Začněte hodnotit objektivně

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 16. 3. 2009 19:13

Představil jsem si výstavu, kde vstup bude povolen jen s notářsky ověřeným pozitivem vlastní výroby ve výstavní velikosti... :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alphik 26. 3. 2009 14:43

No s tímhle souhlasím,nejsem na DA dlouho a jsem začátečník,ale proto tu jsem,komentáře mi pomáhají se přiučit,jsou to rady zkušenějších,jenže pokud vložím horší foto,zastaví se dva,max.tři.Je vsak pravdou,že poznáte koho hodnotí kámoš.Svému známému dá deset a přitom jinému se 100 x lepší fotkou dá 8.A nechápu ty machry co na špatnou fotku dají komentář kterým člověka jen vydrtí a sami nejsou nic moc, 8-P když by pro něj a i pro galerii bylo lepší mu poradit co změnit.Pak vzniká i to,že se někdo mstí.
Alphik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod auge 13. 4. 2009 08:48

MYSLÍM ŽE BY BYLO DOST ZAJÍMAVÉ KDYBY SE ZOBRAZIL AUTOR FOTOGRAFIE AŽ PO HODNOCENÍ
auge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod auge 13. 4. 2009 08:52

aby lidé hodnotili objektivně muselo by se jméno autora objevit až po hodnocení fotografie
auge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milann88 13. 4. 2009 10:18

to je dost dobry napad auge
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 13. 4. 2009 10:33

Tenhle nápad je dobrý, pochybuji ale, je-li realizovatelný. Například: Dokud nebude fotografie hodnocena (některé nejsou hodnoceny nikdy), nepůjde ji najít podle autora... co s tím? Kdo fotku neohodnotí, nedozví se nikdy, kdo ji fotil? Nebo se autor po prvním hodnocení objeví všem? To je pak bez účinku, další hodnotitelé už autora uvidí...

K tomu si přidejte fakt, že galerii jako takovou neprogramují programátoři majitele - jde o pobočku Superfóra, které samo běží na programovém vybavení, dodávaném třetí stranou - a jde s ním dělat jen věci, které programátoři výrobce umožnili. Takže to nemusí být realizovatelné ani technicky.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod auge 13. 4. 2009 11:01

jo myslím že je to technicky těžko realizovatelné ale kdyby to tak šlo lidi by se určitě nestačili divit třeba by se našla jiná možnost protože známí známým dávají určitě shovívavější hodnocení
auge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod auge 13. 4. 2009 11:12

jako amatér by bral hodnocení od fotografů jak se říká od fochu aby věděl co zlepšit nebo jakých chyb se vyvarovat tak člověk neví kdo hodnocení píše každému se líbí něco jiného to je fakt ale ti znalí dovedou fotku co do technické i kompoziční kvality posoudit určitě správně jenomže u přezdívky není napsané fotograf z povolání tak se člověk musí podívat do hodnotitelovy galérky a podle toho nějak usoudit ale i to je těžko protože někteří amatéři mají fotky na ůrovni a od takových se dá taky učit
auge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miho 13. 4. 2009 15:17

Ten napad je technicky realizovatelny. Na titulce a v RSS by se nezobrazovali autori, zrusila by se statistika v profilu ( http://galerie.zive.cz/member.php?uid=86623&protype=1 ), zrusi se posledni sloupec ve vypisu uzivatelu ( http://galerie.zive.cz/showmembers.php ), zrusi se pohled na galerii autora ( http://galerie.zive.cz/showgallery.php? ... user=39440 ) a dalsi veci, ktere by mohlty vest k identifikaci autora.

Vysledkem bude podle me zmrzacene forum s mizernou funkcnosti. Kdyz treba vidim hezkou fotku, tak se chci podivat na ostatni fotky tehoz autora, coz uz by pak neslo.

Stoji to za to?
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strider... 18. 4. 2009 15:07

miho píše: Stoji to za to?

ne :-)
Canon EOS 400D, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II set + B+W cpl, home-made TS na hajzlgumě, odrazné desky 5in1, plastikovej stativ z Polska...
Strider...
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monkeymahr 16. 9. 2009 11:26

Možná kdyby se to dalo udělat tak, že bude čerstvě vložená fotka anonymní jen po nějakou dobu... Dejme tomu, že třeba stejnou dobu jakou má "cooldown" nahrávání fotek a zobrazení v topu, tedy 3 dny. Doba dostatečně dlouhá na to, aby se objevily komentáře a zároveň dostatečně krátka na to, aby fotka nevymizela z paměti...Jistě by pak "odhalení" přinášelo celkem zajímavé momenty.
Bylo by asi potřeba ošetřit i anonymitu autora v příspěvcích pod fotkou, aby se sám neprozradil. Řekl bych, že všichni rádi diskutujeme o svých fotkách a přijít o tuto možnost by byla škoda.
Hezký den!
monkeymahr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 16. 9. 2009 12:50

spoznat autora trva cca 5s...

Inac cela diskusia je podlamna onicom, ty co tu najviac placu vacsinou aj tak hodnotia najmenej objektivne.
Ano mozu sa zaviest nejake pravidla "median", "2 najlepsie, 2 nahorsie hodnotenia sa skrtaju" atd .... ale je to zbytocne, jedine co naozaj pomoze je ak by ludia viac bodovali, potom sa tich par jednotlivcov strati.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ZdendaLes 9. 12. 2009 21:17

celá akce "Začněte hodnotit objektivně" je úplně v ruinách, hodnocení probíhá opravdu podle jména autora ve jméně "pochval mě ty, pochválím já tebe, dej mi 9, rád ti to vrátím), většina se omezuje pouze na chválu a tím se podle mě úplně ztrácí celý význam teto galerie. Při komentáři upozorňujícího na chyby a nedostatky je komentující velmi často zavalen jen urážkami, hrubými a hloupými výrazy a je popsáno zbytečně mnoho řádků které nikam nevedou.
Přimlouvám se za velmi výrazné změny které by mohly pomoci autorům kteří by se rádi dověděli skutečně něco o své fotografii a měly možnost tuto galerii využít pro zlepšování své tvorby. A zároveň nějaká omezení, která by ztížila život sběračům bodů a vysoko-hodnotitelům všeho kde jen kouká rychlá oplata vysoké známky. Možná bych celé bodování i zrušil. přináší to jen zlou krev a málo lidí si tu je schopno připustit, že 99% fotek má své rezervy na které by měly právě komentáře upozornit a autorovi pomoci při budoucí tvorbě.
ZdendaLes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sanju 16. 12. 2009 21:31

Pročetl jsem poslední tři strany této diskuse a ač s většinou názorů souhlasím, nesouhlasím tedy s hlasy, které říkají, že komu se stávající stav nelíbí, tak ať si zvykne. Že se s tím nedá nic dělat nebo že může jít někam jinak. Přemýšlel jsem o tom a myslím, že řešení by se dalo najít; je otázka, jestli by ho dokázali progrmátoři realizovat a administrátoři udržet.
Základ by byl jednoduchý - vytvořit druhou skupinu uživatelů, takových, kteří by se chtěli podílet na akci "hodnotíme objektivně". Od tohoto kroku by se odvíjely další události - členové obou skupin (stávající a nové) by se např. nemohly navzájem bodovat, pouze slovně hodnotit (to by vedlo zřejmě k nutnosti vytvoření druhého TOPu fotografií).
Zkusím trochu nastínit možné principy. Členové nové skupiny "objektivních" (dále jen SO) by museli splňovat jistá kritéria a členství ve skupině by nebylo automatické a bylo by možné je členovi administrativně zrušit (při porušování smyslu a ducha účastnictví) - tuto možnost považuji to za důležitý prvek udržení funkčnosti skupiny. Členství v SO by vzniklo souhlasem autora fotografií (zatržením tlačítka v profilu), že se chce podílet na "objektivním hodnocení" a splňoval by určitá kritéria - např. minimálně 10 fotografií v galerii. Bodovat ostatní fotografie by bylo možné pouze po dobu 14 dnů od vložení poslední vlastní fotografie (pro vyřazení "čumilů"); slovní hodnocení by bylo možné stále.
Bodovat by bylo možné pouze fotografie ve stejných kategoriích, jaké má sám autor plus ve zvolených cca tří dalších kategoriích (zatrženo v profilu - opět pro vyřazení "čumilů" a "mistrů světa"); slovní hodnocení opět povoleno pro všechny. Zákaz bodování mimo skupinu jsem již zmínil, možná by se dalo uvažovat o rozlišení hodnocení od nezkušených autorů a skoroprofesionálů (nenapadá mě zrovna řešení).
Bodování by jinak mohlo zůstat stejné (mediány nebo průměry, rozsah stupnice apod.).
Jedná se o stručný nástin, hlavní je, jak návrh ohodnotíte vy nespokojení a administrátoři.
sanju
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ZdendaLes 16. 12. 2009 22:15

...podle mě děsně složité a málo přehledné.
Já mám jednoduchý nápad:
1 - první 3 dny (čas po který jsou fotky v Topu) by byla fotografie zcela anonymní a nebyla by cesta zjistit autora (žádný Exif a v autorově galerii by byla fotka zveřejněna až po těchto třech dnech)
2 - komentáře a hodnocení by bylo viditelné první tři dny jenom lidem kteří již hodnotily a nebo komentovali
.
celou akcí by se jenom vypíchla objektivita fotek uveřejněných na první straně a samotný autor by se dověděl z komentářů a hodnocení skutečně něco o své fotce a ne o své oblíbenosti na galerii. A lidé co sem přicházejí nově by viděly fotky které mají určitou úroveň a ne fotky lidí co jsou tu oblíbení bez ohledu na jejich foto-úroveň (jak je tomu bohužel teď)
Někteří autoři mají samo-sebou velmi výrazný rukopis a bylo by jasné o koho jde, ale tím líp pro ně ;)
ZdendaLes
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků