Nová galerie DIGIareny: co je nového

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oko-nomada 4. 5. 2012 21:00

mám stejný názor jako rok.zaruka a ještě bych upravil stránku s fotografií a komentáři do původní podoby tak, aby pásek s dalšími fotografiemi byl opět nahoře a nepřerušoval logický celek mezi fotografií, exifem a komentáři

-- 4. 5. 2012 22:04 --

možná by stálo za to doplnit možnost ztmavit si pozadí u jednotlivých fotografií po rozkliku ... některým fotografiím svědčí světlé (bílé) pozadí a jiným zase tmavé (černé)
oko-nomada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod v-nick 4. 5. 2012 21:06

Několikrát mi zamrzla opera v případě kliknutí na fotografii pro její zvětšení. Tento mezikrok bych raději vypustil a nechal zobrazovat fotografie tak velké jak je vložil autor podle pravidel serveru.
v-nick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oko-nomada 4. 5. 2012 21:26

přibyla možnost opravit komentář, to si myslím, že je dobře, ale měnit body po té co uvidím bodování ostatních bych už neumožnil
oko-nomada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 5. 2012 21:40

Exif: vrácen

Náhledy: Dejte jim prosím ještě chvíli čas. Zvětšení náhledů a fotek byl jeden z hlavních cílů, proč jsme změny dělali. Na třech galeriích, které jsme už takhle upravili, to bylo přijato velmi dobře – nejen reakcemi, ale i zvýšením návštěvnosti galerie. Musíme to nechat trochu uležet, potom se uvidí.

Přehled fotek: vrátíme do něj podrobné informace. Akorát se k tomu musí programovat výjimka, tak to bude až příští týden.

Žemla a zobrazení: dělá to pořád? I když stisknete F5 nebo Ctrl + F5? Ukažte to prosím na obrázku.

>>> Už nejde vkládat pouze s možností komentářů, nikoli bodů?

Jde, nic se neměnilo.

Kalendář, přihlašování odběru fotek: tohle jsou málo využívané funkce, které šly pryč; a ještě některé další. Galerii jsme zjednodušovali.

Mazání a úpravy komentářů: Je tam časový interval, asi hodina. Jestli zjistíme, že to něčemu vadí, můžeme to zase vypnout. Ale možnost upravit/opravit komentář nebo hodnocení po vložení se může hodit.

>>> Ještě bych upravil stránku s fotografií a komentáři do původní podoby tak, aby pásek s dalšími fotografiemi byl opět nahoře

Při změnách jsme si neustále říkali, že ve fotogalerii jsou nejdůležitější fotky. Ty proto musí být hned nahoře. Dívejte se na to tak, že běžný návštěvník nečte popisy, exif a komentáře - prohlíží si fotografie, přechází mezi nimi a priorita číslo jedna je, aby tohle fungovalo nejlépe. Kdo chce pokračovat níž, ten pásek snadno přeskočí. Kdyby zůstal nahoře, musí ho přeskočit každý.

Opera: klikáme, klikáme, a všechno u nás funguje.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 4. 5. 2012 21:54

snažili jsem se zjednodušit...tak proč přidáte novou rubriku "nejaktivnější uživatelé" ? ....popravdě koho to zajímá kdo je nejaktivnější?....kor když jde v galerii hlavně o fotografie?;-)...to chcete touto rubrikou dohnat uživatele aby byli aktivnější?

ta velikost náhledů....je to fakt brutus nepřehledné...tak zmenšete alespoň čerstvě vložené,alespoň se to vizuálně odliší od topu(zlepší se přehlednost),popř se jich vejde víc.....ale tomu rolování bych se snažila vyhnout...ale radši mlčím bo to bude jak minule;-)
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 5. 2012 22:04

Blok s nejaktivnějšími uživateli je jen taková vycpávka. Box s kategoriemi na celou šířku totiž nevypadal dobře, ale nic jiného (třeba kalendář) se vedle něj už nevejde. Jestli vymyslíme, co tam dát lepšího, můžeme to změnit.

Náhledy zatím zmenšovat nebudeme. Každý nový vzhled jednak potřebuje nějakou dobu hájení, protože pár hodin po změně převažuje nezvyk. Nehodnotí se, jestli je to dobré nebo špatné – hodnotí se, že se něco změnilo. A jak jsem psal: tohle je hlavní záměr, nikoli chyba. Galerie, které v tomto vzhledu už nějakou dobu jsou (třeba galerie.autorevue.cz), nám ukazují, že to byl dobrý krok.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 5. 2012 22:13

Pane Lutonský

cituji

">>> Už nejde vkládat pouze s možností komentářů, nikoli bodů?

Jde, nic se neměnilo. "

....a skutečně marně tu možnost hledám při vložení fotky i teď


cituji

"Mazání a úpravy komentářů: Je tam časový interval, asi hodina. Jestli zjistíme, že to něčemu vadí, můžeme to zase vypnout. Ale možnost upravit/opravit komentář nebo hodnocení po vložení se může hodit."

...a to předpokládáte, že autor nebude na komentář tu hodinu reagovat aby měl jistotu, že je definitivní a nebo se dá spíš předpokládat množství reakcí, které pak už při pohledu pod fotku budou reakcemi na později upravený komentář a tedy zmatečné?

cituji

"Kalendář, přihlašování odběru fotek: tohle jsou málo využívané funkce, které šly pryč; a ještě některé další. Galerii jsme zjednodušovali."

...na www.photoextract.com se tomuhle musí Klimek smát :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod pazit 4. 5. 2012 22:59

Nepíšu jen o této změně, ale tak nějak celkově se mi DA špatně používá. Chodím sem přes digiarena.e15.cz, zkontroluji články atd. Pak kliknu na nejnovější fotografii a klikám doprava. Jenže ony se nezobrazují všechny starší fotografie (jak by to odpovídalo původní liště s náhledy, přes kterou jsem do galerie vlezl), ale jen fotky ze stejné kategorie jako ta první. Pokud jdu přes galerie.digiarena.e15.cz, zobrazí se mi "nové fotografie", ovšem ne všechny, takže když přejedu očima náhledy (menší mi přišly lepší, snad si zvyknu) a chci na starší, musím zvolit "všechny fotografie" jen abych získal tu samou stránku, ale se stránkováním.
V detailu fotky mě ruší červená lupa (aspoň šedá jako šipky když už tam musí být), vadí mi náhledy navigace dalších fotek pod detailem fotky, protože to přetrhává fotku a informace k ní - "nejsou to náhodou další fotky stejného autora?" - nebo prostě takhle nějak to působí, prostě to tam logicky nezapadá. Náhledy dalších fotek bych vrátil nahoru a udělal je menší, klidně 9 fotek. Kód pro vložení snímku do fóra bych dal úplně dolu, to mě fakt zajímá výjimečně.
Poslední komentáře jsou moc velké a v tom místě stejně asi odsouzené k nečtení.
pazit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jack08 5. 5. 2012 06:50

Vzhledem k velikosti náhledu fotek, velikosti písma a nutnosti hodně scrollovat, je šířka stránky 850px dosti malá. Standardem je 960px. Celkově se mi zdá plýtváním místa např. v "Posledních komentářích" výškou řádků s náhledem zbytečně velkých fotek a velikostí některého písma. Podle mě by stačila stejná výška posledních komentářů jako v původní Galerii.
Chybí označení autora fotky, což se někomu může zdát "spravedlivé" (např. já na bráchu, brácha na mě...), ale vesměs je to důležité vodítko v orientaci v galerii.
Jinak velikost náhledu fotek je v pořádku, jen bych více rozlišil velikostí (příp. barevným pozadím) v "Nové fotografie" a "Nejlepší snímky za poslední týden", protože spolu dosti splývají.
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 5. 2012 07:46

Jerabek IV: Aha, vy jste totiž nenapsal, jaké vkládání myslíte a já jsem to pochopil tak, že píšete o vkládání komentářů k fotkám (ty lze vložit bez hodnocení). Podíváme se, jak často byly funkce pro zákaz komentářů/hodnocení u fotografií využívány, potom je případně vrátíme.

Úpravu komentářů a hodnocení vypneme. Připadá mi to ale jako zbytečné omezení. Kvůli jakési ochraně proti některým uživatelům, kteří si nestojí za názorem, teď budou omezení všichni.

---

Náhledy v komentářích zkusíme zmenšit.

Na titulní stranu doplníme pod nové fotky odkaz, kterým by se dalo hned přejít na druhou stranu. Aby tam nemusela být mezifáze v zopakované první straně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUBOŠ KOŘÍNEK 5. 5. 2012 07:55

Je to moc na těsno a otevřená krajina ve všech náhledech mě ted chybí....uživatelé tu jaksi zanikaj..... !!!! >:-( nelíbí..Luboš Kořínek :pozor
LUBOŠ KOŘÍNEK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod belrok 5. 5. 2012 15:47

Já mám ještě jednu vsuvku, nikde jsem teď nenašla u svých fotografií průměrné hodnocení. Nevím, jeslti to ostatní zajímalo, jaký mají průměr na fotku...mě docela jo, takže mi to tam chybí. Jinak velikost náhledů a design mi nevadí. Možná by mi při prohlížení fotek přišlo logičtější ty další fotografie v pruhu dát nad tu momentálně prohlíženou, protože to tam trochu ruší a když člověk roluje na komentáře, tak vlastně u toho shlédne fotografie, které ho v tu chvíli nezajímají. Ne že by mi to přišlo zásadní, zvyknout se vlastně dá na vše, ale přijde mi to rušivé. Myslím, že to psal už i někdo přede mnou.
belrok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tchmes 5. 5. 2012 17:19

Když jsem otevřel galerii byl jsem překvapen a převažovali rozpaky :) , ale už jsem změnu vstřebal a beru to.
Ale vadí mi toto :
Upravil bych stránku s fotografií a komentáři do původní podoby tak, aby pásek s dalšími fotografiemi byl opět nahoře a nepřerušoval logický celek mezi fotografií a komentářem takto jak je to nastaveno to velmi ruší..., exif klidně nechat až na konci , ale ponechat.

Určitě nechat autorovi při nahrávání možnost zákázat bodování či komentáře k fotce.

V topu bych ponechal fotky max. 3 dny , týden koukat na stejné fotky je nuda...

Odstavec po topem /Kategorie,Fotografie,Komentáře,Nejaktivnější uživatelé/ bych posunul až na konec stránky pod diskusi, abychom nemuseli tolik rolovat...

Tolik první dojmy :) - St. Chmelíček
tchmes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jokr7 5. 5. 2012 19:28

rozhodně přímluva za TOP 3 dny
jokr7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shimmell 5. 5. 2012 23:24

jak to že strašim v topu, fakt stačí jenom 3 dny, jinak to bude nuda k ukousání :-)
shimmell
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků