Voigtlander Prontor 2

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukyn01 13. 8. 2014 07:41

Dostal se mi do ruky hotový "poklad" - Starý fotoaparát po dědečkovi, Voigtlander Prontor 2. Samozřejmě mám v plánu do něho založit film. Ale jako člověk odkojený digitální technikou vůbec netuším, jak uvést fotoaparát do provozu. Respektive - jaký film do něj zakoupit, jakou základní údržbu provést? Čím vyčistit přední čočku a namazat pohyblivé části?

Všem děkuji za odpovědi!
lukyn01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 13. 8. 2014 08:27

Skusil bych najít někoho kdo se v tom vyzná.
Aby to nakonec nebylo sklamání. Mazat se s filmem má význam jestli si vyvolání děláte sám. Nějaké scany z fotolabů spravidla nic moc...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukyn01 16. 8. 2014 14:27

To jsem ochotny doma doresit. Spis ted nechapu, jaky film do fotoaparatu zalozit?
lukyn01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 16. 8. 2014 14:42

Komunitu filmovych nadsencov najdes na temnakomora.cz
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 16. 8. 2014 18:16

V ruce jsem to neměl, ale podle obrázků je to na dnes už nepoužívaný svitkový film 4x6,5 , ano, skorostředoformát. Jako dítě jsem měl na tento formát dvouoký Roleiflex, film stál asi čtyři koruny. Vývojnice ho neuměla, musel se vyvolávat v misce.

Vypucovat, postavit do vitriny. Dnes nepoužitelný, ani kdyby se do něj ten materiál dal koupit. Pokud by k němu bylo ješte pár cívek, dal by se patrně po oříznutí převinout z dnešního 6x9 svitku, ale dělal by to jen .... no, nevím kdo. Nebo možná nějaký neperforovaný reprodukční film, který je ovšem svou senzibilitou nepoužitelný. Reálná cena v bazaru do pěti stovek, to je lépe vyleštit a použít jako rekvizitu či dekorační předmět. Je mi líto. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků