identifikace hackera

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod paklik 20. 10. 2011 11:46

Dobrý den, za posledních půl roku už podruhé došlo k prolomení mého hesla a vložení fotografie, která vůbec nebyla moje. Protože se jistě jedná o precedentní záležitost, prosím adminy či moderátory, aby zjistili, z jakého IP se dnes 20. října 2011 přihlašoval nick "paklik" resp. mne zajímá ztotožnění tohoto IP s IP jiných uživatelů - myslím že se jedná o někoho "zdejšího".

V historii přihlašování bude nick paklik ztotožněn jistě s nicky "shimmell", "anees", "Azhar", "EvaSkalak" - to je v pořádku - zajímá mne každý další nick, děkuji.

Technicky to jistě možné je, tento postup se běžně užívá například na serveru www.photoserver.eu k vyhledávání multiidentit.

Věřím v úspěšné vyřešení situace a děkuji - pokud by byly výsledky, prosím na můj e-mail pavelklasek at seznam.cz :)
paklik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 20. 10. 2011 12:46

A byla ta fotka pěkná?
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Homola 20. 10. 2011 13:34

Dobrý den, IP adresy nezveřejňujeme, nicméně budeme vás kontaktovat e-mailem ve snaze tuto situaci vyřešit.
Jan Homola
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paklik 20. 10. 2011 13:58

Jáchyme, kdyby aspoň :twisted:

-- 20. 10. 2011 15:00 --

admin: né, to není nutné zveřejňovat, stačí jen když to budu vědět jenom já :-) díky
paklik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 10. 2011 14:12

Mně tam nějaký hacker dává většinou hezké fotky :P :D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan_Tomanek 20. 10. 2011 14:13

jako prvni bych se zamyslel jako ze se mu povedlo ziskat heslo 2x po sobe, bud se jednalo o "blba hesla" nebo jsi je pouzival nekde jinde, dalsi varianta je keyloger coz by pro tebe mohlo znamenat vetsi nebezpeci
Nikon D3 prodano -> Hasselblad 503 CX, D300 + nejaka skla, Mamiya 645, Fujifilm Neopan 100 Acros, Fujifim Velvia 50
Jan_Tomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paklik 20. 10. 2011 14:26

Martin: bych si dal taky nohy na stůl a lízal smetanu :-))


JT: první heslo bylo "blbé" takže to jsem moc neřešil, ale to druhé jsem nechal co jsem dostal jako nové od systému, tzn. kombinace čísel a písmen, a proto to chci důsledně vyřešit kde je chyba, pracuje se na tom *yes*
paklik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kinimodcz 22. 10. 2011 07:32

Pokud je heslo dlouhé alespoň 8 znaků, obsahuje kombinaci čísel a písmen, je velmi těžké takové heslo prolomit. Nebo jinak řečeno stojí to dost peněz a zabere dost času, takže asi těžko by někdo vynakládal úsilí na to, jen aby vložil fotografii do galerie. A admin tohoto serveru by jistě poznal brute-force attack.
Vypadá to na chybu někde jinde - již zmiňovaný keylogger by to mohl být, ale sofistikovaný malware (či útočník) asi nebude takto nakládat se zcizenými hesly.
Je to zajímavé a rád bych si počkal na to, jak to dopadne (čistě z "profesního" hlediska)...
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 22. 10. 2011 08:01

Este je moznost ze si sa prihlasoval z nejakeho ineho pc a tam sa ulozilo heslo :) podla mna najpravdepodobnejsi variant
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kinimodcz 22. 10. 2011 10:54

iggi: naprosto souhlasím...
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paklik 24. 10. 2011 11:14

ee, počítače ze kterých se přihlašuju, jsou jen "moje" doma a v práci v kanceláři, a navíc hesla nemám uložená ve win, ani nepoužívám automatická přihlášení.

a přítelkyně mi dala čestné pionýrské, že to není ona :lol: navíc také heslo tam nemám uložené..

hračička,no...

výsledek není určen ke zveřejnění :)
paklik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků