Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2018 12:42

Možný to je, nejspíš máš na mobilu víc pixelů, než já na notebooku :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 10. 2018 15:30

Pocas sluzobky min.tyzden v Banskej Stiavnici, som si nasiel cas aj na par zaberov. Je to krasne mesto, odporucam navstivit.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 10. 2018 15:33

4 roky na strednej a pravidelne tajchy
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 16. 10. 2018 15:37

Davidof píše:FXE

:-) spíš bych řekl, když už teda řešíme chloupky, že asi není zaostřeno na oko, ale krapet před. Prostě malá hloubka ostrosti je prevít ;-)

flor, pemar

Taky se musím přidat, povedené fotky a ta galerie, ta je tak vymáklá ;-)


Uz aby to ostrilo na oko aj zvieratam :P Inak prave kvoli tomuto mam velmi rad tu featuru s PIP nahladom u Panasonicu. Stale mas prehlad o kompozicii, ale zaroven vidis presne ci je to spravne zaostrene. Mam ten fotak rad :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2018 15:53

Fidko

To je dobře, při tvém kritickém oku je to pro G9 úspěch :-)

Já ten PIP pořád měním na celkové zvětšení a zpět ;-) na vrabce chci celkové, na pelikány PIP .
Ale funkce je to pro mě užitečná.

Jinak jsem objevil, že při detekci tváře/postavy jde vybírat tvář joystickem při oku na hledáčku. A v manuálu o tom nepíšou. Ale napíšou, že ten výběr můžeš udělat na LCD dotekem ...

-- 16. 10. 2018 16:56 --

Jo, a mohl by mi nějaký rodilý mluvčí přeložit “pravidelne tajchy” ?

Tajch je jezero (?) nebo to má ještě nějaký jiný význam ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 10. 2018 15:57

To ostrenie na oko je niekedy lotéria. Ak je to veľký detail a v oku sa niečo odráža (ako v zrkadle) je to v inej rovine ostrosti. Presne ako obraz v zrkadle versus rovina zrkadla.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2018 16:02

Tak to bych prohlásil za záměr a důkaz, že autofokus G9 je prostě super ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 16. 10. 2018 16:07

Davidof píše:Fidko

To je dobře, při tvém kritickém oku je to pro G9 úspěch :-)

Já ten PIP pořád měním na celkové zvětšení a zpět ;-) na vrabce chci celkové, na pelikány PIP .
Ale funkce je to pro mě užitečná.

Jinak jsem objevil, že při detekci tváře/postavy jde vybírat tvář joystickem při oku na hledáčku. A v manuálu o tom nepíšou. Ale napíšou, že ten výběr můžeš udělat na LCD dotekem ...

-- 16. 10. 2018 16:56 --

Jo, a mohl by mi nějaký rodilý mluvčí přeložit “pravidelne tajchy” ?

Tajch je jezero (?) nebo to má ještě nějaký jiný význam ?


Sorry:

Tajchy (z nem. Teich) sú vodné nádrže vybudované najhustejšie v Štiavnických vrchoch na získanie energetických zdrojov na ťažbu a úpravu rúd. (jazerá vybudované za účelom banskej ťažby, pohonu banských strojov, vzájomne prepojené )
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 16. 10. 2018 16:16

landov píše:Pocas sluzobky min.tyzden v Banskej Stiavnici, som si nasiel cas aj na par zaberov. Je to krasne mesto, odporucam navstivit.
Obrázek


Hezky landove... moje rodné město ^^ už jsem tam několik let nebyl :(
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 16. 10. 2018 16:36

Pavelmeli : ;-) vidím, že Československo stále žije...to je fajn, hlavne v tejto dobe.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 10. 2018 19:17

Počítám, že od mladé střední generace po pokročilou mladou střední generaci jsme tady takřka všichni Československého původu a to doslova. Navíc vojna obvykle jinochy zavála k bratrům, takže já pořád Slovensko beru jako domácí prostředí. A jsem rád, že mí kamarádi ze Slovenska mají podobný vztah Čechám, Moravě a Slezsku :)
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 16. 10. 2018 19:30

Grimjaur

Přesně !
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 10. 2018 19:37

Howgh nacelnici!
landov
Expert

Odeslat příspěvekod zzelli 16. 10. 2018 19:52

Flor.cz píše:Díky. Byl jsem na Lofotech v březnu, kvůli focení polární záře, to bývá nejsilnější. I když jsou asi 200 km za polárním kruhem, tak teploty se pohybovaly kolem nuly díky golfskému proudu. Hodně tam ale fouká. Co je neuvěřitelný, v tom počasí tam lidi serfují :). Strýc tam byl asi týden po mě a kvůli oblačnosti jeli kousek do Švédska. Jakmile přejeli hory, tak tam bylo -20°C. Jinak se snažím jezdit mimo sezónu, je to levnější a vyhnu se davům turistů.

Můžu se zeptat kdy na Lofotech není sezóna? Konec března, duben? Rád bych tam někdy vyrazil, zatím není s kým a drahý kurz se mi platit nechce. Vím, že ty letenky tak drah nejsou. Díky moc :)

PS: Super vlákno :)
zzelli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 16. 10. 2018 20:35

Kdy je tam přesně sezóna to nevím, asi v létě, já bych tam jel na “lofotské jaro” v květnu nebo červnu, aby tam aspoň přes den bylo okolo 20 stupňů Celsia. Ono asi dost záleží na tom, či chce člověk fotit, pro mne je tahle destinace krásná, ale dost “syrová”.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků