Nová galerie DIGIareny: co je nového

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 6. 2012 11:04

První fotografii jste nahrál 2012-05-31 21:41:18. Další nahrávání se tedy odemkne až dnes v noci, sedm dnů ještě neuplynulo.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 6. 2012 14:36

Fotky už je možné skrývat. Je to náhrada předchozího mazání. Jakmile fotku skryjete, což se dělá stejně jako dřív u mazání, nikdo kromě vás ji neuvidí, včetně komentářů a hodnocení. V pohledu Moje foto potom bude vyznačená jako skrytá.

A když si to rozmyslíte, můžete ji kdykoli vrátit zpět. Skrývání a zobrazování není nijak omezeno.

Šlo by to takhle? Kdyby pak někdo mermomocí potřeboval fotku odstranit, napište nám přes Připomínky na webu DIGIareny.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod belrok 8. 6. 2012 18:03

Šlo by to takhle :) :). Za sebe děkuji :)
belrok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 8. 6. 2012 21:21

A jak je to s hodnocením a komentováním? Může hodnotit i ten, kdo má méně jak čtyři neskryté fotky?
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 6. 2012 22:00

Hodnotit může každý, kdo do galerie nahraje čtyři fotky. Jestli je potom skryje nebo ne, to je už na něm.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Súkeník 12. 6. 2012 17:37

Několik postřehů po pár týdnech nové galerie. Na velikost náhledů jsem si zvykl a vcelku mi vyhovuje. Chybí mi však docela možnost řazení po dnech, třeba i formou rozbalovacího kalendáře. Pokud není místo, nevadily by mi menší fotky v topu (některé jsou stejně i nahoře, nebo nedávno byly). Nejaktivnější uživatelé asi pro většínu účastníků smysl nemají. Co mě trochu chybí, je jednodušší možnost listování galerií konkrétního autora. Šipkami se skočí do jiné galerie. Kdyby se alespoň dole objevoval pásek s náhledy onoho autora a ne hlavní dalerie.
Náhodný snímek, který zde býval nebyl špatný nápad.
Zmiňovaná nemožnost mazat vlastní fotky se mi zdá jako dosti nešťastný způsob léta. Skrývání je sice možnost (ale skryjí tak stejně i ty komentáře a práce ostatních). Dohadování o mazaní s administátory považuji za poněkud, řekněme, nepraktické. Chápu, že chcete zabránit mazání v afektu, ale snad by to šlo třeba dvoustupňově, skryju, za týden, 14 dní mohu smazat. Pokud se totiž rozhodnu něco skrýt (z jakéhokoli důvodu), není pravděpodobné, že bych to chtěl vracet, leda v případě toho zmiňovaného rozčilení.
Petr Súkeník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 6. 2012 10:14

Děkuji za reakci. Zřejmě už brzy do galerií vrátíme spodní ovládací prvek, kterým dřív bylo možné fotky řadit a filtrovat podle různých kritérií. Kalendář asi zpátky nepůjde, to nebyla využívaná funkce.

Už jsem to dřív psal, Nejaktivnější uživatelé jsou jen vycpávka. Blok s kategoriemi by byl na celou šířku stránky příliš široký, do zbylého prostoru se už nic jiného nevešlo.

Možnost listování fotkami autora: prověřím, jestli by se to dalo doprogramovat.

Náhodné snímky: I na žádost z jiných galerií je vrátíme. Bude to čtveřice fotek v řádku pod Topem.

Mazání není úplně vyloučeno. Bez obav se na nás obraťte a nějak se určitě domluvíme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tchmes 13. 6. 2012 17:27

Chtěl bych se vyjádřit k mazání fotek - beru a chápu variantu na skrývání fotek , ale již se mi nelíbí , že bych se měl o případném smazání domlouvat s adminem , co takhle udělat skrytí jako mezistupeň před následným automatickým smazáním po jisté naprogramované době např. 10 ti dnech...
tchmes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin2580 13. 6. 2012 19:52

Jak je to s tim prepoctem u APS-C u Canonu? Mne to ukazuje stale nesmysly.
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 6. 2012 08:03

Je někde blíž popsané, o co přesně v tomto případě jde? Pro zobrazení EXIFu je v galerii hotový modul, do kterého jsme nijak nezasahovali (kromě přeskládání parametrů).
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 6. 2012 16:18

Petr Súkeník> Už lze pohodlně listovat mezi fotkami vybraného autora. Například: http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... user=74159
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin2580 14. 6. 2012 16:32

Trebas tady: http://galerie.digiarena.e15.cz/showpho ... mit=recent jakoze sirka snimace je Canonu nejaka divna a z toho i ohnisko, ktere to ukazuje.
martin2580
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Súkeník 14. 6. 2012 22:15

Marek Lutonský: to byla rychlost :) . Děkuji.
Petr Súkeník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 6. 2012 08:00

Martin 2580: S tím bohužel nic neuděláme. Tento výpočet je součást binárního kódu galerie Photopost, kterou používáme. Nabízí se dvě možnosti: nechat to být, nebo část „ekv.“ v tabulce EXIF vůbec nezobrazovat. Spíš bych zvolil první možnost, protože tento problém se objevuje jen u některých fotoaparátů.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eternity 4. 7. 2012 16:58

a ako sa mazu fotky...? nemozem to nikde najst...dakujem za odpoved...
eternity
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků