Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 12. 2018 08:50

Přeji všem dobré světlo, inspiraci, pevné zdraví a pevné nervy.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2018 09:46

S dobrým světlem to zatím vypadá všelijak, vyrážíme směrem na Karlštejn, počasí je ale spíše listopadové, tak dáme jen procházku a oběd. Fotoaparát asi zůstane doma, bohužel.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 12. 2018 12:34

Včera bylo chvilku krásný světlo, slunce nízko, temný mraky ... trvalo to asi pět minut

Pak zacalo pršet, a u Čiliny vedle mě prásknul dokonce blesk, v prosinci.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2018 16:40

To počasí mi připadá více jako listopadové, než prosincové. I přes nepřízeň počasí se akce nakonec vydařila, v restauraci u nádraží jsme si dali výborný oběd a šli se podívat na betlémy, kde byly různé akce, včetně šermířských soubojů (nějaká parta z Mníšku):

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 12. 2018 16:55

Hezký pohled ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 23. 12. 2018 20:30

Hezký pohled byl i na Micinu, když si vlezla (spolu s ošetřovatelkou) na Karlštejně do klece ke lvici Elišce.

Prý je ta lvice ochočená, bylo to něco ve stylu “nebojte se ho, je to jenom koťátko”, nicméně je to už docela pořádná kočka (tím výjimečně nemyslím Micinu, na kterou by to normálně také sedělo), odhadoval jsem tu lvici aspoň na 50 kg, na můj vkus už docela přerostlé “koťátko”, navíc dost nervózní. Já také, ani jsem nevytáhl foťák (pro slušný záběr bych stejně musel do té klece také).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 23. 12. 2018 21:12

já měl před časem na zahradě tohle koťátko a takhle s ním dováděla kamarádka :)
tigr_čiko_01.jpg


Nafotil jsem tak stovku fotek pro kamaráda Jardu Káně, ten má těch zvířátek víc (třeba Leona co hrál v reklamě na Matonni atd..) Dnes bych si už k tigříkovi Čikovi netroufnul :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 12. 2018 11:56

Pemar

To chtělo sednout na bobek, kroužit okolo klece a lovit ten správnej okamžik. Ale to je spíš pro Micinu, a ta byla v tý kleci. Taková Hlava 22 ;-)

Pavel

Hezký koťátko, ale ty tlapy leccos napovídají :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 26. 12. 2018 20:15

Tak jsme se s Micinou odpoutali od manželky a její maminky, bratra jsme tam také nechali, zatím jsme stihli jen dojet do Dolomit:

Obrázek

Mám sebou D500, dopoledne jdeme lyžovat, odpoledne a večer zkusím možná nějakou fotku, konečně zase vidím slunce, měl jsem být větší optimista a měl jsem vzít s sebou stativ (kolikrát jsem ho ale měl s sebou a nemělo smysl ho vytáhnout, zákon sxhvalnosti).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 28. 12. 2018 16:44

Nejako malo snehu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 28. 12. 2018 16:53

Tohle bylo Kastelrotto mobilem z auta (Micina), na sjezdovkách je sněhu více, než obvykle, byť je to tak cca do 40 cm:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 28. 12. 2018 19:21

Par dni dozadu u nas este bolo aspon trosku snehu (aktualne uz nie je nic):
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 28. 12. 2018 20:20

Na sníh a na počasí si nemohu stěžovat, problémy jsou s ubytováním, zítra se musíme přesunout do jiného hotelu a s množstvím lidi odpoledne na sjezdovkách, ale co je zajímavé, do 9h30 jsme na svahu prakticky sami, to v dřívějších (předvánočních) termínech nezažíváme. Líbí se mi ty kočáry, třeba i jako alternativa ke skibusu, bylo docela zajímavé pozorovat, do jakých nadmořských výšek kočár jezdí, to už autobus vesměs nenabízí.

Obrázek

Trochu únavná je ta vzdálenost od bydliště, Micina ještě vzhledem k svému věku nemá řidičák, zácpy byly docela brutální, hlavně kolem Mnichova a na Brenneru, zpoždění v řádu desítek minut a v součtu hodin. Trochu mi pomohly on-line Connect služby, ale některým úsekům se nedalo vyhnout. Na můj vkus s Micinou až moc sportujeme, příští akce s celou rodinou budou určitě pohodovější.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 30. 12. 2018 15:11

U nas je pocasie stale take nijake, toto je to vcerajska z okolia Kosic.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 30. 12. 2018 19:45

Dnes se počasí oproti předpovědi v Itálii zhoršilo, zatáhlo se a začalo sněžit, tak jsme to v poledne zabalili, teď už jsem doma a dávám si pivo. Celé Rakousko a Německo byl déšť se sněhem, ale viditelně přibyl sníh, se zpožděním jednoho měsíce začíná pravá zima. V Itálii jsme měli ráno pod nulou, ale odpoledne teploměr ukazoval i plus třináct stupňů Celsia, odpoledne bylo na baru a ve wellness plno.

Fotky nic moc, ale foťák v pohodě, měl jsem D500 a objektiv v neoprenu na řemenu, na rozdíl od brašny nebo batůžku mne to prakticky vůbec neomezovalo, ale ztratil jsem krytku na 20/1.8G, tak ji jdu zítra koupit. Baterie po 656 snímcích ukazovala 68%, z toho byla ale cca 80 snímků série Miciny při slalomu. Foťák i objektiv bez viditelné vlhkosti, ale Micině vadí, že se divá do hledáčku přes to plexisklo.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků