že dohadovat se s někým z očí do očí je něco jiného, než provozovat totéž via komenty pod fotkami.
Proto si myslím, že ona tlačítka mohou tyto situace řešit, pokud budou důsledně využívána a pokud admin a jeho lidé budou důsledně uplatňovat mazání nahlášených komentů, zjistí-li že nahlášený příspěvek je nevhodný. A to tak, že padni komu padni.

A tím se dostávám k těm vámi zmiňovaným kategoriím. Musím se přiznat, že této části Vašeho komentáře ne příliš rozumím a tudíž bych nerada psala nějaké bláboly. Jako rozdělení na kategorie mám chápat ty dva odstavce textu pod fotkou včera zveřejněnou panem Jeřábkem???
Pokud ano, tak obě kategorie jsou smutnou ukázkou toho, že lidé neumí krotit své emoce a vyjadřují se jako...no, jak to napsat a neurazit...nevhodně.

Proti tomuto je jediné obrany, využívat mnou již zmiňovaná udělátka a tlačit na adminy a moderátory, aby toto korigovali. Jinak to tu můžeme (a já to už udělala) zabalit a doufat, že třeba někde jinde to bude nové lepší krásnější. Bohužel, moje zkušenost je taková, že všude je to víceméně stejné, a to hlavně proto, že internetová fóra, galerie...nevytvářejí stroje, ale lidé.

Ještě si dovolím pár odkazů. Věřte, že dnes jsem již daleka toho zde řešit své osobní sympatie či antipatie, nebo snad emoce.
Ale také věřte, že tohle mi někdo napsat pod moji fotku, coby komentář (byť zde není ani náznak vulgarity), tak by mi asi dost naběhly žíly a vystoupal tlak. :)

http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... oto=143812

http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... oto=148744

http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... oto=148164
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod allcomment 14. 8. 2012 10:55

Být tady blacklist už dřív, tak těch pár jedinců z FB si každý mohl zakázat a tahle bitva nikdy nevznikla. Většina jejich komentářů nikoho nepoučila ani neposunula dál, spíše to vyústilo v protiakci, která dosáhla až k vzájemnému urážení a zbytečných odchodů z obou stran.
allcomment
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 14. 8. 2012 11:41

Konečně rozumné tóny v diskusi. Díky.

Moderátoři opravdu nejsou placení zaměstnanci, kteří by měli za úkol neustále sledovat dění v Galerii a okamžitě zasahovat, kdyby náhodou někdo neocenil něčí fotku pochvalným komentářem a minimálně devítkou.
A jak psal pan Lutonský mnohokrát - jste snad dospělí lidé. Pokud nedokážete nebo nejste ochotni využít prostředků, které vám softwarové vybavení dává, není to chyba nikoho jiného, než vaše, I am sorry.
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků