Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 18. 1. 2019 21:31

Tak jsem zabalil fotovýbavu a jedeme zítra na jeden den na hory.

Dnes mne navnadilo, když jsem přijížděl do Prahy, že byla nádherná obloha a nad Prahou takový pěkný opar, ale nebyl čas to vyfotit, byla by to ale parádní fotka, kdyby člověk byl v pravou chvíli na pravém místě (práce měla přednost, tak příště).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 18. 1. 2019 23:32

Pemar, raději si kup vlastní a dej si tak půl roku na nácvik. Ne žebys to nemohl ovládat hned, ale teprve až se párkrát vysekáš a zažiješ si nějaké krizovky tak budeš mít nějakou jistotu. Mám něco nalítané a že bych si pujčil od někoho drona, tak to ne. Na drouh stranu bych zase nepujčil :) Takže koupit, učit se a třeba pak pujdeš do vyššího modelu.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 19. 1. 2019 13:59

Pani a damy, dnes v lese - balzam na dusu :-)
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 1. 2019 14:11

Paráda,
V Plzni je jenom pocukrováno ale taky svítí.

-- 19. 1. 2019 14:46 --

86F34506-31FF-4314-8C3A-10ED76DCC78C.jpeg
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 19. 1. 2019 15:21

Aj to pocukrovanie ma nieco do seba...fajn linie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 19. 1. 2019 18:07

Grimjaur píše:Pemar, raději si kup vlastní a dej si tak půl roku na nácvik. Ne žebys to nemohl ovládat hned, ale teprve až se párkrát vysekáš a zažiješ si nějaké krizovky tak budeš mít nějakou jistotu. Mám něco nalítané a že bych si pujčil od někoho drona, tak to ne. Na drouh stranu bych zase nepujčil :) Takže koupit, učit se a třeba pak pujdeš do vyššího modelu.

Hm, kolega mi říkal, že Mavic se ovládá snadno (má vyšší model), ale vidíme se málo často, takže mi to nemohl ukázat. Já vidím na Srí Lance jen dvě témata, tu lví skálu a pláž, kvůli tomu mi to nestojí na nějakou větší námahu, navíc mne video obecně nebaví, tak asi hodím flintu do žita.

Obrázek

Tak nakonec jsme do Špindlerova Mlýna vyrazili, dokonce v 7h ráno, ale byl to masakr, nebylo kde zaparkovat, před hotelem Savoy ani na placeném parkovišti v centru, nakonec jsem našel poslední parkovací místo kdesi v rohu, hodně natěsno. Na lyžování to bylo tak hodinu, maximálně dvě, pak to bylo spíše na procházky a občerstvení, takže v půl třetí už jsme odjeli domů. Ale sníh a počasí parádní, takhle si představují zimu. Doma zase mínus 2 stupně, ale žádný sníh a slunce, klasika.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 19. 1. 2019 19:47

Pemar, ano ovládá se snadno, ale to nevylučuje nutnost nabytí jisté praxe a zkušeností. ČÍm více hodin odlítáš tím budeš mít i lepší záběry, ten svět dalšího rozměru záběrů se ti pak bude otevírat a inspirovat tě. Když se pak stane krizovka, tak musíš rychle zapomenout na foto a video, a hned přehodit uvažování do režimu pilot a zdrhat zpátky na místo přistání.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 19. 1. 2019 21:06

Jen pro info, co myslíš napr. tou krizovkou?
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 19. 1. 2019 21:52

Mi se takhle vys@@la baterie, která byla dobita na stopro a měl roztočený záběr jak cyp. Zdrhal jsem "do chalupy" na sport tak rychle, že se od vrtulí prášilo.Na přistání si to navede samo, ale stejně jsem to musel chytat a fakt jsem byl rád, že se nic nestalo. Kdybych si tohle nenacvičoval, tak jsem mavica spolehlivě rozflákal. Taky už semnou zacvičil větr, ale proti tomu to byla brnkačka. Proč se to stalo do dnes nevím, protože to neudělala ani jedna a kapaciata byla v daném okamžiku na nějakých 45-49 procentech. Taky se mi na pár chvil vykravil mobil, ale za to nemohl mavic, ten byl pod kontrolou.
Naposledy upravil Grimjaur dne 20. 1. 2019 01:42, celkově upraveno 1
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 19. 1. 2019 22:08

Aha díky, rozumím. V prvním okamžiku mí napadlo, že Ti po dronu střílel nějaké nervní myslivec z brokovnice :-)
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 1. 2019 07:58

Chování místních je v zahraničí nevyzpytatelné, v národních parcích se s dronem nesmí létat vůbec a u té lví skály to také není něco, co by místní nějak moc rádi viděli.

Jinak problém s bateriemi si představit na Srí Lance dovedu, jednak proto, že je tam horko a hlavně hodně vlhko, a také proto, že v posledních modelech od Samsungu a i od Applu se nám najednou začaly rychle vybijet baterky, má třeba 60% a najednou se začne zahřívat a jsem na 7% nebo dokonce na nule, jde to strašně rychle a asi to bude souviset s bateriemi nebo s těmi nesmyslnými naddimenzovanými hardware a funkcemi, které do těch telefonů výrobci cpou. Pokud je ten dron v té chvíli ve vzduchu a tohle udělají baterky, tak potěš koště.

Pro mně je to celé o plýtvání a neefektivnosti, protože kvůli pár záběrům koupím něco, co s největší pravděpodobností dále používat nebudu, video mne nebaví. Navíc si nejsem jistý, že to video bude aspoň průměrné a fotky z toho dronu jsou technicky slabé. A k tomu to potáhnu tam a zpátky.

Také proto mne zajimalo, zda ostatním to nadšeni pro drony vydrželo a zda s tím někdo třeba točí o dovolené.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 20. 1. 2019 08:59

Nadšení by bylo, jako dovolenkovy prcek je mavic bezva. Video z nej je hodne dobre. Pro svou praci ale potrebuju jeste par veci doladit. Jinak myslim ze vetsine lidi muze mavic air vyhovovat. Co se tyka penez za nej, tak myslim ze se nemusis bat nejake velke investice do cerne dir.kdyby te to nebavilo tak to prodas vzdycky
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 20. 1. 2019 09:16

Šumava, sněhové podmínky 200%
Přílohy
P1190234.jpg
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 20. 1. 2019 10:21

To průměrně jsem tentokrát nemyslel jako technickou, ale uměleckou kvalitu. Nedělám si iluze, video netočím a proto si myslím, že výsledkem mého natáčení bude jen něco jako jsou takové ty amatérské svatební videa :-).

O myšlence koupit a prodat jsem vůbec neuvažoval, ale koneckonců proč ne, pokud Mavic tu cestu přežije :-).

Na druhou stranu, moc umění v tom také mít nechci, viz fotka Pavla Breita a jeho Šumava, to už toho vidím více na fotce černocha v tunelu :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 1. 2019 10:39

Pavel
To já za sebe musím říct, že je mi ta fotka sympatická, i když trochu extrémní. Člověk si musí umět hrát, ne ?
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků