Nová galerie DIGIareny: co je nového

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 3. 5. 2012 12:36

Právě jsme spustili novou galerii DIGIareny. Funkčně se od té starší zase tolik neliší, jde především o úpravy vzhledu, o zjednodušení a vypíchnutí toho nejdůležitějšího, co v galerii je – samotných fotek.

• Přeskládali jsme titulní stranu: nahoře jsou teď fotografie; kategorie a další bloky, které zabíraly místo, jsme přesunuli dolů.

• Náhledy snímků jsou větší, už také máme větší monitory než před pěti lety.

• Galerie je zjednodušená: hodně jsme řezali a dali pryč všechno, co se nám zdálo, že je v galerii navíc. Sledovali jsme, co se skutečně používá, a co ne.

• V detailu je fotka hned nahoře, přesunuli jsme navigační pruh.

• Snadnější navigace: na další fotku se dostanete kliknutím na šipky. Zvlášť upozorňuji na extrémně návykovou klávesovou zkratku Ctrl a šipka doprava (doleva).

• Komentáře jsou přehlednější.

• Upravili jsme limit: nyní lze vkládat 3 fotografie za týden, ne jednu za tři dny. Všechny tři fotk tak lze klidně vložit v jednom dni, což se může hodit u fotosérií.

• Trochu jsme zpřísnili pravidlo pro nováčky. Hodnotit a komentovat fotografie mohou až po čtyřech vložených fotkách. Hlavně kvůli předchozímu bodu.

Kdybyste narazili na nějaký problém, popište ho prosím do této diskuze.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 4. 5. 2012 18:26

Líbí se mi to... nový vzhled hodně prospěl. Zejména oceňuji to, že je jméno autora vidět až po najetí myši na fotku, jak jsem trochu navrhoval. takže děkuji a přeji pozitivní zpětnou odezvu
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 4. 5. 2012 18:59

chce to trochu zvyku..
inak OK
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jokr7 4. 5. 2012 19:43

EXIF ?
jokr7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sachmo 4. 5. 2012 20:07

Tiez mi chyba exif a obrazky su pre mna prilis natlacene na seba, chcelo by to asi oddelit ich od seba vascimi medzerami.
sachmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 4. 5. 2012 20:20

větší náhledy?.....změna k horšímu.....ubralo to na přehlednosti stránek a pochybuju že se najde někdo kdo se vyžívá v rolování (stejně pokud se chci podívat na fotku musím ji rozkliknout tak větší náhled je k ničemu)
poslední komentáře fajn věc na téhle galerii....ale k čemu tak velké?.....zase jen rolování a rolování....nechápu nepřehledné
větší náhledy v galerii jednotlivých uživatelů kvituju,tady to přehlednosti nevadí ba naopak
listování fotkami ok

byl zážitek tento příspěvek vložit, pokud jsem neodklikla trvalé připojení dicky mě to efektně vykoplo ven
Naposledy upravil rok.zaruka dne 4. 5. 2012 20:23, celkově upraveno 1
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miho 4. 5. 2012 20:22

Exif vracen z5.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 5. 2012 20:29

Vadí mi, že když si dám zobrazit přehled mých fotek, nevidím počet komentů pod nimi (pro snadný přehled, co kde přibylo)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod žemla 4. 5. 2012 20:30

Nevím zda jen u mne, ale nezobrazuje se mi celá plocha a pravá strana je schována za hlavním orámováním... posunout nejde...
žemla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 5. 2012 20:35

Kde zůstal kalendář? Nebo je jiná možnost jak vybrat fotky konkrétního dne?

Už nejde vkládat pouze s možností komentářů, nikoli bodů?

No a velikost náhledů i dole toho pole komentářů mohla být klidně poloviční... Nově vložených fotografií na první stránku by se tak vešlo víc a bylo by to jen dobře...
anonymni

Odeslat příspěvekod lorenzo pipe 4. 5. 2012 20:36

Stejně jako kozakm. Jinak na první pohled je to zajímavé.
lorenzo pipe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jokr7 4. 5. 2012 20:42

teď koukám, že jdou mazat komentáře, je to dobře ???
jokr7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod belrok 4. 5. 2012 20:44

Pěkné...jen se přidávám ke Kozákovi. Člověk si otevřel "moje foto" a hned věděl, kde přibyl koment....
belrok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 5. 2012 20:47

Další: Nyní si nejde nechat posílat mailem hodnocení fotek?
anonymni

Odeslat příspěvekod cpsg9 4. 5. 2012 20:55

Náhledy mohly být klidně i menší, ale to je OK. Asi bych zvážil, zda je u fotek nutná ta červená lupa...
cpsg9
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků