Pozůstalost - 17 fotoaparátu

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Eratar 9. 5. 2015 15:24

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli se mezi těmito kusy nacházejí nějaké kvalitnější modely, které by za něco stály. O fotoaparáty jsem se nikdy nijak nezajímal, takže vůbec netuším o jaké kusy se jedná. Chtěl bych vás poprosit o zhodnocení popř. cenu.

Děkuji

1)Obrázek
2)Obrázek
3)Obrázek
4)Obrázek
5)Obrázek
6)Obrázek
7)Obrázek
8.)Obrázek
9)Obrázek
10)Obrázek
11)Obrázek
12)Obrázek
13)Obrázek
14)Obrázek
15)Obrázek
16)Obrázek
17)Obrázek
18)Obrázek
Eratar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 9. 5. 2015 16:19

bežne dostupné aparáty v svojej dobe. Nič moc. Predajné niekomu na hranie alebo ako dekorácie. Na bazoši alebo aukre je ich dosť, dá sa ľahko zistiť cena.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 9. 5. 2015 17:44

Jeeee...tu Smenu 8 som mal. Inac su to fotaky iba ako tazitka a lapace prachu. Podarovat niekomu alebo vyhodit.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod fotohans 9. 5. 2015 19:21

No, ta Smena a další ruská šidítka nestály za moc už ve své době, takže tam z toho žádný zisk nečekej. Zahlédl jsem tam nějaké Zenity B a E, ty můžeš zkusit nabídnout někde v kamenném bazaru. Jediné čemu se tam dá říkat PAN foťák je ten Flexaret, v dnešní době mu bude už skoro 50 let (výroba cca 1967-1969), ale pokud je v dobrém stavu, dá se tak za 1.500 až 2.500 střelit.

Abys to nemusel rovnou vyhodit, doporučuji celé vzít a naházet na Aukro s nějakou základní cenou co já vím třeba od 100 Kč (pokud nebude zájem, dá se pak postupně další týden snížit) a odkaz na aukce hodit do bazaru na Paladix.cz (asi nejserioznější internetový bazar) případně do dalších stránek.
fotohans
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 5. 2015 20:26

Pan foťák byla ve své době Exakta i Praktica, i když v dnešní době už prakticky nepoužitelné. Jedině ten Zenit B/E k vůli objektivu, který by mohl sloužit někomu ještě dnes, cena cca 200,-
Dal bych to jako kompletní sbírku s cenou cca dva tisíce a doufal bych...... ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 5. 2015 20:48

Modely jsou to krásné, villia-vila, sokol, zenit, paráda. Nejvíce ten flexaret, měl jsem také takovou, ukradli mi ji v Polsku, to se město jmenovalo Zielena Gora, to byla klasika, jestli dobře pamatuji, tak 6x6. Ta ztráta mne bolela, Ačkoli byl Flexaret určen amatérským fotografům, nezřídka jej používali profesionálové, např. Taras Kuščynskij, Erich Einhorn a Jan Saudek. Měl jsem model VII, uvedený v roce 1963, jeho matnice byla vybavena Fresnelovou čočkou.

Lepší fotoaparát byl tehdy daleko za možnostmi mých rodičů a já jsem tehdy byl na střední škole, pár korun jsem si sice vydělal prodejem gramofonových desek a kazet a jinými aktivitami, ale měl jsem našetřeno tak na toho Zenita, na Praktiku už by mne museli finančně podpořit rodiče.

V časopisech jsem obdivoval Asahi Pentax, Yashicu a Minoltu, Nikon byl tehdy můj nedostupný sen, kupoval jsem si časopisy, kde o něm psali.

Tehdy jsem fotil jen černobíle a pak jsem se nějak finančně zvedl a přešel na černobílý Ilford a pak jsem koupil diaprojektor a začal kupovat barevné diapozitivy, byly to krásné doby.

Můj sen byly Hasselblad a Mamiya, tehdy mimozemské stroje, dnes vlastně také, protože dát za fooaparát přes milión korun mi přijde nemravné.

Dnes je to na běžné focení nepoužitelné, máme doma Practicu LTL a udělali jsme z ní asi třicet fotografií, vyvolávání je opruz, i ten Nikon D50 je někde úplně jinde.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod rousini 9. 5. 2015 21:04

No tu Smenu s červenými popisky jsem musel rozkliknout. Spolužák ze ZDŠ ji vlastnil a já tiše záviděl.
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 9. 5. 2015 22:23

Já zas musel rozkliknout tu Beirettku, fotil jsem s ní v Benátkách když mi bylo dvanáct.
Nostalgie...
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 10. 5. 2015 09:16

Možná by bylo lepší se poptat na nějakém fóru, kde se zabývají focením na film, např. temnakomora.cz apod., kde by zároveň byla vetší šance nějaký ten foťák i střelit. I tady na digiaréně byl nedávno článek, jak je focení na film opět na vzestupu. Myslím, že mezi těmi fotoaparáty není žádná raritka, která by Vám zajistila doživotní rentu :-D . Ale jestli jsou funkční, mohou někomu posloužit. Začátkem roku jsem na jednu Vilii Triplet taky fotil a v kombinaci s dobrým expozimetrem dělá celkem hezké fotky, ale bohužel můj kousek měl nějaké problémy s posunem filmu, takže pár snímků se mi překrývá :roll:.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Eratar 10. 5. 2015 11:32

Foťáky jsou v perfektním stavu, až na pár malých vyjímek. Děkuji všem za vaši reakci. Tady z vás by nikdo neměl zájem o nějaký kus? (Ostrava)
Eratar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek71 10. 5. 2015 12:27

Vem to ja nedelitelny bundle a dej to na ebay, pouzij KW jako SSSR, russian camera, excelent apod. Dej tam 500USD + 70 USD postovne a uvidis. V CZ tim neohromis. Nejakej cinan co ma aktualni konicek na toto pololeti by na to mohl skocit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 5. 2015 12:22

To je dobry napad, ale urcite nie vsetky, skor mozno 2 bundle ? A jeden z nich pomenej a ako hlavy ten flexaret, to vyzera tak dost exoticky. Alebo len jeden bundle ale nie vsetko, aby zas to nevyzeralo uplne divne :D
A hlavne solidne to nafotit, sosovky, aby to bolo vsetko ciste bez zrnka prachu a pod. Proste pekny obal predava.
Klucove slova su dost dolezite
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Develop 15. 5. 2015 11:22

Napsal jsem Vám soukromou zprávu...
Develop
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků