Kolik si rict za fotografovani?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MeddlinG 31. 8. 2013 14:57

Cau...

Pred tydnem jsem fotil kamaradce glamour a portrety do alba pro pritele. Nejsem zadny profesional, co me zene dopredu, je fakt, ze me foceni proste hrozne bavi. Vtip je v tom, ze ty fotky videla te kamaradky kamaradka a sama mi napsala, ze ty fotky jsou paradni a ze by byla rada, kdybych mohl nafotit kompletne oslavu narozenin jejiho syna - a ptala se me, kolik bych za to chtel. Jelikoz nejsem pro a nemam kdovijakou vybavu (D7000, 35mm 1.8, 18-105mm, blesk, difuzer, odrazna deska) a nemam buhvijake zkusenosti, nevim, jakou si rict cenu, aby to nebylo prehnane, na druhou stranu se mi to nechce delat zadarmo, kdyz daneho cloveka neznam.

Rekl bych, ze zaklad je, abych dostal zaplacene naklady na cestu a jidlo/piti, ale taky bych neco chtel za cas straveny na miste a za cas straveny post processingem. Kolik byste si rekli vy, byt na mem miste? Napadlo me i rict, ze to udelam za cenu podle toho, jak budou spkojeni s vysledkem s tim, ze minimalne dostanu pokryte naklady, ale nevim.

Diky, Adam
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 31. 8. 2013 19:31

Jakmile zacnes vetou ze nevis, ze je to na nich, kolik ti nabidnou atd., tak v prve rade klesa duvera v tvou rekneme kvalitu. Kazdy, kdo si sve prace vazi, by mel vedet docela presne, na kolik si ji ceni.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků