Výstava fotek, co je potřeba?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 15. 11. 2014 00:40

Zdravím,

ptám se prozatím obecně, měl bych v budoucnosti zájem o pořádání výstavy nebo případně i vystavení fotek v kavárnách, cukrárnách, restauracích. S tím, že fotky nebudou určené k prodeji.

Zajímá mě o všem, je potřeba živnostenské oprávnění, nebo jiné speciální náležitosti. Předpokládám, že daný subjekt si samozřejmě řekne o nějakou částku za to, mi poskytne prostory pro prezentaci. O jaké částky se může jednat, má s tím někdo už zkušenosti?

Díky
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 15. 11. 2014 10:19

Není důvod proč by měl být potřeba živnostňák, když fotky nebudou k prodeji. V knihovně, v kavárnách, apod se dá vystavovat zdarma. Provozovatelé jsou rádi, že jim to spestří interiér, přitáhne lidi.
fff
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 15. 11. 2014 10:32

Zalezi na tvem organizatorskem umu. Pak te bude stat tisk pomerne dost penez. Ja si ted nechal tisknout 4 fotky format 50x70cm a stalo me to 860kc .. hmm asi budu chtit 30 fotek to je nejakych 6000kc.
Pokud mluvim o foceni, tak skoro vzdy z pohledu vice pracne fotografie. Zadna reportaz, zadne rodinne cvaky, ale inscenovana fotografie.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fryw 15. 11. 2014 15:23

Zdravím. Živnostenský list potřebuješ pouze k podnikání. Definice a další náležitosti najdeš v Obchodním zákoníku. Jedním z hlavních kritérií je SOUSTAVNOST, musí se jednat o soustavnou činnost. Pokud jednou za čas někde prodáš fotku, nebo košík jablek, netřeba živnostenský list....
Fryw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 19. 12. 2015 15:56

kašli na povolení a ŽL, nikdo se tim zabejvat nebude, žádný strachy
nebuď vyplašenej
marty64
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: landov, n3pi, wikxzen a 5 návštevníků