Co dalej?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Moreka 31. 10. 2014 19:44

Chcela som si kupit fotak ale vtedy "nevedela som este fotit " cize som si kupila kompakt Canon Power Shot SX510HS. Teraz som sa nasla vo foteni a ten kompakt ma velmi obmedzene nastavenia clony, atd. Chcem kupit zrkadlovku! Paci sa mi Canon EOS 600D. Mam kompakt predat alebo nechat si ? Aspon je prakticky.,,,
Moreka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 31. 10. 2014 20:02

Nech si ho.
Je praktické mít kombinaci zrcadlovka plus kompakt.
Věř že nastanou situace, kdy sebou vezmeš radši něco menšího.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotatko99 5. 11. 2014 08:45

Schvaluji nákup zrcadlovky, a doporučuji si kompakt nechat. Zrcadlovka je super, ale časem se pronese, například na hory, na delší výlety, nebo když budete chtít opravdu jen tak něco na rychlo cvaknout, je kompakt k nezaplacení ;-) Sama mám zrcadlovku už 7 let, ale pořád mám i svůj první 3 nebo 4 MG pixelový Power Shot snad 520ku :). Byl to můj první digitál a myslím, že některé fotografie jsou z něj hezčí, než ze zrcadlovky. Byla jsem z něho totiž strašně unesená a fotila opravdu z lásky. Když měl syn rok,dva, tak s ním taky fotil, teď už bude mít 4, takže mi bohužel bere zrcadlovku. Asi si budu muset příští rok koupit novou a synátor podědí můj starý Canon 400D :)
kotatko99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DUDISKO 5. 11. 2014 10:58

Canon je srdcovka ?
Čo Nikon 3200 + lepšie sklo (Nikon sklá neviem na 100pro ktoré to nakŕmia)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 11. 2014 13:09

Moreka píše:ten kompakt ma velmi obmedzene nastavenia clony, atd
FYI: efekt nižšej clony (viac rozmazané pozadie) sa čiastočne dá nahradiť fotením z väčšej diaľky s väčším zoomom (Fotíme s Koalou: Zoom a perspektiva)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků