Jaké rozlišení dnes stačí?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Jaké rozlišení je dnes dostačující?
2 Mpx 1 %  1%  [ 1 ]
3 Mpx 12 %  22%  [ 12 ]
4 Mpx 15 %  28%  [ 15 ]
5 Mpx 17 %  32%  [ 17 ]
6 Mpx 5 %  9%  [ 5 ]
7 Mpx 1 %  1%  [ 1 ]
8 Mpx 2 %  3%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 53

Odeslat příspěvekod Wikan 12. 10. 2005 08:04

MirekE: jenze zapominas na dve dulezity veci. Standardni kvalita je sice 300 dpi, ale vetsine lidi bude zcela stacit 250 a casto i klidne 200.
A ta druha vec uz tu byla uvedena - cim vetsi je vysledny snimek, tim vetsi je obvykle vzdalenost, ze ktere se pozoruje, takze potreba dpi jeste dale klesa.
Wikan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 12. 10. 2005 08:05

Malkovich píše:To Mirek:.A kolik lidí dnes dělá nebo si nechává dělat fotky 30x20cm.Podle mě se tak95% lidí vejde do 9x13,10x15,13x18.
Mám Nikon D70 s 6.1Mpx a když potřebuju větší fotku tak si
fotku o rozměrech 13x18 naskenuju a mám mnohonásobně
věší rozlišení než co udělá digitál takže si s těm 5-6Mpx plně vystačím.
http://www.digineff.cz/art/jakejeto/nik ... 40425.html
http://pc-notebooky-hardware.msbox.cz/s ... 61/2/quote]


1. Mnoho lidí si dělá fotky nad zmiňovaný formát
2. To co poopisuješ (6Mpx -> fotka 13x18 -> Scan s vyšším rozlišením) není nic jiného než interpolace. Možná s jemnějšími přechody, ale je to interpolace.
3. Otázka byla nešťastně položena. 'Kolik megapixelů dnes stačí' To je jako by se tazatel zeptal, 'kolik benzínu dnes stačí do auta'.
Záleží přece na tom, kdo, jak, s čím, jak daleko, jak často jezdí.

Nechci se už se v tom babrat a zabývat se nesmyslnými půtkami. Svůj názor jsem řekl a to ten, že záleží na použití.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 12. 10. 2005 08:11

Wikan píše:MirekE: jenze zapominas na dve dulezity veci. Standardni kvalita je sice 300 dpi, ale vetsine lidi bude zcela stacit 250 a casto i klidne 200.
A ta druha vec uz tu byla uvedena - cim vetsi je vysledny snimek, tim vetsi je obvykle vzdalenost, ze ktere se pozoruje, takze potreba dpi jeste dale klesa.


Mluvil jsem o kvalitě kterou nabízí fotolaby.
Bude stačit.... bude stačit.... ok.. pokud byla otázka směřována pouze do segmentu albumových fotografií vyjetých na tiskárně doma bez ambicí na zveřejnění, pak jsem ve špatném vlákně tohoto fóra.
Co se týče vzdálenosti pozorovatele od fotografie, tak fotku 10x15 a 20x30 budeš sledovat ze stejné vzdálenosti... Snižující se potřeba rozlišení je relevantní argument pokud budeme uvažovat rozdíly 10x15, plakát tištěný offsetem velikosti A1, a třeba billboard...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 12. 10. 2005 08:14

Omlouvám se za předchozí anonymní odpovědi, nevšiml jsem si toho, že nejsem přihlášený.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 12. 10. 2005 08:15

Sakra ale teď už jsem přihlášený byl...
MirekE
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků