ANKETA: Změnit pravidla pro vkládání fotografií do galerie?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Máme změnit limit pro nahrávání fotek do galerie?
Ne, nic neměnit (1 fotka za 3 dny) 32 %  42%  [ 32 ]
Nastavit 1 fotku za 2 dny 10 %  13%  [ 10 ]
Nastavit 1 fotku denně 12 %  15%  [ 12 ]
Zrušit pravidlo 1 uživatel = 1 účet 2 %  2%  [ 2 ]
Udělat něco jiného (víc napište do diskuze) 20 %  26%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 76

Odeslat příspěvekod Pety 14. 2. 2012 13:16

Stačí při nálezu něčeho takového stisknout takovou malou ikonku s červeným vykřičníkem.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 2. 2012 13:49

Přiznávám, že s panem Jeřábkem nejsme příliš kompatibilní. Pravidelně nám hlásí diskuze, které podle mého názoru nejsou nijak urážlivé nebo nevhodné. Stejně jako odkaz, který uvádíte - co by se v něm mělo změnit?

Samozřejmě nechceme mít v komentářích žádné sprosťárny. Ale že se občas někdo o někoho osobně otře, kvůli tomu snad není nutné hned volat tatínka a žádat potrestání viníka. Berte to jako běžnou internetovou anonymní diskuzi – z ní nikdy neuděláte debatu filozofů. Příliš silné moderování diskuze ničí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod přízraky.b 14. 2. 2012 14:23

Nu... však tak jsem to myslela... taky si myslím, že není-li přímo debata, komentář snůškou jedné sprosté nadávky za druhou... pak není co řešit...

Každý si sám neseme odpovědnost za to co napíšeme, proč to napíšeme a kam to napíšeme...

Když se bude všechno mazat... pak z debat k fotkám zůstane jen pár slůvek... a k fotce se pomalu ostatní lidi budou bát napsat svůj názor... když chce někdo připsat víc... a dostane se do osobnější části... tak myslím, že mnoho z nás dokáže dobře odhadnout kde je pomyslná čára... za kterou už nezajdem...

(svoje smazané fotky už jsem oplakala... taky tam nebylo nic až tak vulgárního... ale tuším Pety úřadoval... :-)
přízraky.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 14. 2. 2012 16:27

Když já si furt myslím, že na diskuse je fórum a galerie zase na fotky a hodnocení.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod přízraky.b 14. 2. 2012 16:37

Mimo téma... jen tak šeptem...
A proč jste mi tedy mazal celé fotky a né jen tu závadnou slovní část... bez slovního zdůvodnění, díky tomu jsem byla nařčena, že si je chválně dokonce mažu sama... a znovu opakuji nic tak sprostého tam nebylo... a já hodně podobného na moji adresu zde přehlížela... a i jiní mnohokrát přehlížejí...

...ale co už...
přízraky.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 2. 2012 17:34

Je tady ještě jedno hledisko, které jsme zatím nebrali v úvahu: náročnost změn. Galerie není náš vlastní software, některé úpravy jsou hodně komplikované, a tady už jde o čas a peníze.

Ještě samozřejmě není nic rozhodnuto, ale postupně konverguji k:

1. Úprava omezení počtu fotografií: 4 za týden (pondělí až neděle). Víc, než jsme se tady bavili, ale důvod je hned v následujícím bodě.

2. Nová kategorie pro vyhlašovaná fototémata, kde omezení nebudou. Ještě nevím, jestli se snímky budou zobrazovat mezi nejnovějšími, záleží na tom, kolik jich bude. Problém je v tom, že pokud už budou vyčerpané 4 běžné fotky za týden, tak nepůjde nic nahrát ani do kategorie témat. Jinými slovy: aby se do kategorie témat dalo volně nahrávat (resp. do nastaveného datového limitu), nesmí být úplně vyčerpán týdenní limit. Tohle se nám nepodaří upravit.

3. Datové limity: Pokud někomu nebude stačit poskytnutý prostor, ozve se nám - odkaz bude hned na stránce pro nahrávání fotek. My ho přeřadíme do skupiny s vyšším limitem. Nebude tak důvod zakládat nový profil kvůli tomu, že už není místo na další fotky.

4. Duplicitní profily budou stále zakázané a když si budeme jistí, že jde skutečně o duplicitu, budeme zamykat, mazat, banovat.

5. Uděláme amnestii pro současné duplicitní profily. Těm, kteří se ozvou, sloučíme současné profily do jednoho. Jinak nastanou věci v bodě 4.

6. Zákaz výměny fotek: povolíme ho třeba jen po dobu čtvrt hodiny, potom už ne. Smazání až po 24 hodinách po vložení (ještě uvidíme).

7. Změna řazení žebříčku: Tohle je nejkomplikovanější věc. Ať už jde o prosté řazení podle počtu unikátních komentujících/hodnotících, nebo dokonce o kombinaci hodnocení a počtu lidí. Tohle zatím neslibuji.

8. Zjednodušení galerie. Nebude to asi tak brutální jako na http://galerie.abecedazahrady.dama.cz, ale některé věci z Abecedy použijeme i tady: větší náhledy, osekání některých funkcí. Hodnocení zůstane 1–10.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rok.zaruka 14. 2. 2012 17:42

šikuly;-)

ještě pak sem hoďte nějaký kontakt na adminy,abych mohla požádat o to sloučení;-)
rok.zaruka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emet 15. 2. 2012 22:06

Ještě k tématům. Můžu poprosit, aby u nich byly jen komentáře a žádné body?
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Libor Pawlas 15. 2. 2012 22:11

Suohlasím s Evou :-)
Libor Pawlas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 2. 2012 12:12

Mám špatné zprávy, nasazování změn se nám kvůli urgentnímu projektu, na který jsou potřeba programátoři, trochu opozdí. Potom – za několik týdnů – se ale ke galeriím hned vrátíme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 20. 2. 2012 12:28

Bylo by tedy zatím možné, přidat do kategorií témata?
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 2. 2012 10:55

Přidal jsem kategorii Témata: http://galerie.digiarena.e15.cz/showgallery.php?cat=564

Zatím je prázdná, do úvodu by bylo vhodné přidat podrobnější popis, jak to funguje. Dokázal byste ho napsat?

V kategorii je zatím běžné hodnocení. Můžeme to ale dělat tak, že v kořenu bude vždy aktuální témat a v něm hodnocení typu Contest, kdy každý může vybrat jednu fotku, která se mu nejvíc líbí. Starší témata bychom pak přesouvali do podkategorií: buď jedné pro všechna starší témata, nebo bychom pokaždé udělali novou podkategorii (těch by ale nakonec asi bylo moc).
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emet 21. 2. 2012 12:08

Super. Díky moc!
Dnes vložím do témat fotku, tak k ní vše napíšu. Pokud nejde zamezit hodnocení u celé kategorie, tak bych to nechal jak to je a jen napíšu, že by se mělo vypnout hodnocení u fotky. Bereme pravidla témat stejně spíš jen jako doporučení, takže když bude chtít někdo body, má je mít.

Vyhlašování necháme tedy jak je, ano? Tzn. jednou za 14 dní v pátek může vyhlásit téma kdo dřív přijde. Když se k tomu nikdo nebude mít do páteční půlnoci, tak si dovolím nějaké vybrat já v sobotu. Nebo ještě lepší by bylo, když by nikdo nevyhlásil v pátek, tak by ho v sobotu vyhlásila DA. Aspoň bych nemusel čekat, až jestli nikdo nebude chtít. :-)

I když s tím kontestem by to taky nemuselo být špatné. Body by tedy dávat nešli, předpokládám, tak by se jen komentovalo a na konci by si každý vybral svého favorita.

Nějaký další názor z davu?
emet
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 2. 2012 15:58

O hlasování typu Contest musí napřed administrátor hlasování zapnout. Takže ve fázi posílání snímků by zůstalo vypnuté, potom byste napsal a já nebo administrátor Pety bychom hlasování zapnuli. To mi připadá praktické.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 21. 2. 2012 17:01

Marku, bacha, nejsem administrátor Galerie, jen moderátor. Budeš muset ty. :)
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků