Kus negativu -OMYLEM- na par vterin na svetle

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hustokozlik 29. 12. 2013 17:26

Dobry den,

Jsem zacatecnik, proto prO vas zrejme zcela vadni dotaz.

Dofotil jsem film (ilford pan 400- takze bohuzel citlivejsi), a laxne ho nechal namotany vevnitr stare prakticy...
Co se nestalo, upadla, odlitl kryt a nez sem zareagoval a zaklapl kryt zpet mohli uplynout takove tri vteriny.. Ze budou ty posledni fotky zcela v ----- je mi jasne.. Ale prosim co zbytek filmu? Kdyz byl namotany. Je takto zkazen cely film?

Diky
hustokozlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 29. 12. 2013 18:17

Záleží kolik světla bylo kolem, ale jinak se může stát, že jak je film navinutý, projde světlo skrz jednotlivé vrstvy a ovlivní víc snímků. U 400ky při pár vteřinách to může být na světle fatální. Ale nejlíp to zjistíš stejně vyvoláním.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 29. 12. 2013 18:53

Mozeme teoretizovat kolko chceme, ale skutocnost zistis az vyvolanim..
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 31. 12. 2013 04:27

Ohalený bude celý film, ale můžeš mít kliku a místy možná poznáš, co tam tak asi mohlo být. Jako začátečníkovi ti radím - dej to jen "vyvolat bez fotek", pak uvidíš, jestli má cenu udělat fotky.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gblack 6. 1. 2014 09:56

Já bych to neviděl až tak černobíle. 8-) Běžně se zakládá nový film na světle. Vždycky jsem to tedy dělal někde ve stínu a navíc clonil vlastním tělěm. A nepozoroval jsem žádný problémy. Velmi záleží na úrovni intenzity světla v době nehody. Vykoupej ho a uvidíš. ;-)
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 6. 1. 2014 12:08

Ale také je běžně při zakládání film v kazetě. Když jsem někdy omylem otevřel fotoaparát se založeným filmem (Pentax 35AF1 nebo Minolta Hi-Matic F), tak vždycky bylo osvíceno poměrně dost snímků, ale nikdy ne všechny..
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gblack 6. 1. 2014 12:23

jj to jsem si neuvědomil :-[
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků