Kolik jste do toho nasypali?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chodec80 9. 12. 2017 21:59

Uff, snad toto nikdy žena nenajde ;-). Na to, že to mám jen jako koníček a považuji se za "poučeného amatéra", tak za poslední dva roky cca 100k (včetně ztrát při prodeji nevhodných investic)... a rok ještě nekončí ;-).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 12. 2017 07:51

Já jsem vyhodil peníze za všechny setové objektivy 18-55, 55-200 a 18-105, ty první dva jsem docela využil s D50 a nelituji, 18-105 jsem koupil s D7100 a byla to blbost, od té doby už setové objektivy nekupuji. Další adept na šlápnutí vedle byla pevná 35/1.8, koupil jsem ten objektiv ještě k D50, tam zářil, ale v kombinaci s D7100 se začala projevoval chromatická aberace, jinak je to pořádně ostrý a přitom lehký objektiv.

Prostě člověk to v nějakém stádiu vývoje toho svého koníčku koupí a pak najde nějaké lepší řešení.

Poslední dva roky fakticky nevím o ničem rozumném, co bych ještě mohl koupit, loni jsem koupil 105/1.4 a možná ještě koupím nějaký FF Nikon (zrcadlovku nebo třeba i bezzrcadlovku) a tím asi končím. Ještě by byla možnost začít řešit světelné teleobjektivy, ale nechce se mi s nimi tahat a 300/4 PF mi na většinu fotek světelností stačí.
pemar
Expert

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků