Online záloha fotek

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 7. 2015 07:40

Radek71 píše:Toto je docela moje tema a trochu jste zaspali, vygooglujte si Amazon Cloud drive, stoji to 12 USD rocne a je to neomezene - narozdil od Amazon Glacier. Po ADSL jsem tam poslal 1TB a zadny problem.
Nema to konkurenci, uvidime jak zareaguji ostatni.

-- 24. 7. 2015 21:59 --

A prvni tri mesice zdarma...


Taky jsem nad tím přemýšlel, ale pokud se nepletu, tak nemají žádný zálohovací nástroj, který by prováděl automatické zálohování zvolených adresářů. Zkoušel jsem to když to oznámili jako novinku a bylo to jen takové úložiště, kde člověk ručně nahrál soubory a hotovo.

Proti tomu si Crashplan hlídá zvolené adresáře na změny a automaticky to pak zálohuje. Takže v momentu kdy importuju fotky na disk, už se mi automaticky začnou zálohovat.
Má ten Amazon Cloud drive taky něco podobného? Možná jsem to jen přehlídl.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 25. 7. 2015 09:42

Ahoj,

já používal Crashplan a zrušil jsem jej z více důvodů. Líbí se mi, že se nemusí hlídat a o všechno se postará, nicméně rychlost uploadu bych kvůli mému ADSL ještě přežil (asi 1.7 Mb), ale zkusil jsem soubory obnovit a rychlost byla bídná.

Jelikož platím i Office 365, přišlo mi hloupé za cca stejné rychlosti platit dvakrát.

Teď to cpu na Onedrive přes Boxcryptor s místním účtem a jako synchronizační prostředek Synkron.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 25. 7. 2015 18:17

Radek71 píše:To jsi udelal spatne, unlimited umozni ukladat jakakoli data a stoji 5x tolik jako zaklad. Ja mam 1TB fotek a 0GB videii a unlimited nepotrebuji


Né, mám to dobře. Se starým amazon účtem jsem měl po přihlášení 5GB a pak to bylo cca po stovkách gb za určitou sumu.
Založil jsem si nový účet a mám ten "unlimited" na fotky a 5GB na data/video za těch pár dolarů.
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blacksquare 7. 8. 2015 17:13

Ok, tak ten Amazon Cloud je bez synchronizační aplikace pro mě k ničemu :(
Koukal jsem, že dříve taková aplikace existovala, ale už není k dispozici ke stažení.
Ta nová umí pouze zprostředkovat nahrání souborů :(

Radku, jak to proboha používáš? To tam ručně nahráváš nové soubory? A co zaktualizované staré?

-- 7. 8. 2015 18:28 --

Tak si odpovím sám, co jsem koukal, několik synchronizačních nástrojů přímo podporuje Amazon Cloud Drive, zkusil jsem teď GoodSync a šlape to...

-- 7. 8. 2015 18:57 --

Nahrávání ale leze pěkně pomalu :(
blacksquare
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 7. 8. 2015 22:11

mě to nepřesvědčilo
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 22. 11. 2015 10:55

Posledných par dni som riesil nejaku vhodnu cloudovu sluzbu za prijatelnu cenu, ktora vie autosynchronizaciu zvolenej zlozky. Zatial mam na aktualny katalog LR zalohu cez cloud MEGA, tam je 50GB free, ale potom uz su 2TB za 20€/mesiac, co je brutal. Tak som nadabil na tuto diskusiu a prave som si aktivoval CRASH PLAN unlimited za 5,9 USD/mesiac. Teraz pustam zalohu cca 100GB, tak uvidim, ale javi sa to ako celkom schodna cesta. Samozrejme mam aj dalsiu zalohu na externom 3,5"HD. Ake mate dlhodobejsie skusenosti s CrashPlan ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 22. 11. 2015 14:24

Normalne to funguje, je to sice 5x drazsi nez Amazon, ale ma to klienty v NASkach, co je vyhoda.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 22. 11. 2015 15:19

Mě u Amazonu vyhovuje právě to, že je jen "manuální", což u archivu oceňuji. Naopak mě různé synchronizace, které se někdy ani neptají (třeba v telefonu synchronizace kontaktů s emailem), dost vytáčí. S Google Chrome můžeš přetáhnout celou složku do Amazonu a upload začne sám.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 11. 2015 15:35

Mne naopak nevyhovuje manual. Celkom casto robim nejake upravy v starsich ktalogoch a keby som si mal stale strazit, kde som aku upravu urobil a nasledne ju rucne mal archivovat...z toho mi naskakuje husia koza.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 22. 11. 2015 15:48

Já právě do archivu už neměním, když, tak nahraji novou verzi s názvem něco jako "_2" :) Jinak Dropbox a podobné krátkodobé zálohy, tam je synchronizace fajn.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 22. 11. 2015 15:58

Tak u crashplanu platíte za hotové řešení zálohování. Amazon je jenom prostor a v tomhle případě jen na fotky.
Landov: Já mám trial, ale zatím asi platit nebudu. U crashplanu se mi líbí, že má docela vymakané ty zálohovací funkce, zatím ostatnímu sw vždy něco chybělo co jsem zkoušel. Např. zálohování po blocích (zálohuje se jen změněná část dat) deduplikace, dobré sledování souborů a navazování (není to jen hloupý scheduler), šifrování atd.
Nevýhoda je jistá náročnost na syst. prostředky vzhledem k Javě a v cz podmínkách pomalost přenosů u online zálohy. Povedlo se mi to po nastavení parametrů trochu zrychlit, ale žádný zázrak to není.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 11. 2015 16:04

Hoax, mas pravdu, rychlost nie je ziadne terno, ale ked tam nahodim cely archiv a nasledne sa budu zalohovat uz len zmeny v archicve, tak by to malo byt hadam OK. A ako vravis, tie zalohovacie funkcie su vymakane, to ma oslovilo hned od prvého momentu. Zatial od 10:00 mam zálohovaných 8% zo 100GB, tak uvidíme. Medzitým som ale musel z iného dovodu restartovat PC, ale Crashplan nasledne pokracoval v zalohovani, takze OK.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 22. 11. 2015 16:08

Landov: Mě se podařilo zvýšit rychlosti po zvětšení bufferů na např. 5620 KB a QoS na DSCP-152, rychlosti viz zde:
viewtopic.php?f=1902&t=1179831&p=10911963#p10911963
Kolik to jede tobě?
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 11. 2015 16:14

Zatial som nic v nastaveniach neupravoval, aktualne mi ide 460 KB/sec.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 22. 11. 2015 16:19

Ok, no ono vlastně záleží taky na lince. Zkus si to potom upravit, třeba se ti to ještě zlepší.
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků