Kolik jste do toho nasypali?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 2. 8. 2017 17:58

Ahoj,

chtěl bych udělat takovou zábavnou srovnávací anketu aneb kdo je tu největší nadšenec (případně blázen).
Odpovědi vám můžou posloužit jako alibi, některým zase možná přidělají výčitky :)

Kolik vašich výplat stála vaše aktuální výbava?
A pokud o něčem uvažujete, kolik jste ve stejném přepočtu ochotni investovat za sklo/tělo/vyhovující komplet ?


Já v tom mám momentálně jeden měsíční plat a přemýšlím o skle za 2/3 další.

Asi to bude zajímavější a relevantnější u hobíků než profíků, někde to bez třeba Hasselbladu asi nejde, když se tím živíte.

Pěkné horké dny,
O.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 8. 2017 19:22

Já jsem zrušil po 15 letech spoření na důchod (2,5k Kč/měsíc) a naspořené finance si nechal vyplatit. Leč je fakt, že spoření na důchod vycházelo z výplat. A těším se na další "rozfofrování" rezerv. Navíc, jsem i rozprodal hudební výbavu za cca. 100k Kč v průběhu posledních 5 let. :mrgreen:
Naposledy upravil wikxzen dne 2. 8. 2017 19:42, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 2. 8. 2017 19:35

Na to asi většina těch, kteří fotí déle, neodpoví. Koupili a zase prodali, aby měli na neco jiného. Kdo se v tom po pár cyklech ještě vyzná? Já ne. Aktuálně utraceny částky treba vypadají děsivě, ale kdyz se zapocitaji prodeje starších věcí a nakupuje se chytře a s rozumem, a pak se ty částky rozloží v čase, muze byt foceni i docela levný koníček.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 2. 8. 2017 19:55

Psychologická hranice je pro mě 30 000 Kč za sklo a 35 000 Kč za tělo a pokaždé když jsem se této hranici přiblížil, tak jsem něco minimálně za polovinu částky prodal. Takže jsem asi největší jednorázovou investici udělal v roce 2005, kdy jsem koupil Nikon D70 + 18-70 za 23 000 Kč. Když jsem naposledy před 2 lety koupil Nikon D7200 + Nikkor 16-80 za necelých 60 000 Kč, tak jsem současně prodal D300 + D7100 + 17-55/2.8 + 16-85, tudíž jsem z těch 60 000 Kč zaplatil ve skutečnosti .. teď nevím přesně, ale jen 12 000 Kč. Nejdražší sklo Nikkor 70-200/2.8 VR mám díky jednomu dávnému diskutujícímu dovezené repasované z Tokia za 26 000 Kč a prodal jsem 80-200/2.8 za 16 000 Kč, takže zase jen za desítku. Vychází to za ty roky na průměrně 15 000 Kč ročně. To je v součtu k Vánocům, narozeninám a jmeninám asi tak normální nerozmařilý výdaj když nemám žádného jiného drahého koníčka.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 2. 8. 2017 19:56

Súhlas s Dolgorem. 40 rokov fotenia. Nehovoriac o tom, že bez sumy platu to prd vypovedá. Ono je rozdiel pol platu zo 4700 euro a z napr. 600.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 2. 8. 2017 21:01

Já se snažím držet při zemi, dlouho jsem si vystačil s kompakty, teď mám Sony výbavu za cca 40K (všechno nové), možná časem přikoupím něco světelného na portréty.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 2. 8. 2017 21:08

FOE, díky za vyčerpávající odpověď.
Ono nám vlastně hodně nahrává i to, že kvalitní a žádaná optika neztrácí tolik na hodnotě jako možná jakákoliv jiná elektronika.

bob222> Šlo mi jen o ochotu foto nadšenců investovat, není potřeba znát sumy. A navíc ten poměr není tak citlivý údaj jako bavit se tu veřejně o tom, kdo kolik bere.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 3. 8. 2017 00:20

To vim naprosto presne. Za 40 let je toho HAFO. Nejdrive toho bylo jenom MOC. z toho starsiho je uz udelana castecna vystavka pouziteho, ale funkcniho materialu. Neco slo do sveta delalo radost dal. netrpim sentimentem. Takze to ani nepocitam, pac to neni podstatne. Nekdo to prohuli a prochlasta.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 3. 8. 2017 05:36

2 platy ale rozlozeny, cca 2011 jeden plat a 2014 druhej plat a ted pul platu za kompakt do sbirky. v mym pripade ale by bylo asi lepsi ty platy investovat hned do kompaktu a zbytek radsi procestovat, nez naopak :D holt clovek se vyvyji a s tim i u amatera obcas poznani, ze ne kazdymu je dano :D
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 3. 8. 2017 06:29

Dolgor píše:Na to asi většina těch, kteří fotí déle, neodpoví. Koupili a zase prodali, aby měli na neco jiného. Kdo se v tom po pár cyklech ještě vyzná? Já ne. Aktuálně utraceny částky treba vypadají děsivě, ale kdyz se zapocitaji prodeje starších věcí a nakupuje se chytře a s rozumem, a pak se ty částky rozloží v čase, muze byt foceni i docela levný koníček.

tak pod toto sa podpisujem. Amen !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 3. 8. 2017 06:41

Já jsem začala s kompaktem před 15 lety, ten vyměnil za dva lepší a před 10 let pořídil DLSR. A studna byla vykopaná. Ale nastavil jsem si to tak, že ji "spořim" 5% z platu a to jde všechno do fototechniky a příslušenství. Jinak to mám jako FOE, něco prodám, něco přidám, když na to mám a pokud už to tak moc chci, udělám si radost. Ale rozumě. Spoustu objektivů jsem bral jako uložené peníze, kdyby náhodou. Koupil jsem starší z bazaru za dobrou cenu a i za 5 let je bylo možné prodat většinou za tu samou cenu, nebo s minimální ztrátou.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 3. 8. 2017 08:29

akorat skla ze 4/3 systemu se vymykaj ty minimalni ztrate...
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 8. 2017 09:48

Poslední dva roky skoro nic - nějak mi to, co sem předtím koupil pořád stačí. Ke smůle výrobců. Jinak před lety sem to jel style koupit-prodat-něco jinýho. Obrat by člověk možná ještě spočítal, ale náklady těžko...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod pike01 3. 8. 2017 10:25

Asi 60+ kKč (tělo, telezoom, pár pevných skel plus příslušenství, vše mix nových a bazarů) za 2012-2015. Kompakty předtím nepočítám. Od 2016 do teď akorát popruh od Joby. Asi jsem saturován.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .ce. 3. 8. 2017 10:30

Do výbavy sa sype do doby kým si človek neuvedomí,že ani novšia,alebo najnovšia technika ho nikam neposunula.
Uvedomenie niekedy trvá iba po nasledujúci nákup,inokedy naveky.
.ce.
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků