Foceni děti- smlouva?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Edmond Grassel 27. 11. 2014 04:10

Ahoj, jsem přizván k foceni na kulturní akci. Budou se fotit převážně děti v kulisách a fotky se pak umístí na fb pořadatele, odkud si je rodiče mohou stáhnout. Jde mi o to, jestli mate někdo zkušenost s podepisování MR, nebo podobně smlouvy na takovýchto projektech. Nebo lze za souhlas pokládat už to, ze rodič přivede dítě do místa foceni? Šlo by to vyřešit jednoduchým lejstrem do kterého každy rodič napíše jméno dítěte a podepíše se? Při předpokládané návštěvnosti několika set lidi je hodně omezující sepisovat klasické MR. Díky
Edmond Grassel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 27. 11. 2014 07:52

neřešit vůbec, pokud se někdo nebude chtít fotit, tak ho prostě nebudeš fotit. Případně pokud někomu budou následné fotky vadit, tak smažeš z FB. Tímhle způsobem fotím caparty na kulturních akcích a ožralce na diskotékách už 3 roky a zatím jsem mazal jenom ožralce a ještě poděkovali :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Edmond Grassel 27. 11. 2014 08:44

Je pravda, ze opilci na koncertech nikdy problémy nedělali. Ale z těch děti mám strach.. Naposledy jsem fotil dětský tábor a tam každy dítě ma od rodičů podepsaný souhlas a mě přímo řekli, ze fotky se nikam na síť nesmí dostat.
Edmond Grassel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pota 27. 11. 2014 09:59

Dělal jsem vlastně to samé a řešené to bylo tak, že pořadatel udělal ceduli, že vyfocením rodiče respektive vyfocení lidé souhlasí se zveřejněním.
pota
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Harybald 13. 3. 2015 08:14

Šlo by to vyřešit jednoduchým lejstrem do kterého každy rodič napíše jméno dítěte a podepíše se? Při předpokládané návštěvnosti několika set lidi je hodně omezující sepisovat klasické MR. Díky
NAT
Harybald
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JSP070 13. 3. 2015 09:22

195 rodicov bude suhlasit, 135 nie. Ako fotograf zisti ake dieta foti?
JSP070
Návštěvník

Odeslat příspěvekod inutihar 13. 3. 2015 13:25

Jednoznačně na viditelném místě umístěná cedule, že vstupem do prostor akce účastníci souhlasí s tím, že mohou být organizátorem vyfoceni a fotky budou zveřejněny tam a tam (samozřejmě za předpokladu, že fotky nebudou dále komerčně využívány). Klidně to může být i dopředu zveřejněno na webu organizátora. Účast na akci je pak konkludentním souhlasem s touto informací.
inutihar
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků