Fenomén R71 vs. pentaxfriends

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod CA.. 23. 2. 2016 15:05

K fenoménu R71 vs. pentaxfriends:

Na pentaxfriends.eu chodím rád, našel jsem tam spoustu dobrých a konkrétních technických rad od lidí, kteří rádi poradí, aniž by hejtovali – z těch, co se účastní zde, je to lennyl. Tamní prostředí je oproti zdejšímu asi tak o milion % kulturnější než to zdejší a pokud někdo rozvíjí fantazie (jako R71) o tom, jak to na pfriends funguje, je to jen o jeho schopnosti autorské fabulace bez konkrétních znalostí. R71 prostě fabuluje (a rád!), jak to chodí na srazech, kde nebyl (zatímco lennyl uvedl zkušenosti vlastní, ale zřejmě už nechce dál vést debatu, která díky předpojatosti některých zúčastněných stejně končí v kopru), ze svého bohatého myšlenkového toku laskavě vybírá poutavé fantaskní modely o skupinách příznivců tyčových mixerů, zatímco sám sebe zde představuje jako normálního člověka, jako vzor, na jehož základě se může posmívat jiným, které tak odsuzuje do pekel duševních poruch svou svatosvatě odůvodněnou momentální nulovou tolerancí. Mimo to napříč vlákny s nadhledem trousí zábavné moudrosti a pečlivě volenými útržky buduje svou image dvoumetrového žoviála s holou hlavou a velkým foťákem, který v Černobylu potkává jedné noci na hajzlu chlapa s x100 na kšandě, takže si ji musí taky koupit kvůli té akčnosti, image humanisty, pro kterého je street 100% svatý grál uměleckosti, zatímco makro z přírody je na nule, protože lidská společnost, image skupinového terapeuta, který má fundovaný přehled o zdejších pacientech, image bohorovného znalce kudliček, zabijaček, velkých blondýn a firemních prostředí, a v neposlední řadě se projevuje jako mistrný rétor a tyran, který si dokáže zjednat zasloužený respekt a vrcholné místo v potravním řetězci i v této virtuální realitě. Čest jeho památce!
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 2. 2016 15:27

rozdělená diskuze. V hatu na Radka71 pokračujte zde.
V případě stupňování do úrovně vulgarit to tu zamknu.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 23. 2. 2016 15:28

Jéééj, samostatné vlákno! A môžu sem písať len Pentaxáci alebo?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 23. 2. 2016 15:39

Tady má někdo buď pamatováka, nebo hustě popsaný linkovaný notýsek...
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JSP070 23. 2. 2016 16:19

LOL Cakal som, ze luxus vlastneho vlakna bude dopriaty skor PL alebo Gancovi.
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 23. 2. 2016 16:51

Normálně diskuze na titulce moc nečtu, protože se tam často seběhne docela sebranka, ale se zájmem jsem kouknul na diskuzi o K1.
Dovolím si něco přihodit, ale jako hejt to vůbec neberu.

Tak nějak jsem pochopil jak argumentaci Lotrandora s R71 tak i icebosse. Podle mě je ale mimo srovnávat tyčovej mixér a auto nebo foťák. S tou druhou skupinou se vždycky pojilo něco navíc, nějaká přidaná hodnota. Já tam rozdíl tedy vidím. Je jasný, že se nebudou scházet lidi s Rowentou. A taky to neznamená, že by iceboss byl hned nemocnej.

Musím říct, že tahle černobílá ad absurdum argumentace mě obecně dost vadí. Příklad: Jsi proti uprchlíkům (i když máš pro to nějaký svůj konkrétní důvod) jsi nácek. Jo ono to většinou funguje tak, jak často nastiňuje R71, ale těch nuancí (a u lidí vůbec a to i v rámci jedné osoby ) je v reálu spoustu a nedá se hned všechno seškatulkovat.

Zrovna tak, co se týče postu CA, je to docela výlev, ale tak nějak chápu co tím chtěl dotyčný říct :)
Naposledy upravil hoax dne 23. 2. 2016 18:58, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 2. 2016 16:59

Ganec už vlastní vlákno má, i když povodně patřilo F-ABC. :-)

K té diskusi, rád si přečtu názory na určitý druh techniky, který může ovlivnit způsob i výsledek fotografovy práce. Ale sociologické sondy jsou pro mne nepoužitelné. Jen nemám rád, když lidé z nudy nadávají na cokoliv, tím hůř když na sebe a stavějí si z toho ještě paláce.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 23. 2. 2016 17:14

Mě dostalo z těch komentářů pod článkem tahle část od Icebosse
Proste jenom kdyz mas Pentax, tak trosku precnivas z kategorie stado (chapu, ze to se ti asi nelibi) a pritahujes podobne myslenkove ladene jedince, se kteryma si mas co rict i v mnoha dalsich vecech.


Normálně kdybych fotil s Pentaxem, tak bych si po přečtení toho komentáře asi přelepil na foťáku a objektivech značku výrobce, abych náhodou někde nepotkal podobně smýšlejícího Pentaxistu, který by se při náhodném setkání hned chtěl začít družit.

To už je vážně nemoc :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 2. 2016 17:22

dadajax: bacha, nejspíš jsi nácek.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 2. 2016 17:23

Dadajax, kdybys fotil Pentaxem, věděl bys, že to není pravda. A není to ani nemoc, ale standardní hospodské řeči. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 2. 2016 17:25

Tak timto bych chtel Radkovi pogratulovat - je asi prvni uzivatel, co mu bylo zalozeno vlastni hatovaci vlakno! Jen teda netusim, jestli to nezamknout rovnou, ale treba to bude aspin zabavny, kdyz uz to Lotrando rozdelil. Tak.tomu teda dejme sanci... :-)

-- 23. 2. 2016 17:28 --

dadajax píše:
Normálně kdybych fotil s Pentaxem, tak bych si po přečtení toho komentáře asi přelepil na foťáku a objektivech značku výrobce, abych náhodou někde nepotkal podobně smýšlejícího Pentaxistu, který by se při náhodném setkání hned chtěl začít družit.


Tohle bylo snad prvni, co me vcera napadlo. Predstava tohoto typu druzeni me taky trochu desi...

-- 23. 2. 2016 17:34 --

hoax píše: Podle mě je ale mimo srovnávat tyčovej mixér a auto nebo foťák. S tou druhou skupinou se vždycky pojilo něco navíc, nějaká přidaná hodnota. Já tam rozdíl tedy vidím. Je jasný, že se nebudou scházet lidi s Rowentou.


Takze jsme si rekli, ze auta ano, fotaky ano, tycove mixery ne. A co treba bezecka obuv? V patek jsem koupil nove inov8, mam se teda taky druzit s lidma, co v nich behaji. Treba ze bych na ne maval v parku a rikal jim, ze se s nima lip povida a jsou takovy milejsi, nez bezci v Nike? Precejenom v porovnani s Adidas to je taky mimo mainstream... A co lidi co behaji v Salomonech...

Btw. Co kdyz mam rad Porsche ale jezdim Fordem, protoze na Porsche nemam. Mam se druzit podle toho jak to citim, nebo podle toho, jak to je... A rika o me neco Ford, co mam, nebo to Porsche co nemam?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Puntík 23. 2. 2016 17:43

Ale pánové, téměř na všem dnes dělají dizajnéři, tedy lidé se smyslem pro krásno (užitkových) tvarů. A je-li něco krásné, proč by to nemohl někdo obdivovat, preferovat před jiným tvarovým řešením. Že se nemusí hned starat o to, má-li podobného jedince poblíž, to už je jiná. Ale existují kluby hobbistů, ne ? Hospodské tlachy nejsou přece pro vyrovnaného jedince žádným měřítkem i když i tady jsou jich spousty. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 23. 2. 2016 17:50

Mě nevadí, že někdo řeší tu foto výbavu. Taky o ni rád mluvím s ostatníma. Nevadí mi ani když mě osloví nějaký fotograf s Fuji a ptá se na radu/zkušenosti/názor. Ale úplně mě dostává když z toho někdo udělá "mám fotoaparát značky X a proto jsem lepší, než majitelé fotoaparátů značky Y". Takhle může přemýšlet buď úplný ztroskotanec, nebo vyšinutý jedinec.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 23. 2. 2016 18:00

Lotrandor: To je nějaká narážka? Já jsem tím chtěl říct třeba to, že zrovna jak je pochybná taková argumentace jakou citoval dadajax, tak i ta vaše s tyčovým mixérem apod. 2 extrémy. Ale chápu obě strany, co tím asi chtěly říct..

Lukas: To je přesně to o čem mluvím, já osobně vůbec na značky nehraju a je mi to jedno, kupuju a používám co mi vyhovuje a bavím se s lidma kdy chci, ale ty příklady co uvádíte jsou přitažený za vlasy, imho.
Naposledy upravil hoax dne 23. 2. 2016 18:04, celkově upraveno 1
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 23. 2. 2016 18:02

Puntík píše:Ale existují kluby hobbistů, ne ?


Klub hobbistu je treba klub fotografu, spolek lovcu nebo klub bezcu, to mi prijde ok. Jako znak defektniho chovani, co popsal Radek, povazuju klub pratel bezeckych bot Brooks, spolek fanousku brokovnic Merkel a klub pratel objektivu Zeiss Loxia FE.... Ja doufam, ze tam ten rozdil vidis....
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků