Osobní blacklist v galerii DIGIareny

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 30. 7. 2012 09:14

V galerii DIGIareny se občas vyskytnou silné vášně. Lidé si někdy navzájem nesednou, do hodnocení fotografií se začnou vkládat osobní vztahy a diskuze začnou připomínat soukromou válku. Z pozice provozovatele galerie potom musíme dospělým lidem psát, aby se chovali jako dospělí lidé. Několikrát to dospělo i k odchodům z webu a párkrát jsme odchod pro zklidnění situace iniciovali i my.

Mezi tipy, jaké funkce bychom do galerie mohli přidat, se objevil i osobní blacklist. Každý by si mohl označit uživatele, u kterých nechce, aby mu fotky hodnotili a komentovali. Že by takový blacklist byl užitečný, jsme ověřili i nedávnou anketou mezi nejaktivnějšími uživateli.

Takže blacklist je tady, zatím v testovacím provozu a uvidíme, jestli se osvědčí.

U uživatelů v diskuzi u svých fotek uvidíte nové tlačítko „semafor“. Červené zařadí uživatele do blacklistu, nebude potom moci vaše fotky hodnotit a komentovat. Zeleným ho vrátíte zpět, odkaz na přehled všech „svých“ blokovaných uživatelů najdete v patičce galerie.

Blacklist1.png
Blacklist1.png (4.68 ) Zobrazeno 30629 krát

(Teď vidím, že červená ikona je ve větších diskuzích zbytečně výrazná, ještě ji trochu upravíme)

Se zveřejněním této nové funkce současně rušíme plošný zákaz hodnocení a komentování, který v galerii měli někteří uživatelé.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shoehardt R. 1. 8. 2012 18:45

ja osobne moc velkym zastancem black-listu nejsem, mam trochu obavu, ze to muze vest k tomu, ze si nekdo, kdo treba nebude nejlip hodnoceny blokne vsechny vyjma "devitkaru-desitkaru" (ti co davaj vsem devitky)..
kazdopadne muj dotaz k tomuto tematu - je moznost pro ostatni videt blacklist jednotivych autoru (pripadne jak a kde)?
Shoehardt R.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 8. 2012 21:06

Na tuto otázku jsme se taky sami sebe ptali. Co se stane, když si zablokuje ty, kteří mu dávají špatné známky? Naše odpověď je: dobře mu tak. Když to někdo udělá udělá, ochudí tím jedině sám sebe.

Blacklist je soukromý, každý uživatel vidí jen na ten svůj. Když je někdo v blacklistu, u fotografie se dozví, že ji nemůže hodnotit a komentovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 2. 8. 2012 00:53

Je to kontroverzní, ale vzhledem k pár individuím co se pohybují v galerii Digiareny (a kvůli kterým tohle nejspíše vzniklo) to chápu.

Pořád je lepší dávat lidem možnosti než je brát. To druhé zvládá náš drahý stát každý den.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pety 2. 8. 2012 07:21

Případně by se mohla velikost blacklistu omezit, například na 3 nebo 5 záznamů?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod riman 2. 8. 2012 09:03

Ze serveru Fotoaparat.cz vím, že black list je používán převážně na vyblokování těch uživatelů, kteří daného uživatele hodnotí negativně (ať už slovně nebo bodově). Jak velká je šance, že to zde dopadne jinak?

P.S. Že je blacklist soukromý, je jen dobře, opak by budil velké vášně.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 2. 8. 2012 09:39

Pety> Zvažovali jsme to, ale dost to komplikuje vývoj. Nechali jsme to zatím takhle volně a za nějakou dobu vyhodnotíme, jak se to používá. Omezení počtem není do budoucna vyloučeno.

Riman> Je to fakt na každém z uživatelů galerie, jestli se chce zlepšit a slyšet tak užitečnou kritiku ostatních, nebo si jen hovět mezi těmi, kdo rozdávají pouze vysoké známky.

----------

Mimochodem histogram četnosti hodnocení je v galerii děsivý. Devítek se tady dává víc než všech ostatních známek dohromady.

Zkusil jsem si v Excelu udělat normalizaci hodnocení. U každého uživatele jsem spočítal, jak hodnotí, a potom jeho známky posunul ve stupnici tak, aby hodnocení bylo symetrické. Kdybychom ale tohle počítali automaticky, tak z galerie asi všichni odejdou :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tinkao 2. 8. 2012 10:30

Marek Lutonský: To je možná dáno i tím, že hodnotící často přidávají známky jen něčemu, co je zaujme, to, co má nějaké mouchy, hodnotí slovně. Alespoň já to tak dělám (i to slovní hodnocení často vzbuzuje vášně :-) )
tinkao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hanka U 4. 8. 2012 11:39

Marek Lutonský: Co je špatně na tom, že nemám potřebu body známkovat špatné fotografie, ale max. jen slovy? Ano, známkuji 7 - 10, ale objektivně jen to, co se mi líbí. Rozdávat nízké hodnocení mi nepřináší dobrý pocit. Jsem názoru, že nízká známka bez konstruktivního komentáře či dobré rady nikomu nic nepřinese, stejně jako samé 9 a 10 na špatnou fotografii. V obou případech se člověk nedozví pravdu.
Hanka U
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šel okolo 4. 8. 2012 15:23

Jejda,tak nejdřív Burda a teď blokování,nebudem muset nosit modré košile a rudé šátky ?
Nějvětší blbost je bodová stupnice od 1 do 10,ono vůbec hrát si tu na školu.Chtěl bych potkat jednoho uživatele,kterýmu to pomohlo. :o)
šel okolo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Šigut 4. 8. 2012 16:54

Teď když se jim podařilo vyhodit Radka Burdu tady bude aspoň více prostoru pro hodnotné články o testech objektivů či grafickým programů, či jak namalovat křidélka dětem ve photoshopu :-)
Petr Šigut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jack08 4. 8. 2012 23:02

jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snopa 6. 8. 2012 06:24

No já zřejmě funkci "černé listiny" nevyužiju.Proč taky????
K hodnocení:
hodnotím jen to co mne nějak zaujme a ostatní přehlížím. Pokud bych měl někomu dát míň jak 5, tak je jisté, že snímek nestojí ani za komentář.Totéž očekávám od ostatních, pokud je můj snímek nezaujme, proč něco psát, když jaksi není k čemu. Proto hodnotím 6-9 a 10 jen velmi vyjímečně. :)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tinkao 6. 8. 2012 08:32

Jen taková poznámka: ´"nezaujme" není totéž, jako "je to špatné". Kolikrát fotku nehodnotím, protože to není můj šálek kávy, ale fotka je určitě dobrá. Blacklistu bych využila asi jen u člověka, který je arogantní, svými komentáři a body opakovaně někoho sráží (i tací se tu občas vyskytnou).
tinkao
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 8. 2012 10:08

Hanka U: Špatného asi nic, jen mě to hodně překvapilo. Moc to nepomůže fotografům, kteří se chtějí zlepšit.

Šel okolo: Docela často se k nám dostávají požadavky typu „Dokud v galerii bude XXX, mě tam neuvidíte!“, nebo „Kdy už konečně YYY zakážete přístup!“. Párkrát jsme už v minulosti k těmto zákazům sáhli – někdy nespravedlivě, v zájmu větší komunity. Teď už to nebude nutné, nebudeme kvůli problémům mezi několika jedinci rušit kompletní přístup. Když se někdo nedokáže s někým domluvit, tímto způsobem si to vyřeší sám a nebudou ovlivnění ostatní.

Petr Šigut: :-(

Snopa: Předpokládám, že blacklist nevyužije naprostá většina lidí.

Tinkao: Ano, tohle je přesně to správné využití. Když se s někým nedá domluvit, když už nezbývá žádné jiné řešení, blacklist pomůže.

EDIT: Další diskuze už neměla mnoho společného s touto novou funkcí, je proto oddělena do samostatného tématu: viewtopic.php?f=223&t=1173407
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron