Nová galerie DIGIareny: co je nového

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jack08 28. 5. 2012 20:36

pane emete, ono by stačilo, kdyby se "někdo" snažil pochopit dostačující vysvětlení, které se Vám zde již několikráte dostalo...
jack08
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 29. 5. 2012 06:54

Tady fakt nemá cenu dál zůstávat.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 29. 5. 2012 08:26

Emet> Ještě to zkusím jednou.

1. Váš pohled: Chci, aby někdo zajistil, aby ostatní hodnotili fotografie tak, jak chci, aby byly hodnoceny.

2. Pohled druhé strany: Chci, abych mohl fotografie hodnotit tak, jak sám cítím, aby byly hodnoceny.

A teď se na to podívejte z výšky. Oba dva požadavky jsou přece úplně rovnocené, nedá se rozhodnout, který z nich má nárok na vyslyšení, který je správný, který je špatný.

Hodnocení fotografií je přece subjektivní. Na každého snímek působí trochu jinak, proto se hodnocení vždy budou lišit. V galerii necháváme stejná práva těm, kteří dávají nuly, i těm, kteří známkují desítkami.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 29. 5. 2012 08:46

Opakuji. Nejde o hodnocení, to je v pořádku. Jde o to, že tu někteří uživatelé napadají ty, co chtějí používat celou stupnici. A pak už nejde o fotografie, ale o osobní rovinu.
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 29. 5. 2012 09:03

Do osobní roviny to jít nesmí, Olda Polda už dostal varování a je teď na něm, jak se k tomu postaví.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod allcomment 29. 5. 2012 20:11

Doporučil bych něco podobného, co mají na photoserver.eu - mít možnost zakázat komentáře a hodnocení pro uživatele, co dělají naschvály (třeba jen jednoho nebo dva), předešlo by se nekonečným hádkám. Je škoda, když kvůli tomu odejde a nebo pak už nemá chuť vkládat fotky.
allcomment
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 29. 5. 2012 21:28

Podle mých zkušeností nepředešlo. Tato funkce je už totiž několik let ve fóru a skoro nikdo ji nepoužívá. Řešíme tady dokola stejné věci jako ve fóru. Druhý je, že se to dá snadno obejít - kdo se chce hádat, udělá si kvůli tomu rád nový účet nebo účty.

Rád bych se vyhnul programování dalších komplikovaných funkcí
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod navyy 1. 6. 2012 14:58

v blízké době bych chtěl smazat účet ,ale nejdou mi odstranit fotky je to moje chyba nebo jste mazání zablokovali?
navyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 6. 2012 15:10

Zablokovali.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod navyy 1. 6. 2012 15:22

po odhlášení účtů fotky zmizí nebo účet zústane na digi areně?
proč jste mazání zablokovali?
navyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 6. 2012 15:27

Co myslíte odhlášením účtů? :-)

Vysvětlím to. Na jedné straně jste nám coby uživatelé udělili licenci k vystavování svých fotek na webu. Takže čistě právně je mazat nemusíme, na druhou stranu ale v tomto nechceme dělat problémy.

Současné nastavení pravidel má jen za cíl vyhnout se impulsivnímu odstranění všech fotek z galerie. Tím, že se člověk z nějakého důvodu naštval a okamžitě potřebuje udělat nějakou akci.

Jsou to vaše fotky, ale ostatní uživatelé u nich strávili čas svými komentáři, lámali si hlavu hodnocením. To je trochu škoda jen tak všechno šmahem odstranit.

Ještě nemáme hotový přesný postup, ale bude to vypadat nějak takhle:

- Když budete chtít odstranit galerii, napíšete nám. Třeba přes formulář Připomínky na webu DIGIareny.
- My vám odepíšeme, pobavíme se o důvodech, zkusíme vás přesvědčit, abyste to nedělal.
- Bude následovat doba odpočinku, třeba čtrnáct dnů.
- Poté se znovu ozveme a jestli stále budete chtít své fotky smazat, odstraníme je.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod navyy 1. 6. 2012 16:02

pane Lutonský často sledují vaše vstupy na DA a vážím si vašich moudrých názorů ,víte já jsem jen taková rychlokvaška a nemyslím si že by moje fotky zrovna oslňovali. Po mém extempore tu nikomu stejnak chybět nebudu.Nejsem si také jisty,že potom všem by moje kariera focení šla nějak nahoru spíš naopak, mam pomalu strach sem nějako fotku vložit.
Fotit tak jak někdo chce taky nechci to si raději udělám par fotek do rodiného alba jen tak pro radost a potěšení rodiny. Ještě omluva ,že jse vám udělal na Da potíže.
navyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 6. 2012 16:07

To je myslím zrovna ideální stav na dobu odpočinku a rozjímání. Po čtrnácti dnech to můžeme nějak vymyslet, jestli se situace nezmění a trudomyslnost stále bude převažovat :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod belrok 1. 6. 2012 16:19

Teda upřímně musím říct, že zablokovat to, aby si člověk mohl své fotky zase smazat, mi přijde poněkud divný tah. Je přeci na každém, co by chtěl veřejnosti vystavit a co už nadále ne...ať už to chce mazat v euforii nebo ne. To mi přijde trochu zvláštní...
belrok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oko-nomada 1. 6. 2012 16:33

Přidávám se k belrok ... každý by měl mít možnost nakládat se svými fotografiemi podle svého uvážení a bez omezení, tedy dejme tomu že nejdříve by bylo možné smazat fotografii po sedmi dnech jak to platilo dříve.
oko-nomada
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků