Čím to bolo natočené?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dragolis 9. 5. 2016 15:29

Ahoj,

tak dopredu sa ospravedlňujem pre prípad, ak by môj dotaz nebol položený v správnej sekcii.

https://www.youtube.com/watch?v=A4bP7GJq-_Y

Zaujímalo by ma, čím bolo natočené uvedené video. Dá sa to vôbec poznať? Pretože sa mi zdá, že je to točené čímsi iným ako napríklad toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=-keZL9s25bo

Vyzerá to dosť zaujímavo. Jasné, veľkú časť spraví colorgrading, ale nie je to aj nejaká špeciálna kamera? Díky moc za prípadné reakcie. :-)
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 9. 5. 2016 16:11

Je to SONY A7s http://www.aaron.cz/produkty/sony-alpha-a-7s-telo

A ta videa jsou ukázkou, jak i s dobrou výbavou domrvit záznam: nezvládnutý grading a práce s flat profilem od SONY

btw: informace o foťáku se dají nalézt přímo na FB stránkách těch matlalů
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dragolis 10. 5. 2016 20:32

Aaa díky moc ;-)

Môžem sa spýtať, čo konkrétne je na tom videu zle zvládnuté? Chlapcov nesledujem, ale toto video mi práve prišlo po technickej stránke vyčnievajúce zo štandardu. Tak ma aj zaujalo, čím to točili.
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 11. 5. 2016 09:42

Práce s tzv. flat profilem, který vytváří takováto hodně nekontrastní videa (SONY to volá S-Log) je velmi specifická záležitost. Barevný grading se provádí pomocí aplikace LUT křivek a následně dolaďuje. A musí se s tím umět pracovat.

Tady konkrétně mě nesedly barvy pleťové barvy - proto jsem byl z počátku na pochybách, zda-li nejde o Panasonic. Ale tam by zase byla mnohem lepší kresba a detaily, protože výstup z Panasonicu je skoro až přeostřený. A Panák prostě má s pleťovými odstíny problém.

Ta kresba je navíc tak rozpatlaná, že jsem chvíli uvažoval i nad Canonem, ale ten má hezké barvy a tohle by z něj nikdy nevylezlo. Video navíc nemá žádné rušivé elementy, které jsou pro Canon výstup tak typické - hlavně morié na jemných texturách, či nevzládnutý anti-aliasing.

Obecně si myslím, že z a7s se dá vytáhnout mnohem líbivější obraz, s hezkými barvičkami a je škoda, že tady je to přebité ne zrovna povedeným gradingem.

Na druhou stranu: je to jen můj názor a pokud se ti to takto líbí, tak je to OK. Já jsem navíc závistivý loser, co dělá v mekáči, takže do mého hodnocení ber i tento fakt v potaz - zkrátka se nedokážu smířit s tím, že někdo má tak nadupanej stroj.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dragolis 11. 5. 2016 16:57

Zaujíma ma tvoj vecný názor, keď vidím, že sa do toho rozumieš. Ja ako absolútny neznalec sa aspoň čo-to dozviem.

Máš pravdu, môjmu netrénovanému oku sa to páči. Hneď ma ten obraz zaujal, lebo v týchto YouTube sférach to nie je celkom vídané. Jediné, čo mi prišlo rušivé, bolo nekvalitné audio. Ale to je asi téma vhodná pre iné fórum. ;)
dragolis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 5. 2016 18:16

Vierzbowski, ihned se stav za manažerem provozu, ve včerejší odpolední směně jsi nedával do burgerů okurky.
Radek71
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků