fotokurzy

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tvmax 22. 1. 2018 12:36

Můžete mi poradit nějaký fajn fotokurz - zatím pro začátečníky, kde bych mohla pak dále pokračovat ... Na netu je toho strašně moc, že nevím, jaký si vybrat. Máte nějakého osvědčeného lektora nebo fotoškolu?
díky za tipy.
tvmax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smikoto 22. 1. 2018 13:18

Na co by měl být orientovaný?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tvmax 22. 1. 2018 20:16

Nedávno jsem si koupila svoji první zrcadlovku a ráda bych se s ní naučila pořádně fotit. Fotit tak, aby abych nevyfotila 50 fotek a z toho jen tak 5 dobrých. Absolvovala jsem jeden individuální kurz u jedné lektorky-fotografky. Bylo to fajn, zodpovídala všechny moje dotazy, ale skákaly jsme od jednoho tématu k druhému a ve finále nic pořádně. Takže ráda bych něco uceleného, kompletního s následnou úpravou fotek v programu. Ráda fotím lidi, portréty.
tvmax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Develop 22. 1. 2018 22:12

Kurzama bych nezačínal. Není to nic levného a výsledek nejistý. Znáš dobře nějaké základy jako je expoziční trojúhelník apod.? Jaký jsi si koupila foťák?
Develop
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tvmax 23. 1. 2018 13:55

Mám Nikon D3300 k tomu objektiv 18-105 + pevnou padesátku. Čtu knížky, sleduju i nějaký videa zdarma na netu a zkouším,... ale příjde mi, že jsem se nějak zasekla. Fotím hlavně svoje děti a fotky mi příjdou takový mdlý a když už se nějaká povede, tak je to jedna z mnoha pokusů... tak nevím, no! Potřebovala bych mi, aby někdo řekl, co dělám blbě.
tvmax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 23. 1. 2018 14:05

Hod sem nejake sve fotky
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 23. 1. 2018 14:16

Podľa mňa bude treba aj nejaký ten kurz z postprocesu. Tie úžasné fotky a portréty čo vidíš po galériách viac menej odfotením len začínajú. Samozrejme dobre exponovanie je základ, ale až postproces spravidla dorobí ten waw efekt.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Develop 23. 1. 2018 14:30

Třeba ti trochu pomůže tenhle on-line kurz, co vysílají zrovna dnes od 18,30h. - Začínáme s digitální zrcadlovkou.
Tady je odkaz: http://kurzyzive.cz/obsah/zaciname-s-di ... rcadlovkou
Develop
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tvmax 23. 1. 2018 14:37

https://www.zonerama.com/vroni/520190
Tady moje nejlepší fotky, skoro neupravene. Ta následna úprava mi vůbec nejde. Moc nepoznám, kdy mám přidat vic světla, stinu, barvy atd.

Jinak děkuji za tip na ten kurz, pokud deti dovoli, mrknu na něj.
tvmax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 23. 1. 2018 15:08

Podľa mňa to nie je zlé. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chel 23. 1. 2018 15:21

Ok moje rada je ze potebujes jen urcit smer. Smer si urcis sama a to tim ze si najdes top fotky jake chces umet nekde z netu a po porovnani budes presne vedet kde mas pridat svetlo a jake barvy pouzit. Jed podle cizich skvelych fotek.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza08 23. 1. 2018 16:54

Ty fotky ale vůbec nejsou špatné. :-)

Někde je malý problém se světlem, že obličej dítěte je ve tmě, ale to se vše časem vychytá je to o zkušenostech a vidění scény. Dost se dá zachránit následným postprocesem (úpravou v PC) přidání kontrastu, prosvětlení stínů, zvýšit sytost barev. Píšeš, že nepoznáš kdy co přidat, ale tohle je strašně individuální a řečeno slovy klasika "Záleží na vkusu každého soudruha". Každému se líbí něco jiného, jednomu bude připadat fotka mdlá, jiný řekne že je barevně přesycená. Uprav fotky tak, jak se to bude líbit tobě. O tom to přece je a proto děti fotíš, aby jsi měla nějaký archiv vzpomínek, na ostatní kritiky z různých galerií se můžeš vykašlat :-)

Doporučil bych třeba kurzy z Megapixelu, které mívají dobrou úroveň, nevím ale, jestli tam bude něco tématicky příbuzného focení dětí (snad nějaký portrétní kurz). Nebo ještě lépe, zkus vyhledat stránky známých dětských fotografů, kde mohou mít spoustu zajímavých informací ověřených praxí.

A pro začátek bych doporučil třeba tuto knihu - http://fotorozcestnik.cz/fotografujeme- ... kshop.html
honza08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tvmax 24. 1. 2018 21:14

Moc díky za rady. Top fotky jsem našla a o to víc jsem teď ********, že nevím, jak na ně.... Ale budu zkoušet. Snažím se fotit každý den, ale bez té úpravy v PC to asi moc nepůjde.. na tom budu muset taky zapracovat.
tvmax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n3pi 24. 1. 2018 21:19

No a jaké jsou ty tvé nalezené fotky? Ať víme kam by jsi se chtěla nasměrovat.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tvmax 24. 1. 2018 21:38

Libí se mi třeba fotky od téhle fotografky

http://www.megloeks.com/client-gallery/
tvmax
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků