Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 3. 2019 08:29

:-)

Asi přichází rozum. To bych taky potřeboval.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 3. 2019 08:46

Rozum sa dostaví spolu s výškou dôchodku :D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 3. 2019 08:53

Tak to se mám na co těšit ;-) A hlavně ti okolo mě ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 12. 3. 2019 09:15

FXE1 píše:No ale keď to nebudeme vzťahovať k veľkosti snímača tak najlepšie je na tom Sony RX10 IV. 24-600, F2,4-4, cca 1100 gramov :)


Inak budeš sa smiať, ale presne na toto myslím už dlhšie. Nechať si FF s jedným dvoma sklami na machlanie pozadia (35+85) a inak nosiť len niečo podobné. Na to moje "hóch" umenie je to až až.
Najhoršie je, že racio ale vždy skončí Davidoffovou chorobou, to sa tak flákam po eglobaloch a bazošoch a v košíkoch končia nové a nové veci, k tomu jednému objektívu docvaknem širokáč, potom nejakú tú 70-200 a skončí to presne ako diéta, to čoho som sa so stratou zbavil +++ kopa harampádí navyše.

-- 12. 3. 2019 09:16 --

FXE1 píše:Rozum sa dostaví spolu s výškou dôchodku :D


No, väčšinou sa dostaví skôr ľahký záchvat paniky a tropického šialenstva. :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 3. 2019 09:22

Nebudem sa smiať, mám aj P FZ 1000, a rád ho používam, aj na video. Napr. na akciách ako sú simulácie bojov je rozsah zoomu na nezaplatenie, plus neprehadzovať sklá v tom prašnom prostredí. Čosi sa šušká aj o S RX10 V, tak uvidíme. Sony lepšie ostrí a má plynulejší zoom pre video. Zase FZ 2000 ma ND filtre a variabilný framerate, ale horší objektív.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 3. 2019 10:08

Teda, bobe, to je hodně nespravedlivé. Tu chorobu jsem beztak chytil tady vod vás :-(

;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 12. 3. 2019 11:19

Jeden můj německy kolega, který dlouho působil jako umělecký ředitel, zodpovědný mj. i za natáčení videa a fotografování, mající až na pár výjimek kompletní top výbavu od Canonu, fotí krátce před důchodem skoro všechno ultrazoomem. Třeba mne to také čeká.

A mimochodem, fotky má pořád pěkné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 3. 2019 11:32

Pamätám si, už si ho spomínal....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 3. 2019 11:36

Tak pemara bych tipoval jedině na Leicu, dokud zůstane při vědomí ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 12. 3. 2019 12:43

Davidof píše:Teda, bobe, to je hodně nespravedlivé. Tu chorobu jsem beztak chytil tady vod vás :-(

;-)


Sorry, samozrejme je to choroba nás všetkých, jak raz strčíme ruky do toho mandlu, už sa to nezastaví...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 3. 2019 12:52

Jo, to je moc dobrý přirovnání :-))
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 12. 3. 2019 12:57

Si k fotografování ještě přiberte hru na kytaru a budete mít radost z dokupování až do smrti. U Kaie Hansena (Helloween, Gamma Ray, Hansen friend a asi 30 dalších sk) jsem jen take srandy doma počítal kytary. Po číslovce 60 jsem to začal flákat, páč to nemělo smysl. navíc při každé další návštěvě další přibyla. Tu akustická minibasa, tu nový LP atp. Je fakt, že když mi na nahrávání půjčoval 4 kytary, tak jsem si na ně natahoval nové struny. Na ten počet aby měl člověk vlastního technika i doma. A to v tom souhrnu nebyly kytary co měl na koncerty. Andrzej Nowak z TSA to má doma skoro jako kytarové muzeum, s tím že jsou to všechno hratelné kousky a někdy i hodně hratelné. Takový fender od Franka Zappy mi šel vyloženě k pleti i vkusu. Totéž LP od Randy Rhodse (kytarista u Ozzyho) u Kaie. Je fakt, že ne každý to tak hamouní a jsou i takoví co si vystačí jen s desítkou kytar :). Výhodou je že u těch vyhraných kvalitních kousků cena nepadá, na rozdíl od těch digi mazlíčků.
IMG_3057.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 12. 3. 2019 13:13

bob222 píše:
Davidof píše:Teda, bobe, to je hodně nespravedlivé. Tu chorobu jsem beztak chytil tady vod vás :-(

;-)


Sorry, samozrejme je to choroba nás všetkých, jak raz strčíme ruky do toho mandlu, už sa to nezastaví...


Stále lepšie ako borelióza, skoro to isté ako syfilis, vrátane následkov. Len spôsob ako dostaneš borelku je oveľa menej zábavný.... 8-D

-- 12. 3. 2019 13:16 --

Grimjaur píše:Si k fotografování ještě přiberte hru na kytaru a budete mít radost z dokupování až do smrti. U Kaie Hansena (Helloween, Gamma Ray, Hansen friend a asi 30 dalších sk) jsem jen take srandy doma počítal kytary. Po číslovce 60 jsem to začal flákat, páč to nemělo smysl. navíc při každé další návštěvě další přibyla. Tu akustická minibasa, tu nový LP atp. Je fakt, že když mi na nahrávání půjčoval 4 kytary, tak jsem si na ně natahoval nové struny. Na ten počet aby měl člověk vlastního technika i doma. A to v tom souhrnu nebyly kytary co měl na koncerty. Andrzej Nowak z TSA to má doma skoro jako kytarové muzeum, s tím že jsou to všechno hratelné kousky a někdy i hodně hratelné. Takový fender od Franka Zappy mi šel vyloženě k pleti i vkusu. Totéž LP od Randy Rhodse (kytarista u Ozzyho) u Kaie. Je fakt, že ne každý to tak hamouní a jsou i takoví co si vystačí jen s desítkou kytar :). Výhodou je že u těch vyhraných kvalitních kousků cena nepadá, na rozdíl od těch digi mazlíčků.
IMG_3057.jpg


To je v poriadku, je to súťaž, ten kto bude mať vo chvíli smrti najviac technicky dokonalých hračiek, vyhráva :-D
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 12. 3. 2019 13:42

U mě naštěstí ne Roland, protože třeba u kytar neexistuje nic jako nejdokonalejší. A stejně tak to vnímám u fotáků. neexistuje univerzání sklo, tělo kytara meč...atd. Podle mě když s tím člověk počítá, je odolnější k lákadlům a svodů stálého dokupování. Ani jedna moje kytara není nejlepší na světě, ale umím z nich dostat co potřebuju a rozhdoně to nejsou laciné kousky, stejně tak u fotáku a skel.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 12. 3. 2019 13:51

Chlapi, sme na tom ešte v pohode, keď to porovnám s hifistami a highenďákmi ako ich občas sledujem a komunikujem s nimi na fórach, tak sme väčšinou niekde na úrovni kapesného v materskej školke. :D
A tie hádky o pozlátených kábloch, základniach pre repro, accuphase alebo mcintosh, my sme tu jak foglarovi hoši.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků