Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 19. 4. 2019 11:59

U nas je tiez zopar takych miest, problem je len, ze to neviem nafotit tak, aby som eliminoval urbanisticke prvky.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod KarelV. 20. 4. 2019 00:42

Zajímavé světlo, slunce se trošku "schovalo"...
DSC_3607.JPG
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 4. 2019 09:00

Petanque
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 4. 2019 09:01

Ja som medzicasom konvertoval na mensi snimac :) ("Hasselblad" L1D-20C)
Obrázek
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 4. 2019 09:20

To je HiRes ? ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 4. 2019 09:27

Z technickeho hladiska to ma rezervy, to pripustam, ale aj tak mam z neho radost :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 4. 2019 12:35

Ten petangue mi strašně připomíná Provence, jak si ji pamatuji, spolu s malými bistry, všudepřítomnými levandulemi a starými dědky s cigaretou u pusy. A třeba uprostřed malinké vesnice byla výletní restaurace, kde se naprosto úžasně vařilo, zavírali až hluboko po půlnoci a třeba tam měli i michelinskou hvězdu. A naproti přes ulici byl bar, kde mi ještě udělali espresso a nalili koňak, abych lépe trávil tu poněkud opulentní večeři. Škoda jen, že tenhle svět tak před 10-20 lety začal mizet a dnes už asi existuje jen ve vzpomínkách a na malbách místních malířů. To mi připomíná petanque, kdykoli ho někde vidím někoho hrát.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 22. 4. 2019 19:02

Mne sa Francuzsko idealizuje cez film "Dobry rocnik"...ovsem to uz je asi len minulost. BTW, pekne fotky pemar.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 4. 2019 20:25

Na tom místě, kde se točil ten film, jsme shodou okolnosti byli, ale ten bazén tam nebyl, ty scény se točili jinde. My jsme byli ubytováni na místě s podobným geniem loci, jmenovalo se to L'Oustau de Moungran a bazén tam byl, byť na můj vkus docela studený, a to přestože v Provence bylo přes den vždy velké horko. Provence je krásné místo, ale to původní kouzlo pomalu mizí, tak jak ubývají lidé, které to místo dělali tím, čím bylo.

Bleší trh, dva dědci hledali jakousi knihu z dětství:

Obrázek

Občerstvující se prodavačka textilu na trhu:

Obrázek

Gigondas, zahradní restaurace těsně před otevřením:

Obrázek

Levandulové pole:

Obrázek
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 23. 4. 2019 07:46

Dve fotky zo soboty rana - v tmavsej casti tej ulicky bolo zaujimave svetlo, ktore sa odrazalo od bieleho domu cez cestu, tak sme fotili najma tam. Fotky nepotrebovali ani nejak vela uprav. Snazil som sa vyrobit s objektivom aj nejake odlesky od slnka, ktore bolo z lavej strany, obcas to aj slo, no s tymito modernymi sklami je to coraz tazsie (na prvej fotke mi taky vysiel, aj ked je tam vidiet tien, ktory obcas pri tom fotak urobi)

Obe fotky su A7R3 + 85/1.4 GM @ f1.4

DSD07612fb.jpg

DSD07585fb.jpg



Take dovolenkove miesto ako ukazujete na fotkach by som bral. Mozno raz skusim aspon to Moravske Toskansko, vyzera to tam byt prijemne :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 23. 4. 2019 08:36

Levanduľové pole sa dá fotiť aj na záhorí, v levároch majú políčko dokonca uspôsobené pre fotografov (dekorácie priamo v poli). Profíci si môžu dohodnúť aj termín a fotiť v kľude.
Bol som aj pri Balatone v Tihani na festivale levandule, ale tam to silno nedoporučujem, nátresk národa, davy.

Ale Morava ako miesto oddychu je vždy fajn, to bez diskusie, chodím tam rád.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 23. 4. 2019 12:12

... aneb jak pomerne zajimave zachytit vlastni kazdodenni rutinu:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/takh ... &source=hp

ondrej: to svetlo v pozadi je moc fajn, s objektivem zrejme budes spokojeny ... at slouzi! PS: Na muj vkus je uz ta slecna takova presvetlena :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 4. 2019 16:23

Jedna letmá z cyklistického švihu. Trochu zataženo a světlo nic moc ale městečko je to zajímavé. A dokonce v něm žijou lidi ;-)

Obrázek
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 23. 4. 2019 18:38

jar,jar,jar...
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 25. 4. 2019 01:03

Dnes jsem našel v Lightroomu svoji fotku, kterou jsem fotil minulé léto a kterou jsem neměl upravenou. Když jsem si ji prohlížel, tak se mi zdálo, že na ní vidím nějakou galaxii. Tak jsem trochu pátral a zjistil jsem, že se mi to nezdá a na fotce pořízené 20mm objektivem je opravdu vidět sousední galaxie M31 (Galaxie v Andromedě), vzdálená 2,5 milionu světelných let. Tož potěšilo mě to :-))
P.S. - Kdo hledá, najde ;-)
Přílohy
Noc-z.jpg
Obšák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků