Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 12. 1. 2019 20:00

Obšák:
Jejda, Lenovo P70 bol moj veeelmi oblubeny mobil...az kym som neupdatoval na Android 5, potom bol uz "useless".
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 1. 2019 20:09

landov, Obšák

Tak to závidím, na Šumavě byla mlha a metr prašanu. Myšlenka vyšplhat z německý strana na Svaroh mě po hodině a 1200 m přešla a zahájil jsem ústup.

Poctivě jsem nosil dvě těla a objektivy 14-28 + 24-70 + 70-200. Naštěstí pro mě pouze v MFT verzi :-)

-- 12. 1. 2019 20:13 --

edit

ty metry byly délkové ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 12. 1. 2019 21:32

:-)
Landov: Mě u té P70 štve strašná zabržděnost GPS, než to vyhledá polohu, tak úplně cítím, jak jsem zestárnul. Kvůli tomu se pomalu začínám poohlížet po něčem novém. Mám ale problém, výrobci asi nevědí, že ne každej chce velkej telefon a tak dnes chrlí jeden 6 palec za druhým :-(
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 1. 2019 17:37

Trend je bohuzial taky. Ja som sa uz zmieril s velkostou 6"+ a pravdupovediac som si aj zvykol, mensie by som uz asi nebral. Osobne som uz stvrtym rokom verny Oneplus.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 1. 2019 17:48

Já skončil u Note8 ... :-)

Výhodou nakonec je, že mi prakticky nemůže vypadnou z kapsy u dresu na kole, jako mi vypadla Xperia mini. Nevýhodou je, že ho z tý kapsy vyndavám za pomoci dvou statných kamarádů :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 14. 1. 2019 21:09

Note su uz pre mna nad akceptovatelnou velkostou na bezne nosenie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 1. 2019 21:18

Už jsem si zvyknul
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 14. 1. 2019 21:40

Ja som nafasoval pracovný huawei, tak som zvedavý kedy mi ho vymenia po tom aktuálnom humbuku okolo bezpečnosti
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2019 06:42

Já mám takhle iPhone a soukromý telefon jsem prakticky zrušil, kdybych ho kupoval, tak zase iPhone, i když aktuálně je hodně předražený.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod sesty 15. 1. 2019 08:37

Když jsme u těch telefonů. Během tohoto roku budu kupoat nový. Chci ho používat na zálohu fotek na dovolený (náhrada notebooku, který už sebou nechci tahat). Jak dostáváte fotky z foťáku do telefonu? Čtečka karet, usb redukce a OTG funkce na telefonu? Nebo už to jde ještě jednodušeji? Jde mi jen o zálohu raw souborů. Nechci na telefonu nic upravovat, ani prohlížet, jen záloha. Mám A7R a A7II a vím (občas používám) přenos souborů přes wifi, ale tam jde jen JPG v omezené velikosti.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 15. 1. 2019 12:18

sesty píše:Když jsme u těch telefonů. Během tohoto roku budu kupoat nový. Chci ho používat na zálohu fotek na dovolený (náhrada notebooku, který už sebou nechci tahat). Jak dostáváte fotky z foťáku do telefonu? Čtečka karet, usb redukce a OTG funkce na telefonu? Nebo už to jde ještě jednodušeji? Jde mi jen o zálohu raw souborů. Nechci na telefonu nic upravovat, ani prohlížet, jen záloha. Mám A7R a A7II a vím (občas používám) přenos souborů přes wifi, ale tam jde jen JPG v omezené velikosti.

http://www.sulasula.com/cs/zalohovani-fotek-na-cestach/
Třebas ti to pomůže
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2019 14:36

Je to OK, ale strašně komplikované a zdlouhavé.

Když mi stačí JPG, tak Nikon SnapBridge provede zálohu přes wifi na iPad nebo iPhone a zbytek zálohy udělá Apple, fotkám se automaticky dostanu na každém zařízení včetně desktopu. Extrémně jednoduché a funkční, ale nepřenáší to RAWy. Když chci zálohovat RAWy, potřebuji mít RAWy na SD kartě (Apple nemá čtečku XQD). Pak mám čtečku SD karet s lightning koncovkou, přes které vybrané RAWy importuji do iPhonu nebo iPadu a tím jsou opět bez dalšího zásahu automaticky zálohováné na všech Apple zařízeních a na desktopu. Další možnost je HD nebo SSD s vestavěnou SD kartou, pak nepotřebuji ani internet.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2019 19:58

Mimochodem, zajímalo by mne, jestli Radek71 a další nadšenci, co si koupili Mavic Air, s tím pořád ještě natáčí a fotí. Plánuji letos (asi už opravdu poslední) cestu na Sri Lanku a říkám si, jestli má cenu si koupit nebo pujčit dron a natočit pláže a Lví skálu.

Zvažuji 3 možnosti:

1) koupit Mavic Air doma a vzít si ho s sebou
2) půjčit si dron na místě, nabízejí DJI Inpire a DJI Phantom i s operátorem za cca 3,000 korun na den
3) koupit Mavic Air za cca 23,000 na místě

Jako plus vidím, že bych mohl mít pěkné video ze vzduchu. Jako mínus vidím, že video mne nebaví a že to s Mavicem neumím. Má to podle vás smysl?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 15. 1. 2019 20:32

pemar: podle mě tak trochu nevíš, co z penězi. Asi nebude úplně legrace toho drona ovládat. Takže půjčení na místě nebude rozumná investice. A koupě kvůli jedné dovolené na video, které tě nebaví, no, musíš mít jak se říká nasušeno. Proč si kazit dovolenou nějakým dronem, když už to přes tebou natočil někdo jiný a pořádně.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2019 21:09

Nejvíce ušetřím, když nikam nepojedu :-). Cenu za jeden objektiv navíc nebo dron nemá smysl řešit. Je mi jasné, že z takové hračky je fotka jako z mobilu, takže video je nutnost, problém je, jak to pak sestříhat, aby u toho lidi neumřeli nudou.

Rozhodně nepotáhnu nějaký profi dron, jediný smysl dává nějaká hračka, u které mi nebude líto, když mi ji někde zabaví nebo jí kvůli nešikovnosti rozflákám nebo mi ji někdo ukradne. Nechce se mi s tím krámem tahat po letištích, nejvice by mi vyhovovala půjčovna, ale půl dne bych strávil půjčováním a vracením.

Už dlouho jsem neviděl nic ani od Grimjaura, ani od Radka71, ani od MK, takže mám obavu, že je to omrzelo a že tyhle drony asi nejsou to pravé.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků