Fenomén R71 vs. pentaxfriends

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 2. 2016 09:51

cport píše:Co ja znam Pentaxaky, tak vetsina techniku vubec neresi a nezajimaji je ani diskuse o technice (Canon, Nikon, Fuji, Sony nic).


On je podle mě už zásadní rozdíl v tom, že já asi nikdy nikde neviděl vystupovat organizované Canoňáky, Nikoňáky a Soňáky (Sonysty?)... Vlastně asi ani Leicaře (?) nebo Alpaisty (tohle už je vážně jak jméno sekty :-D ). Jediný, kde se tohle zažil je Pentax a pak něco jako klub přátel m42 skel, ale ten snad umřel hned během vzniku.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod cport 25. 2. 2016 10:05

5s v googlu "Nikon club" "Leica club"

Chovani vsech tech skupin je podobne ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 2. 2016 10:05

Kaapa píše:
Lotrandor píše:Kaapa: já ti nevim, má smysl reagovat když předestíráš jakousi podobnost pentaxu s leicou? to je prostě end-of-line; nevim co s tím, fakt ne.


Tak docela bych rad vedel tvuj nazor, urcite ho mas.

-- 25. 2. 2016 01:22 --


Já vidím rozdíl mezi tím, něco si vybrat a pak se na základě toho i družit (s cílem získat víc informací) a situací, kdy tomu výběru někdo přikládá hlubší význam, například schopnost porozumnění si navzájem, odvozenou od vlastnictví předmětu. Na tom jsme se točili na titulce a nedařilo se z toho odejít a čím víc to tu čtu, tak sice chápu, že to takhle tady má víc lidí, ale stejně tomu nerozumím. Moje volba je moje rozhodnutí, nepotřebuju si ho obhajovat příslušností k menšině a nepotřebuju se v tom vrtat. Koneckonců, oni za mě účet nezaplatí.

V životě jsem si prošel několika zájmovýma skupinama, jak jsem už psal, některý byly fakt divný, alespoň z pohledu většiny (vždy šlo o hobby, kterýmu by tradiční hobbyisti - zahrádkáři, modeláři - nerozumněli). Vždy jsem tu jinakost ale vnímal jako soukromou věc, vhodnou k diskuzi v rozsahu spíš intimním (to je blbý slovo, ale lepší mě nenapadá, prostě mezi stejně postiženými). Dnes je z moha těch aktivit mainstreamová záležitost, nebo přinejmenším pozbyly podstatnou část své divnosti.

Majitelé Pentaxu jsou menšina. Vnímám, že si tu svojí volbu potřebují obhájit (důkazů je tu okolo dost). Taktičtější by ale bylo držet se faktů (někdy je to těžký, Pentax měl problémy a teď to dohání, ale blýská se na časy, tak se nad to povzneste), než tu hrát na emoce. Emoční funkce mozku jsou totiž o dost starší než ty rozumové, takže čistě z funkčního hlediska nedává smysl racionálně si vybrat ideální řešení a pak to iracionálně prostředky obhajovat.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 2. 2016 12:15

To je problém menšin obecně. Nebýt útoků nebylo by potřeba obhajob. A nebylo by pak případně potřeba tu útočnost obhajovat/vysvětlovat. :-)
Držet se faktů nelze. Pro každého má každý fakt jinou hodnotu.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 2. 2016 12:51

Ja bych tem lidem nutkani hrat si na ligu vyjimecnych "nebral", nic jineho nezridka ani nemaji nez tu svou modlu, nekdy tedy i dve, tak kdyz pri tom nezlobi, at se klidne druzi a navzajem se placaji po ramenou, kdyz jim to dela dobre. To neni nic proti necemu, ikdyz...
Znam z blizkeho okoli jednoho takoveho. Ma doma na dvore asi deset Opelu, nejruznejsiho stari, ale nejmladsi je stary 15 let. Netreba rikat, jaka automobilka dela nejlepsi auta na svete, ze ne? Kam se hrabou Pentax fanboys :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lennyl_2 25. 2. 2016 13:33

to ja som sa pytal v dakom vlakne, uz ani neviem v akom kontexte, ze ci sa stretavaju aj Canonisti.

tu citam rozne nazory, niektore su silno indvidualne, s minimom tolerantnosti.

Lunak - Nikonista, naruzivy, robi aj video testy Nikon hardware
F-ABC - Nikonista, naruzivy, silna preferencia znacky, naposledy ukazka pri 16-80 skle
Lotrandor - tusim Canonista? pri jednej fotke spominal Canon 85/1,2, ten ide proti vsetkym v názoroch (alebo si to mylim s R71, uz si fakt nespominam)
Puntik - zrejme dlhodobo ma Pentax, tak najviac veci pozna z Pentaxu, ale tazko sa vyjadruje (niekedy menej zrozumitelne)
Pemar - v podstate je mu asi jedno aka je to znacka, skor sa podstatne viac zaujima o piplacky okolo nej, ale tiahne viac k Nikonu
atd. atd.

sam som sa davnejsie zaregistroval na stranke NikonClub.cz, aby som ziskal informacie k problémom co som riesil s olejom na snimaci a internými odleskami. ale tych ludi osobne nepoznam, su z Ciech.
ludi z Pentaxfriends.eu poznam osobne, lebo su z mesta kde byvam. to je ten rozdiel. (a ostatných som spoznal na foto stretnutiach)

tak sa teda pytam, ked sa stretavaju v kruzku rybari, karatisti, filatelisti, fotoklubisti...vsetci maju spolocny ten zaujem,nie znacku, je to OK ale ked sa stretnu na pive po dohode z fora (kde inde by sa asi odohravala pisomna komunikacia ze ano) ludia co maju minoritne jednu znacku (ale aj ine) je to ZLE?

a nie je to skor o individuálnej/neprisposobivej/samotárskej osobnosti jednotlivcov, ze sa vyhybaju kolektivu ? lebo TAKTO sa mi tu javia niektori ludia, ze maju problem so sebou. radsej vsetko robia sami a nechcu ist napr. na turistiku do Fatry za ucelom odfotit si vychod slnka v skupine co si robi spolocnost.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 25. 2. 2016 13:52

lennyl_2: mám Nikon
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 2. 2016 14:01

Canon má Radek71.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 2. 2016 15:34

Zasadni rozdil je v duvodu setkani. Nekdo se skutecne schazi jen proto, aby kecal o konkretnim vyrobci ci konicku a zasadne o nicem jinem. A jak jsem psal drive, u mnoha je to z duvodu, ze o nicem jinem vest diskuzi ani nedokazi. A ackoliv to treba vyzniva negativne, tak v tom skutecne nic spatneho nevidim. Kazdopadne tohle seskupovani stada jde uplne mimo me. Ja ani s tema karatistama nechodim na pivo :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 25. 2. 2016 15:48

lukas_highenergy.cz píše:
cport píše: jako klub přátel m42 skel, ale ten snad umřel hned během vzniku.

Urcite nie je mrtvy a v zahranici tiez zije. Nedavno som nasiel diskusne forum, ktore sa tymto zaobera, ale nazov uz neviem. Ten klub to je ale iny svet :-) .. ale super. Zaoberaju sa tam fotenim :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 2. 2016 18:13

Ja myslel ten cesky - to umrelo jeste driv nez klub pratel ma ualnich skel...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod metatron 25. 2. 2016 19:10

LH: Starosklickari - Na FB sa daju najst v skupine "Foceni starymi skly" (asi sa to tak vola) a sem tam ich par zajde na pivo 5-10 ludi. Ale ziadny extrem, v pohode ludia uplne. Sranda ze oni fotia total rozdielnymi pristrojmi (milc,dslr, canikon, sony, olik) a nezeru sa :-D
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 2. 2016 19:46

Nejít na pivo je docela škoda. My se takhle v různých partičkách scházíme jednou za čas a je to moc fajn.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 25. 2. 2016 23:12

Souhlas s PL, napsal to líp než já.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kaapa 26. 2. 2016 00:07

dadajax píše:
Kaapa píše:Dadajax a nemas zrovna ty nejaky ten web kde popisujes svoje myslenky a nazory o vyberu fotoaparatu? Vzdyt je to normalni ze to kazdy resi, maly, velky, FF, APSC atd.


Jak říkám, proti tomu nic nemám. Ale fascinuje mě že někdo tvrdí, že by si s fotografy co fotí s jinými značkami neměl co říct. To fakt nechápu.

A to říkám z pozice někoho, kdo fotí s Fujifilmem, který taky není bůhvijak rozšířený. Nikdy by mě ale nenapadlo si o někom myslet že je jakkoliv lepší, protože fotí se stejnou technikou jako já.

Zajímalo by mě, co dělají Pentaxisti, když někdo z jejich řad přejde třeba na Canon nebo Nikon? Úplně ho zavrhnou a ze dne na den se s nim přestanou bavit? :)


Spatne to chapes, neni to o tom ze by Pentax user ohrnoval nos, jen je malo pravdepodbne ze se najde spolecne tema k pristroji jako takovemu. Moc se resi ty znacky, to je tady hodne citlive tema a nekteri o tom moc premysli mi pripada.

Jinak me se Fuji taky libi, malem sem mel Xt1 a hodne dlouho o ni uvazoval. Rozhodl hledacek, ktery mi zatim jeste nesedi ale nerikam ze je spatny. Ovladani bylo taktez "jine" nez asi chci, tak jsem nakonec koupil Nikon, grip, ovladani, velikost vse bylo OK.

-- 26. 2. 2016 00:31 --

Lotrandor: Pochopil jsem ze pro tebe jsou veci spotrebni vec, nemas k tomu zadnou citovou vazbu, jsi imuni vuci znackam atd. Dale se nemas potrebu vazat k zadne skupine, jsi ve vsem tak trochu myslenkove napred, vis co je dobre atd. Ja ti to neberu, ale jestli si myslis ze ti to budu verit, tak ne, jsi ta ofce o ktery pises. Travis tady xx hodin denne, ani bohuzel nevis ze se druzis s nazorove stejnymi uzivateli fora. Je to takovy komicky pak cist ty tvoje obhajujici komenty, ze si vlastne jeden z mala normalnich. Nebudu te v tom uz dal machat, vim ze to stejne prijmes po svem a pak napises ze to tak neni.

To co vnimas ty je ale bohuzel jen tvoje smyslena iluze, neni zadny duvod neco na pentaxu obhajovat. Vsichni vime jake jsou plusy a minusy, uz se to resilo x krat. Pokazde kdyz se dostane nekdo do kouta, tak se zacne faktovat historickyma nesmyslama a to je prakticky konecna.
Kaapa
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků