ANKETA: Změnit pravidla pro vkládání fotografií do galerie?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Máme změnit limit pro nahrávání fotek do galerie?
Ne, nic neměnit (1 fotka za 3 dny) 32 %  42%  [ 32 ]
Nastavit 1 fotku za 2 dny 10 %  13%  [ 10 ]
Nastavit 1 fotku denně 12 %  15%  [ 12 ]
Zrušit pravidlo 1 uživatel = 1 účet 2 %  2%  [ 2 ]
Udělat něco jiného (víc napište do diskuze) 20 %  26%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 76

Odeslat příspěvekod Hannah12 11. 2. 2012 11:49

Mám takový smutný pocit, že z některých komentářů tak nějak plyne ono pravidlo: "Pravidla jsou od toho, aby se porušovala." Na DA byla nastavena jistá pravidla a určitě ne proto, že se provozovatel (potažmo admin) nudil. Tato pravidla mi nepřijdou nijak zvlášť omezující či nepřiměřená, jde jen o to je dodržet.
Takže pokud je dodržuji, jsem tedy naiva a bloud? - "Několik nicků tu mohou mít všichni, kdo chce a myslím,že tomu nelze zabránit (počítač v zaměstnání,doma,u kamaráda a pod)" - citace pana Šel okolo. Jenom proto, že nemám zapotřebí porušovat pravidla??? Že třeba cítím potřebu hrát fér hru??? Ne, určitě nejsem z těch absolutně čestných a poctivých za každou cenu. Ale právě proto, že mě focení baví, tak právě tady nechci podvádět a "očůrávat" pravidlo: 1fotka/3dny/1účet. Proč to taky dělat? Kvůli svému egu? Kvůli tomu, že ... Proč aspoň v tom, co nás snad všechny zjevně baví nehrát čistou hru? Myslím, že je rozdíl mezi náhodným porušením pravidel, které se dozajista podaří každému z nás a mezi pravidelným a záměrným porušováním pravidel, které tak trochu směřuje k nějakému zvýhodnění před ostatními, kteří tato pravidla dodržují.
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šel okolo 11. 2. 2012 13:19

Musím se ještě ozvat na slovo podvod,podvádění ,jen minimum druhých nicků vzniklo jen pro hodnocení sebe sama,Není to tak dlouho,kdy tu opravdu velikost místa pro vkládání vlastních fotek byla malá ,že dvojitých,trojitých nicků byla spousta.No a nezapomeňte na rozštěp osobnosti 8-)
tady je to pravidlo :
Pravidlo první: Jeden účet = jeden uživatel
Vzhledem k tomu, že galerie na serveru DigiArena.cz slouží k prezentaci nejlepších fotografií, jejich vzájemnému hodnocení a nikoli jako úschovna, může každý uživatel používat pouze jeden účet. V případě zjistění více účtů u jednoho uživatele budou všechny účty i fotografie vymazány.

Všiměte si slov nejlepších fotografií ,musím Vám oznámit vážené osazenctvo všichni jste podvodníci a nectíte pravidlo ukládání NEJLEPŠÍCH FOTOGRAFIÍ :pozor
Budu jako markus,nazvu vás podvodníky a trvám,aby byly vymazány veškeré fotografie,nikdo totiž ty NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE NEVKLÁDÁ :twisted:
:oboze TAK HALÓÓ ,je to stále o ničem ;-)
jsem pro zrušení tohoto bodu :idea:
šel okolo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus23 11. 2. 2012 13:59

Pane Okolo chodicí - neustále mě zmiňujete vesvých příspěvcích, takže si vám dovolím odpovědět:
1/ napsal jste, cituji "Budu jako markus,nazvu vás podvodníky..." - doložte prosím nějakým PrintScreenem, kde jsem koho nazval podvodníkem! Psal jsem vždy o podvodném jednání.
2/ minulý či současný (dle některých) nedostatek kapacity účtu neomlouvá podvodné jednání ve smyslu vytváření více účtů pro 1 osobu a hlavně toto jednání bylo a j e dle mého konáno za účelem častějšího publikování neb pokud by první účet dotyčného byl zaplněn, nemohl by z něj dále publikovat
3/ váš poslední argument "nejlepších fotografiích" mě utvrzuje v přesvědčení, že jste hledal něco mezi muhéhé a kykyrikýhafhaf. všem je jasné, že tím bylo myšleno, že má uživatel vybírat ze své kolekce to nejlepší dle svého subjektivního vnímání. není zde žádný institut arbitra (třeba pan šel okolo), který by měl fotografie uživatelů dělit na nejlepší a odpad
4/ prosím vás velmi, věnujte se problému, kvůli němuž diskuse vznikla a né osobním výpadům.
Děkuji a přeji hezký den.
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hannah12 11. 2. 2012 14:37

Pro pana Šel okolo: panečku, tomu říkám argument! Celou diskusi jste tímto, při vší úctě, snížil na diskusi na téma (cituji a to tak, že vás): "pytlíky u košů na psí extrementy,když je u nás zavedli tak se také hnedle ztrácely,ale když přišli lidé na to ,že svačina z takového pytlíků nechutná,tak se ztrácet přestaly."
Když o exkrementech, tak tedy o nich. Žádám vás tímto, nahlašte můj účet, a to za porušování pravidla ...prezentace nejlepších fotografií...kdo by se taky na ty moje poblijony měl dívat, že? Požádejte o zrušení účtů všech těch, kteří se v dobré víře o to dobré, co nafotili, snaží podělit s ostatními. Ba co dím, žádejte TREST SMRTI!!!!
Co to je totok???? Diskuse dospělých příčetných lidí, nebo honění si vlastního ega???? Sorry, dál se tu klidně ubíjejte stále absurdnějšími argumenty, ale beze mě. Snad si to admini ňák přeberou, držím jim palce. Hezký zbytek víkendu vám všem.
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 2. 2012 15:26

Začínám vidět přibližnou shodu na tři fotografie za týden.

Přemýšlím ale nad jinou věcí: vadí nám vůbec, když si někdo udělá více účtů? Když mluvím za provozovatele, tak ne – takových lidí bude jen pár, disk to zvládne a pochybuji, že by toho zneužívali kvůli zálohování fotek z dovolené. K tomu existují lepší služby.

Problém může nastat jen v případě, kdy si dotyční ze svých dalších účtů budou falšovat hodnocení, nebo ničit hodnocení cizích fotek. Ale obávám se, že to stejně nikdy nedokážeme odstranit. Dokud sem nebude přístup na občanku, nedá se poznat, že někdo už tady jeden účet má.

Nebylo by nakonec lepší pravidlo o zákazu více účtů zrušit?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod přízraky.b 11. 2. 2012 15:38

Nu pak není co řešit...

...mohu požádat o smazání všech fotek tady v galerii... už jich mám adminem i tak půl pomazáno...

... galerie si od mého přízraku oddechne... a já budu ráda jinde... naštěstí v zahraničí je kam kouknout a kam se ulebedit... i s fotkama...
Bez zvláštních ústupků... a překroucených měřítek...

Tu prosbu o smazání profilu myslím vážně... a moc předem děkuji...
...jdu přízrakovat jinam... :)
přízraky.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod markus23 11. 2. 2012 15:52

Pane Lutonský,
ano , vadí mi možnost více účtů. Proč?
1/ to je přímá cesta k tomu, jak obejít pravidlo 1foto/3dny (možná budou jiná pravidla), ale toto stále platí
2/ jestliže sám jako administrátor zpochybňujete pravidla daná provozovatelem vašeho serveru, ptám se - vy se nebavíte na DA o základních principech fungování vašeho fotoserveru?
3/ kam tímto přístupem posunete důvěryhodnost celé DA? Pravidlo jednoho účtu platí snad všude na světě.
4/ více účtů také zníčí pohled na tvorbu, toho kterého autora, protože budete mít z galerie guláš, ve kterém se ani p...e nevyzná

Toť má odpověď na vaši otazku.
markus23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jokr7 11. 2. 2012 16:18

už když jsme otvírali témata, jsem napsal "demokracie je krásná věc" , ale pokud zde budeme diskutovat a diskutovat tak se nikam nedostaneme. Je třeba rozhodnout.

my nejsme vlastníky tohoto serveru ani administrátoři !!!

Co se týče stále diskutovaných multi účtů, tedy myslím přiznaných, kolik jich zde už dlouhá léta je, myslím že necelá desítka a za ta léta žádnou matematickou řadou nepřibývají. Myslím, že je to jen zástupný problém, aby se sociální demokracie mohla zviditelnit. :d :d
jokr7
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hannah12 11. 2. 2012 16:41

Pane Lutonský,
nezlobte se, ale musím se zeptat, proč vlastně byla celá tato diskuse vyvolána? Vaše prvotní otázka byla tato:
"V současné době je v galerii DIGIareny nastavené omezení na jednu fotografii za tři dny. K tomuto intervalu jsme postupně dospěli diskuzemi s uživateli, cílem bylo neudělat z galerie fotografů místo, kam by se nahrával každý „výcvak“.
Možná je ale čas na další debatu o tomto limitu. Všímáme si, že každému nevyhovuje, tu a tam si proto někdo založí druhý účet, aby se tomuto omezení vyhnul. To je ale zase proti pravidlům galerie, objevují se proto protesty.
Takže co s tím? Nechat? Změnit? Jak změnit? Hlasujte prosím v anketě nahoře v tomto tématu."
Inu, pokud mě zrak nešálí, tak v anketě pro : " zrušit pravidlo 1 uživatel=1účet hlasovalo....1, slovy jeden uživatel! Takže o co tady vlastně jde, mohu-li se pozeptat? O hlas jedoho uživatele? Nezbývá mi tedy jiná volba, než se přizpůsobit, že? Zítra si mohu tedy vyrobit několik duplicitních účtů, publikovat třeba 3x denně a být naprosto v klidu, nebo si říct: hele holka, tohle je tak trochu nedůvěryhodná záležitost a zruš účet a přesuň se někam, kde ti to bude připadat smysluplnější. Bohužel, díky vašemu vstupu jste (aspoň pro mě) celou podstatu diskuse za stálého míchání spláchl do záchodu. Nezlobte se, ale toto poněkud snížilo mou důvěru v objektivitu v DA.
Hannah12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šel okolo 11. 2. 2012 17:35

Pane markusy v podstatě jste dal impuls k diskusi vy a já od začátku tvrdím,že je o tom co se hází po psech do koše.Vůbec mne nenapadlo,že podvodného jednání se může dopustit slušný člověk a né podvodník.
Pro slečnu Hannah,prosím Vás jsme v relativní anonimitě na internetu jaká pak objektivita. :-)
Ruku na srdce,když denně si vložíte několik fotek,bude Vás těšit,když si pod nima nic nepřečtete.
Pan markus není první kdo upozorňuje na několik nicků,ostatním ale stačilo vysvětlení,on bohužel šel dál a tak mrazy trávíme plácáním tu pod anketou,které se zůčastnilo cca 50 lidí. Ono i na galerii je jen 50 lidí.
No a všichni si přečtěte co jsem napsal o možnostech jak si udělat více nicků a neodsuzujte pana Lutavského,sám Vám přeci říká,že tomu nejde zabránit.Jediné řešení je upozorńovat a mazat ,a pak již nebude hlasovat ani 50 lidí.
Dobré světlo přeji nám všem a moderátorům přeji dobré rozhodnutí,po kterém stejně několik uživatelů nebude spokojených,tak si z toho nedělejte hlavu :-) Mirek Z.
šel okolo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 2. 2012 17:39

Diskuze byla vyvolána kvůli tomu, že současná pravidla v galerii nejspíš všem nevyhovují.

V anketě nahoře hlasovalo padesát lidí, což vzhledem k celkové návštěvnosti galerie není úplně reprezentativní. Čtu proto spíš názory v diskuzi a přemýšlím, k čemu se přikloníme.

>>>Zítra si mohu tedy vyrobit několik duplicitních účtů, publikovat třeba 3x denně a být naprosto v klidu.

Ano, přesně tohle mě napadlo. Vadilo by to moc? Nebylo by lepší být v klidu, než se stále vzájemně hlídat, jestli náhodou někdo neporušil nějaké pravidlo? Mám už zkušenost, že čím méně jsou internetové služby svázané pravidly, tím fungují lépe.

Netvrdím, že to tak uděláme, ptám se, zajímají mě názory. Jen také vezměte v úvahu, že když je tady nějaké pravidlo, tak by mělo být kontrolovatelné. Dokud ale nebude internet dostupný jen na občanku, tak my nijak nezjistíme, kdo tady má druhý účet a kdo ne. Něco bude možné dělat jen s případy, kdy to bude jednoznačné, a těch bude nejspíš menšina.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šel okolo 11. 2. 2012 17:47

Ono na tu občanku se může lehce stát,když necháme volené orgány skenovat naše PC,mobily a jiná paměťová média :-)
šel okolo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 11. 2. 2012 17:51

Přesně tak.....já bych to pustila k vodě....není to totiž kontrolovatelné a jediný kdo tady s účty dělá rošambo je grupa okolo slečny Skalákové,nemají každý problém vkládat na dva až tři účty zároveň. Je to sice dost nepříjemné,bo pak člověk o jiné fotky nezakopne než jejich(a jako že jsou všechny přes kopírák)....ale co už.
Jinak pokud by to šlo tak ideální je opravdu 3 fotky za týden,v libovolném intervalu.
Měla bych ještě jeden dotaz ohledně mého druhého účtu,který bych chtěla zrušit (opravdu je mi na nic,založila jsem jej jen kvůli plného účtu) a převézt fotky na tento prvotní.Nevím na koho se obrátit,nejsou na vás adminy nikde uvedeny mejly. Pokud by to tedy šlo. Děkuji;-)
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod šel okolo 11. 2. 2012 18:06

Barboro já si pamatuji ,že z vaší grupy si zdvojené nicky bodovaly navzájem.Má to cenu sekat ?. :-)
šel okolo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hannah12 11. 2. 2012 18:14

Pane Lutonský,
přiznejte si, že administrátoři ví a tiše schvalují existenci multinickových uživatelů, byť pravidla DA hovoří jasnou řečí. Také byste měli přiznat, že i pro nového uživatele jako jsem já, bylo otázkou 3 týdnů, než jsem prohlédla systém některých uživatelů publikování více fotek častěji než jednou za tři dny, a to pod různými nicky.
Je toto opravdu ok? Přijde vám váš návrh zrušit pravidlo (1uživatel=1účet) jako přínosný, nebo osvobozující? Nechci nikterak uživatele svazovat pravidly, ale současná pravidla DA by měla být dodržována všemi uživateli a budou-li nastavena nová, platí to taktéž.
Hannah12
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků