Displej na objektivu

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PassyRiot 3. 7. 2015 21:12

Ahoj,
nevíte jestli se Nikon a Canon nehodlaji umístit malé náhledové displeje přímo na objektivy ?
určitě by to mělo smysl, velikost hloubky ostrosti před a za bodem
atd, kdy to u nich bude, nevíte ?

narazil jsem na jedno video s jedním objektivem kde to je, říkám si že to je přesně věc, bez které jsem nemohl existovat a nevěděl jsem o tom ;-)
PassyRiot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 3. 7. 2015 23:06

Náhledové displeje? :hm
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 3. 7. 2015 23:35

Jo to má mít nový Zeiss ne? OLED místo ukazatele vzdálenosti atd.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lemming 4. 7. 2015 07:27

Jo, není to náhledový displej, ale monochromatický displej místo ukazatele vzdálenosti a nahrazující jeho funkci a vylepšuje, takže může ukazovat právě rovnou zaostřenou vzdálenost / DoF.

Třeba u Nikon (D)SLR by byl problém v tom, že objektiv neví, jaká bude clona (AFAIK). To už mnohem víc dává smysl, aby tohle ukazoval přímo foťák na svém displeji / v hledáčku.

Co se týče mých zkušeností, tak mám kalkulátor DoF v mobilu, ale používal jsem ho jen ze začátku - pak člověk získá odhad, jaká asi bude DoF v dané situaci a už výpočet nepotřebuje.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PassyRiot 4. 7. 2015 11:09

jo to je ono Zeissy to maji nove, na youtube mate DigitalRev TV
PassyRiot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 7. 2015 12:05

Máto háček, ty Zeissy jsou ostřené z foťáku, t.j. když pohnete ostřícím prstencem, vyšle to signál do foťáku a ten pohne motorem. Ačkoliv je to opticky krásná záležitost, tento design včetně OLED displeje mě vedou k přesvědčení, že to není dobrá investice. Příliš mnoho věcí, co se může pokazit. A při té ceně ...
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 4. 7. 2015 14:13

Lotrandor: Skoro bych řekl, že ty objektivy a jejich méně trvanlivé části budou fungovat déle, než budou na trhu přístroje, pro které jsou určeny :D
T-Lama
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků