Webová alba Picasa - jak se vyhnout prosvětlování stínů

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jarda.malk 16. 10. 2013 23:16

Všiml jsem si, že v posledních týdnech dochází při uploadu fotek na webová alba Picasa automaticky k výraznému prosvětlování stínů u tmavých scén a občas i ke změně teploty barev. Vůbec nevím, jak tomu zabránit (zkoušel jsem upload jak přes desktopovou verzi programu Picasa, tak nahrání přímo přes web).

Prosím nevíte někdo z vás, jak se tomuto vyhnout? Úplně to degraduje původní atmosféru fotek.

Předem díky za odpovědi.
jarda.malk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riman 17. 10. 2013 08:35

Jak se Picasa a Google+ sbližují, možná bude odpovědí nastavení pro Google+:
Účet - Google+ - Fotky - Automatické vylepšení - Automaticky vylepšovat nové fotky
V nastavení pro Picasu totiž žádná taková volba není.
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda.malk 17. 10. 2013 10:12

Díky moc za odpověd, avšak tohoto jsem se přesně bál. Celou dobu se úspěšně vyhýbám aktivaci Google+, neboť mi webová alba Picasa maximálně vyhovují.
Bohužel to však vypadá, že nyní už se Google+ nevyhnu... :-(
jarda.malk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pali55 17. 10. 2013 15:40

Zatia stare klasicke Picasa album sa da pozriet takto:

Stále môžete vrátiť k starému rozhrania webovej služby Picasa, ak použijete túto adresu URL:

https://picasaweb.google.com/lh/myphotos?noredirect=1

A pre nahravanie fotografii na stare albumy pouzite starsiu verziu Picasa , napriklad
Picasa 3.8.0 a zakazat aktualizaciu.
pali55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 10. 2013 16:29

Uff, no toto ako poznam google, dlho nevydrzi :( ... ja som kvoli niecomu ucet g+ zalozil, ale nedavno som ho zmazal. A uz ma s tym zacina otravovat zas. Toz zda sa, ze picasso uz asi nie .. yahoo s flicker asi casom zacne to iste. Toz kam s fotkami :(
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 17. 10. 2013 16:33

Jak mi zacala smejdit po diskoch, picassa táhla z PC aj notebooku....
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 17. 10. 2013 17:05

To by sa este dalo poriesit virtualizacnym sandboxom , ak by to stalo za to. Ale vidim, ze nie. Nehovoriac o tom, ze cochvila urcite bude vyzuivat fotky na reklamne vyuzitie bez kompenzacie.
Inak instalacia napr. Skype prehladava subory na disku tiez .. aj instalacia na mobile. Netusim co hlada, ale .. pred 15 rokmi toto bolo nepredstavitelne...
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 18. 10. 2013 14:42



Taky stále používám, v Picase totiž nastavuju
  • datum alba
  • popis alba
  • obal alba

Minimálně první dvě věci Google++ nastavit neumožňuje a ta třetí se chová nějak podivně - co je to za kravinu, přesunout vybraný obal alba jako první fotku? To je jako první fotka z nějaké série ta nejlepší a nejreprezentativnější?

jarda.malk: Chová se to pře redirect jinak?
riman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda.malk 21. 10. 2013 19:13

riman: Mně to Google+ (ano, musel jsem ho aktivovat, abych zamezil automatickému vylepšování fotek) naštěstí nedělá. I pokud zvolím obal alba přímo v Google+ (nikoliv v Picasaweb), pořadí fotek v albu zůstane nezměněné.
jarda.malk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků