Extémně rychlé vybití baterek

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Frozz 18. 9. 2014 17:32

Ahoj,

mám starší (cca od roku 2008) fotoaparát FujiFilm s6500FD a mám problém, že extrémně rychle vybíjí AAčkové (4ks) baterie, i když jsou fungl nové (už jsem jich zkoušel několik). Udělám třeba 30 fotek, k tomu pár fotek s bleskem a už mi to hlásí "vybité baterie".

Nevíte, kde by mohl být problém a má cenu nechávat foťák opravit?

Děkuji
Frozz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 18. 9. 2014 18:01

Problém je v bateriích. Obyčejné tužkovky byť alkalické bych do foťáku nedával. Doporučuji buď nabíjecí typu Sanyo Eneloop tedy s minimálním samovybíjením, a nebo jednorázové lithiové tužkovky, které vydrží opravdu hodně.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 19. 9. 2014 10:03

Některé foťáky si moc nerozumí s nenabíjecími tužkovkami a jestli tam ještě ládujete obyčejné zinko-uhlíkové či chloridové baterie (nealkalické), tak se není čemu divit. Jestli tam dáváte obyčejné tužkovky, tak zkuste alkalické, to je asi nejlevnější test první volby. A hlavně ve foťáku zkontrolujte, jestli tam někde v menu není volba typu baterií (Alkalické, NiMH, ...) a zvolte správný typ.
Ale nejlepší varianta samozřejmě bude nabíjecí nabíjecí NiMH akumulátory. Můžete vyzkoušet Sanyo Eneloop jak zmiňuje kolega výše, jsou dobré ale je to celkem drahý špás 4 ks cca 250 Kč a výš nebo lithiovky cca od 50 Kč za kus. Ale osobně bych začal něčím levnějším, třeba Lidlu bývají furt akce na nabíjecí baterie a 4 ks nabíjecích tužkovek mají za 89 Kč, sám jsem jedno balení při poslední akci koupil a na dovolené jsem na ně v zrcadlovce nacvakal skoro 600 snímků. A lithiové baterie bych osobně doporučil jen pokud jedete někam, kde budete fotit v teplotách pod nulou, což kromě vetší kapacity je jejich největší výhoda. Ale při focení za běžných podmínek nevidím jejich ekonomické opodstatnění, poněvadž i když mají větší kapacitu, tak za cenu jedné lithiové tužkovky si koupíte klidně i dvě balení po čtyřech alkalických tužkovkách ;-) .
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Frozz 19. 9. 2014 17:35

Díky moc.

Koupil jsem VARTA 2100mAh 4ks AA asi za 270Kč, tak zkusím ;-).
Frozz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků