Nové podmínky FB (2015) a fotky na zakázku

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jirka164 15. 12. 2014 17:56

Ahoj, většinou fotím portréty a sem tam nějakou svatbu a chtěl bych se zeptat, jak budete řešit ty nové podmínky FB, které budou platit od 1.1.2015, kdy Facebooku daváte při sdílení fotek práva na fotky. Já je tam rozhodně dávat nebudu, ale jde mi o to, jak řešit situaci, když napřiklad fotím svatbu a něvěsta pak na svůj FB nahraje polovinu svatebních fotek a FB jen mne rukama. Budete to nějak řešit, popřípadě jak? Mě tak napadá dát zákaz nebo co nejvetší vodoznak. Nějaké tipy?
jirka164
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigglesO27 15. 12. 2014 18:17

FB ničím nemne a podmínky se zas tak diametrálně neměněj... Je to spíš umělá hysterie...
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 12. 2014 18:52

A nezapomeňte si na zeď dát status:

V reakci na novou politiku FB vás informuji, že všechny mé osobní údaje, ilustrace, kresby, články, karikatury, obrázky, fotografie, videa, atd., jsou předmětem mých autorských práv (v souladu s Bernskou úmluvou). Pro komerční využití všech výše uvedených předmětů autorského práva je v daném případě vyžadován můj písemný souhlas! FB je nyní veřejná společnost. Proto se všem uživatelům sociální sítě doporučuje umístit na svých stránkách podobné "oznámení o soukromí", jinak (pokud toto oznámení nebylo na internetových stránkách alespoň jedenkrát zveřejněno), je automaticky umožněno využívat vaše osobní údaje, vaše fotografie a informace zveřejněné ve zprávách na stránkách vašeho profilu.

:)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod khonsun 15. 12. 2014 19:06

Asi zapomenu. Schvalne; co se bude dit?
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 15. 12. 2014 19:14

Nerozumím, fotíte svatby a vadí vám, že nevěsta nahraje fotky na FB? Jestli fotíte svatby na zakázku, tak Vaše práce končí předáním fotek a pak je čistě na nevěstě/ženichovi, jak s fotkami naloží (ať si je klidně všecky nahrají na FB). Můžete si zkusit dát do smlouvy, že se fotky nesmí objevit na FB, ale předpokládám, že s touto doložkou ve smlouvě se snoubenci nejspíš poohlédnou po jiném fotografovi ;).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 15. 12. 2014 19:23

Nebude se dít nic, teda kromě toho, že budeš za blbce :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 12. 2014 20:54

Velká zlomyslná komunita lidí se škaredě mstí prostým lidem. Od sypání popele na hlavu, po zaříkávání formulí proti FB.

https://i.nyx.cz/files/00/00/12/96/1296 ... =image.jpg
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod khonsun 15. 12. 2014 21:05

kozakm píše:Nebude se dít nic, teda kromě toho, že budeš za blbce :)

To jsem ted taky a dobre to snasim.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jirka164 15. 12. 2014 21:14

ziki píše:Nerozumím, fotíte svatby a vadí vám, že nevěsta nahraje fotky na FB? Jestli fotíte svatby na zakázku, tak Vaše práce končí předáním fotek a pak je čistě na nevěstě/ženichovi, jak s fotkami naloží (ať si je klidně všecky nahrají na FB). Můžete si zkusit dát do smlouvy, že se fotky nesmí objevit na FB, ale předpokládám, že s touto doložkou ve smlouvě se snoubenci nejspíš poohlédnou po jiném fotografovi ;).

Momentalne mi to nevadi, ale kdyz od noveho roku ty fotky budou patrit Facebooku, tak mi to vadit bude.
jirka164
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 12. 2014 21:16

Znate to. Vemte A4 bilej list, udelejte caru uprostred shora dolu a na pravou pulku napiste vsechny konkretni negativa a rizika toho se muze stat. Vlevo zatim nic psat nebudeme.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ady_h 15. 12. 2014 21:42

za fotky zo svadby dostanem zaplatene, tym to pre mna hasne a vazne tazko pochybujem o tom,ze by FB na mojich fotkach dalej zarabal :D kludne si moze nechat aj fotky z party,od zubara a tak pod :D

fest sa bavim na tej hysterii :D :D :D
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 12. 2014 21:49

Už prý najal 200 obchodníků co to budou prodávat. Jeden z nich dřív řídil černou sanitku, co zastavovala u chodníku aby dovnitř vtáhli náhodného chodce. Pak mu odebrali orgány na černé transplantace a mrtvolu bez ledvin pohodili v lesích na Kokořínsku. Strašný.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 12. 2014 22:13

Radek71 píše:Velká zlomyslná komunita lidí se škaredě mstí prostým lidem. Od sypání popele na hlavu, po zaříkávání formulí proti FB.

https://i.nyx.cz/files/00/00/12/96/1296 ... =image.jpg


:lol: :lol:
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 15. 12. 2014 22:41

vsak uz davno fotky na fejsi nepatria tebe... a ani ti to nevadilo ked si o tom nevedel, ze?
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 15. 12. 2014 23:07

Ja jsem jim psal at je vrati, jeste neodpovedeli.
Radek71
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků