Fenomén R71 vs. pentaxfriends

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 2. 2016 18:10

Ano, jen ty faktické jedince neznám. A pokud existují, stojí vůbec za zmínku ? Nejsou jen, podobně jako Ganec, problémem pro ty, kdož mají sami problém ? :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 2. 2016 18:10

hoax: ano, to je narážka na to Davidovo konstatování, že "je to nemoc", za to jsem dostal nálepku já, tak jen varuju, třeba to o sobě ještě neví. Tyčový mixér je extrém, argumentace extrémem má smysl, pokud ten nesmysl už nemá smysl jinak komentovat, jindy ne. Ale tady to imho nastalo, přesně v ten moment, kdy se začalo mluvit o spřízněnosti duší na základě vlastnictví předmětu. To nikomu nepřišlo divný? Proč se řeší až reakce, to je jakoby někdo odstřihl začátek detektivky a pak řešil, proč toho sympaťáka strkaj za katr. Ale po té reakci v bezzrcadlovkám, kterou jsem oddělil, je asi jasný, že problém bude hlubší. Jeden holohlavej dvoumetrovej jakože hipster asi někomu leží v žaludku. Cport taky reaguje dřív než myslí. To by člověk neřekl, jaký brouky lidi nosej v hlavě.

Puntík: ty bys měl být první, co tu nadsázku pochopí, aspoň podle toho co obvykle píšeš. Jenže jde o Pentax, tak holt nemůžeš, no.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 2. 2016 18:12

'''''omluva, zase se tu na mě valí nějaká činnost... :-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 2. 2016 18:14

Ja hlavne furt nemam odpoved na otazku, jestli ty sprizneny duse mam hledat na zaklade znacek predmetu, co mam (Canon, Sony, Ford, kolo Merida a co ja vim co jeste se pry pocita) nebo na zaklade znacek predmetu, co bych chtel (Alpa, Porsche, Cannondale). Ja prave nevim, jak presne vyhodnotit to, ze predmet co bych chtel nekoresponduje s tim, co mam a teda ho ostatni vidi.... To je zcela zasadni problem tehle teorie...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod hoax 23. 2. 2016 18:20

Lotrandor: Já si u sebe třeba všímám, že když s někým diskutuju, některý lidi nechápou, že popisuju to o čem si myslím, že je realita a nějak funguje. Neříkám tím, že souhlasím s jednou nebo druhou stranou. Samozřejmě, že je blbost si myslet, že když mám Pentax, že jsem lepší než někdo s Nikonem. Ale to podle mě ani iceboss takhle úplně nemyslel, jestli jo tak jasně.
Já sám to třeba tak nemám, ale chápu, že to tak někdo má. To je prostě realita.

Lukas: Nikdy si neslyšel třeba o srazu Harleyů? Už to že se tak ptáš je divný, prostě to lidi rozlišujou sami od sebe, to nikdo neřídí :)
Naposledy upravil hoax dne 23. 2. 2016 18:22, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 2. 2016 18:20

LHE: začátek byl u toho týpka, co vyleze s koupenym pentaxem z obchodu. takže asi co máš, ale je zase pravda, že to správné smýšlení už musíš mít, tak jestli by to vono nešlo poznat i bez krabice. Nevim....

-- 23. 2. 2016 19:22 --

hoax: člověci jsou různí, já si třeba myslím, že by byl Puntík divnej i bez Pentaxu :) (sry Puntíku, doufám že pochopíš nadsázku)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 2. 2016 18:30

lukas_highenergy.cz píše:... jestli ty sprizneny duse mam hledat na zaklade znacek predmetu, co mam (Canon, Sony, Ford, kolo Merida a co ja vim co jeste se pry pocita) nebo na zaklade znacek predmetu, co bych chtel (Alpa, Porsche, Cannondale).


Jakože bys se svým Fordem našel na parkovišti za stěračem lístek "Přijď za námi do Porsche klubu"? :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 23. 2. 2016 19:13

Uz vidim jak chlapik s Leicou m9 pozorne posloucha Lotrandovi nazory na nikon D7000 a LHE se bavi s chlapkem se Subaru jak mu jede jeho Mondeo krasne po dalnici do Nemecka... Nektere znacky nejde porovnavat, stejne jako zamereni. Jezdim na silnicce a budu se bavit s nekym o tom jak jezdit sjezdy na horskym specialu? Asi ne ze.. Pentax je a byl vzdy tak trochu jina znacka, nijak masova zalezitost pro vybranou zakaznickou cilovku. Btw. jezdim Subaru a mel jsem Pentax ;)
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 2. 2016 19:22

Kaapa: já jsem hrozně nerudnej, já se zásadně s nikým nebavím :). Vážně, proč bych měl týpkovi s Leicou m9 cokoliv vysvětlovat? Slušně pozdravím, kouknu co fotí, poradím cestu když se zeptá. Subaru nemám a nikdy neměl, stejně jako pentax.

-- 23. 2. 2016 20:23 --

pořád nechápu ten implicitní předpoklad, asi jsem cynik, ale lidi se fakt nepoznaj podle značky foťáku
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaapa 23. 2. 2016 19:33

Lotrandor: No to ja taky, jen nekdy se ozvu. Kdyz me jen pripada ze zrovna ty znas odpoved kdykoliv a na vsechno. Neuraz se ale to vazne nechapes puvodni myslenku diskuze ktera tady vznikla?
Kaapa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 2. 2016 20:02

Pentaxov som mal niekoľko ale nikdy mi nenapadlo baviť sa s niekým len preto lebo má pentax. Dokonca dopredu predpokladať fasa chalana a nadšenie...
Asi som si to kupoval omylom, mal som byť pôvodne canikon šedá ovca. A to som to zatĺkol aj olympusmi!!!!!!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 2. 2016 20:14

Kaapa píše:Lotrandor: No to ja taky, jen nekdy se ozvu. Kdyz me jen pripada ze zrovna ty znas odpoved kdykoliv a na vsechno. Neuraz se ale to vazne nechapes puvodni myslenku diskuze ktera tady vznikla?


To dělaj ty internety, já jsem jinak introvert.

Někdo čumí na růžovku, jinej krafe na internetu.

Já původní myšlenku chápu, je to jednoduchý, někdo si myslí, že je lepší, protože není ofce. Je to takovej postmoderní přístup, jakože na mě neplatí reklama. oficiální zprávy apod. Tak já si taky přečtu idnes, čtk, AC24, taky si myslím, že nejsem ofce, vím co je to Zvědavec. Nikoho z nich neberu moc vážně, to je ten cynsmus ve mě. Každej to máme nějak ložený. Taky rozumim tomu, že když někdo foťák kupuje, že tím žije. Tu etapu máme taky každej, dřív nebo později. Takže v čem je ta odlišnost? Oba máme foťák, oba máme auto, oba foťák i auto používáme. No a já si nemyslím, že tím že jsem si vybral Nikon, jsem spasil byť jedno pracovní místo v Thajsku. Případně se nějak odlišil od davu, v mém světě by to asi byl Canon.

P.S. nejvíc všemu rozumím, když se mi něco strašně nechce dělat :)

-- 23. 2. 2016 21:15 --

btw, myslíš že aspoň směřujeme k nějakému pochopení, nebo je to marný?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 23. 2. 2016 20:17

Kaapa: no nevím, já se pohybuju mezi fotografy a ti neřeší blbosti kolem značek a konkrétních modelů foťáků. Takže se s nima úplně bez problémů bavím ať už mají Pentax, CaNikon, Olympus, Panasonic, nebo cokoliv dalšího.

Pak jsou tady hračičkové co je více zajímá ten samotný přístroj, hrabou se v grafech a testech na internetu. Ale s takovýma se v reálů vůbec nestýkám...asi proto že oni nefotí ale sedí doma a studujou informace o těch svých přístrojích, aby měli v diskuzích čím argumentovat :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 23. 2. 2016 20:38

Kaapa píše:Uz vidim jak chlapik s Leicou m9 pozorne posloucha Lotrandovi nazory na nikon D7000 a LHE se bavi s chlapkem se Subaru jak mu jede jeho Mondeo krasne po dalnici do Nemecka... Nektere znacky nejde porovnavat, stejne jako zamereni. Jezdim na silnicce a budu se bavit s nekym o tom jak jezdit sjezdy na horskym specialu? Asi ne ze.. Pentax je a byl vzdy tak trochu jina znacka, nijak masova zalezitost pro vybranou zakaznickou cilovku. Btw. jezdim Subaru a mel jsem Pentax ;)

Nesouhlasim s tvym nazorem. Nejde ani tak o techniku ale o to co s tou technikou delaji. Tazke ano chlap s leicou muze poslouchat nekoho kdo ma D7000 a muzou se bavit treba o foceni portretu. Jde spise o tridu fotaku a jeho pouziti v praxi nez o znacku. Nekdo se stredoformatem Hasselblad se muze bavit s nekym kdo foti s nikon D800 jelikoz pridana hodnota velikosti cipu neni tak velka jako priprava samotneho foceni, svetlo, foceny objekt atd.
Takze ano. Reseni znacek, muze byt chapana jako "civilizacni nemoc". Je to proste o vymyti mozku marketingem a naslednymi jevy, ktere uz vychazeji jak produkt z jedincu samotnych. Takove foto hipsterstvi.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 2. 2016 22:18

Ltrd, samozřejmě vím, že jsem divnej, normálně se to na mně doufám snad nepozná. Ale jádro této diskuse nespatřuji doslovně v tom co napsal IceBoss (a nejen on), ale v jeho podvědomí, že je vymezen, nebo spíše vyhoštěn z davu. Je zbytečné ten dav nějak charakterizovat (reklama tvaruje úplně každého) ale víme že davy (nebo stáda) jsou obecně nepřátelská vůči výjimkám z průměru oběma směry. Pentax je příliš minoritní, aby mohl vytvořit ucelený konkurenční dav. Tak se patrně někteří jeho jednotlivci - a to na základě vlastních zkušeností (to je důležité) o to hlasitěji brání tomu vyhoštění resp. neustálému drobnému "vystrkování". Já také mám vlastní zkušenost v tom, co to udělá, když se někdo zeptá - mám patnáct tisíc - a já mu napíšu - kup P-50. :-)
Nicméně se vystrčen až tak úplně z davu necítím, protože - :-) jsem divnej. :-D Tedy asi že ten dav až tak ani moc nepotřebuji. Mám úplně jinak nastavené budíky a myslím, že správně. :-)

................
Další problém tu ale je a to je snaha o vůdcovství stáda. A to už je zase jiná písnička. ;-) :D
Puntík
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků