Vyhruzky konkurence - Vase zkusenosti

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 3. 2015 00:34

Kamarad se mi sveril s nedavnou zkusenosti z prazske Lucerny. Maturitni trida ho pozvala jako vlastniho fotografa, avsak bylo mu vyhrozovano primo v sale nekolika jedinci najednou (patrne "ochranka" mistnich fotografu), ze mu znici fotoaparat.

Setkal jste se nekdo uz s temito "hrdiny", co vyhrozuji "kunkurenci", at uz primo ve zminene Lucerne, nebo jinde a nekym jinym?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 3. 2015 07:05

No ty vole. Kvôli tej biede fotozárobku aby si človek dal kurz krav maga. ;-)
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 3. 2015 09:12

Praha ...
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 3. 2015 13:43

V Brne klid? :D
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 9. 3. 2015 14:04

V Brne je vraj nuda.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 3. 2015 14:27

V Brně jsem kdysi fotil svatbu na radnici a přimotal se tam nějaký místní elév a přemlouval novomanžele (moje kamarády), aby si vzali místo mne jeho. Když byli neoblomní, tak to zakončil slovy: "No když nechcete mít dobré fotky..." :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 3. 2015 15:53

V ostrave taky nic.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RadPad 9. 3. 2015 21:44

Ve středu jdu taky fotit do lucerny, tak snad mi nerozflákaj nadobíčko :-D
RadPad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 01:29

Když se nebudeš motat těm hochům před objektivy, myslím že to projde dobře. A kteří to jsou, poznáš snadno. Ostatně někdy se vyplatí stát jim krok za zády..... :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 10. 3. 2015 06:57

Když jdu na pozvání fotit soukromou akci, tak mě někdo bude vyhrožovat, že tam nesmím fotit? :-! Co to je za lidi?

Los Angeles zaplatí fotografům 50.000 dolarů za neoprávněné obtěžování (v CZ je to na di.....ia.cz)
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 10. 3. 2015 08:10

kozakm píše:V Brně jsem kdysi fotil svatbu na radnici a přimotal se tam nějaký místní elév a přemlouval novomanžele (moje kamarády), aby si vzali místo mne jeho. Když byli neoblomní, tak to zakončil slovy: "No když nechcete mít dobré fotky..." :)

Třeba to byl "nejlepší svatební fotograf"... 4000 fotek z jedné svatby :hm
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 3. 2015 08:59

To aby človek nosil na akcie čezetu. ;-)
Ale keby mi niekto šáhol na foťák, tak by dostal manfrottom takú do čela že by na to do smrti nezabudol.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 13:51

Asi bych to neviděl tak jednoznačně. Za prvé se nejedná o soukromou akci, ale o akci pro veřejnost v soukromém prostoru. A (za druhé) majitel tohoto prostoru v něm může omezit jakékoliv konání jiných subjektů za účelem zisku, tedy i fotografování. Stejně jako prodávání občerstvení, květin a podobně. Stačí přehlédnout upozornění umístěné při vstupu. A otázkou, na kterou neznám odpověď je, zda tam někde musí podobné upozornění vůbec viset. Případ v LA je nesrovnatelný, šlo o veřejný prostor.
Jinak už jsem o tom napsal cosi v 00:29. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 10. 3. 2015 13:58

Ak má MAJITEĽ oprávnenie môže ma vykázať, (ale ak ponúka priestory pre verejnosť tak by si robil trápnu hanbu, ak tam nemá vlastnú povinnú fotoslužbu) ale vyhrážať sa mi rozbitím foťáku, to nee.
Síce som bol roky iba dnes nemódny ligový voľnoštýliar, ale pár fešákov by som ešte po parkete roztancoval.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 14:15

Vždyť píšu, že to není jednoznačné. Fotograf může mít s vlastníkem onoho sálu, nebo pořadatelem akce dohodu (s podílem na zisku) a pak se brání nelegální konkurenci (lidé s komopakty a mobily jí nejsou). Jakou formou se brání, to už je věc jiná. Ale zda to je takto, nebo jinak, nevíme, tak těžko soudit. Pokud byl onen fotograf oficiálním fotografem školy, měl tento problém řešit s některým (přítomným) zástupcem školy.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2015 14:42

http://www.lucpra.com/smluvni_podminky.php

Lucerna ma primo ve smluvnich podminkach uvedeno, ze:

si vyhrazuje právo k poskytování fotografických a jiných služeb v předmětu podnájmu podle části II. této smlouvy jen osobám, se kterými uzavřel smlouvu o poskytování takovýchto služeb;

To nic nemeni ale na tom, ze nikdo z jejich poskoku (stejne jako nikdo jiny) nema zadne pravo komukoliv vyhrozovat fyzickym nasilim, respektive poskozovanim cizi veci (§ 228). Na to mame nasledne patricne paragrafy trestniho zakoniku, pricemz samotne vyhrozovani uz jednim z nich je (§ 353).
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 14:56

To je pravda, žádné vyhrožování. Měli požádat pořadatele, aby takový fotograf byl vyveden ze sálu. Tedy pokud oni sami.... ;-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2015 16:17

Pokud oni sami co? Aneb nedokoncujeme vety, abychom se pozdeji mohli vykecat na to, ze byl prispevek mysleny uplne jinak? LOL
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 16:45

U kreativního fotografa předpokládám určitou představivost i životní zkušenosti. Tak tedy pokud oni sami nebyli -:
a) taktéž fotografy bez jakéhokoliv práva na výlučné fotografování v tomto sále
b) sami členy pořadatelského sboru
V prvním případě měli držet hubu, v druhém zavolat policajty.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 10. 3. 2015 17:13

Mistr světa v tlachání na diskusích opět podává vrcholné výkony.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 17:21

A tahle tvoje poznámka je co ?
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 3. 2015 17:30

Trefa do černého?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 17:32

Z čeho tak usuzuješ, tedy pokud to ovšem není jen tlach ?
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 10. 3. 2015 17:37

Tvá odpověď zcela naplnila Petrův předpoklad, z toho.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 17:41

Nejlepší je mluvit za druhé. Ostatně proč si nepřihřát svou polívčičku, vždyť v kozakm-ově řiti je tak teploučko, že..... ;-)
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LGA 10. 3. 2015 17:49

Puntík píše:Asi bych to neviděl tak jednoznačně. Za prvé se nejedná o soukromou akci, ale o akci pro veřejnost v soukromém prostoru. A (za druhé) majitel tohoto prostoru v něm může omezit jakékoliv konání jiných subjektů za účelem zisku, tedy i fotografování. Stejně jako prodávání občerstvení, květin a podobně. Stačí přehlédnout upozornění umístěné při vstupu. A otázkou, na kterou neznám odpověď je, zda tam někde musí podobné upozornění vůbec viset. Případ v LA je nesrovnatelný, šlo o veřejný prostor.
Jinak už jsem o tom napsal cosi v 00:29. :-)

Zdravím

Tak jsem si pořádně přečetl program a on to není Maturitní večírek, ale ples :-[
Když čtu některé body Pravidla užívání předmětu podnájmu, tak je to slušné si nechání kálet na hlavu.
Jako kdybych v obchodě musel skákat po jedné noze a šrabat se levou rukou za pravým uchem.
A tombola musí být bez chlastu :lol:
To v Praze nejsou jiné prostory, i když ne tak honosné jako Velký sál Lucerny.
LGA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2015 19:38

Puntík píše:Nejlepší je mluvit za druhé.

S tim mas ty bohate zkusenosti:

Puntík 10. 3. 2015 00:25 " píše:Odpověď je jednoduchá, nemusí být všechno černobílé..... :-) :-D
Ale třeba má ady_h ještě jinou..... ;-)

A ted sledujte, jak se z toho zacne vykrucovat :D

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 19:43

Nikoliv, odpověď je v podstatě stále stejná. Přišlo mi až hloupé, že se takto někdo ptá..... :-) :-D :-D
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2015 20:13

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 20:32

Petr Luňák píše:Kamarad se mi sveril s nedavnou zkusenosti z prazske Lucerny. Maturitni trida ho pozvala jako vlastniho fotografa, avsak bylo mu vyhrozovano primo v sale nekolika jedinci najednou (patrne "ochranka" mistnich fotografu), ze mu znici fotoaparat.

Setkal jste se nekdo uz s temito "hrdiny", co vyhrozuji "kunkurenci", at uz primo ve zminene Lucerne, nebo jinde a nekym jinym?
No hlavně že sis přečetl podmínky, za kterých se může v Lucerně (a asi i jinde) fotografovat. Sice pozdě, ale příště se nebudeš muset už divit....
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2015 21:17

Puntík píše:No hlavně že sis přečetl podmínky, za kterých se může v Lucerně (a asi i jinde) fotografovat. Sice pozdě, ale příště se nebudeš muset už divit....

Pro hlupaky, kteri ani neumeji ukoncit vetu, repete:

Petr Luňák píše:To nic nemeni ale na tom, ze nikdo z jejich poskoku (stejne jako nikdo jiny) nema zadne pravo komukoliv vyhrozovat fyzickym nasilim, respektive poskozovanim cizi veci (§ 228). Na to mame nasledne patricne paragrafy trestniho zakoniku, pricemz samotne vyhrozovani uz jednim z nich je (§ 353).
Naposledy upravil Petr Luňák dne 10. 3. 2015 21:19, celkově upraveno 1
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.No64 10. 3. 2015 21:19

no to jsou teda vyhruzky . .
to bych chtel videt nejakou rvacku 2 fotografu, to se mlatej obalama, hazeji po sobe filtry nebo co ?! . . .
Dr.No64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2015 21:21

Dr. No64: nikde jsem nenapsal, ze mu vyhrozovali fotografove. Ses mimo.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 21:34

To je o tom, že když mě někde někdo na něco upozorní, tak je agresivita (vyvolávající protiagresi) to poslední, po čem sáhnu. Když už teda jsem tak "zkušený", že nevím.... ( i co se může za několika tečkami všechno skrývat). :D :D
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 3. 2015 21:56

Puntíku, oplýváš neuvěřitelnou dávkou schopnosti dokaličit jakoukoliv diskuzi. Baví tě to?
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 10. 3. 2015 22:06

Dr.No64 píše:no to jsou teda vyhruzky . .
to bych chtel videt nejakou rvacku 2 fotografu, to se mlatej obalama, hazeji po sobe filtry nebo co ?! . . .

https://www.youtube.com/watch?v=AhDOJRzJmwA
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 3. 2015 22:25

Puntiku, ty ses leda zkuseny... a zejmena... A jestli si toto sdeleni nepochopil, tak ses...

Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 10. 3. 2015 22:59

Grimjaur píše:Puntíku, oplýváš neuvěřitelnou dávkou schopnosti dokaličit jakoukoliv diskuzi. Baví tě to?
Asi máš pravdu, mojí chybou je odpovídat na Luňákovy provokativní příspěvky. Příště budu obezřetnější, proč mu dávat příležitost. A nejen jemu. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 11. 3. 2015 20:48

Dr.No64 píše:no to jsou teda vyhruzky . .

https://www.youtube.com/watch?v=WZgD5sWoW4w
reign
Návštěvník