Fotografové na Facebooku?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pajkas 30. 5. 2013 15:04

Dobrý den, prvně bych chtěl poděkovat za rady, o kterých se tu dočítám a které mi ve světě fotografie. Jsem naprostý začátečník, vše se učím a věřím, že nejsem v této situaci sám. Pro ty z Vás, kteří také začínají nebo ti, kteří chtějí začátečníkům pomoci i mimo toto fórum, jsem vytvořil stránku Začínáme fotografovat, kde bych chtěl sdružit nejen amatéry, poloprofesionální, profesionální, ale také zájemce o focení a fotografii.

Zajímá Vás něco, máte dotazy nebo naopak, máte možnost se podělit o své zkušenosti a cenné rady? Navštivte fb stránku a rozvíjeme foto komunitu i na sociální síti.

https://www.facebook.com/ZacinameFotografovat

Díky za pomoc! Neberte to jako reklamu, není to žádný zdroj peněz, jen sdružení komunity na Facebooku o které se pokouším.

Pavel
pajkas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OceanBoy 30. 5. 2013 15:41

Můžeš přijít pro inspiraci do zaběhnuté a funkční komunity na google+ "Fotografové sobě"
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 30. 5. 2013 15:45

Tak lepší je začít tak nějak podle svého než k někomu chodit. Kamarád potřeboval poradit s pojištěním, investicemi a správou majetku, tak si najal kancelář, dal tam cedulku "Finanční poradenství" a čeká kdo mu tam přijde radit.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pajkas 30. 5. 2013 15:59

Je to jen nápad, samozřejmě, že někomu to přijde hloupé, ale rád bych aby to fungovalo na stejném principu jako fórum. G+ mi moc nesedí a proto Facebook. Nedělám si žádné přehnané naděje, ale proč ne :) Každý projekt nějak začínal.
pajkas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 31. 5. 2013 02:55

Ksichtokniha se mě nesmí dostat ani na špičku antény mého wifi routeru. Zrovna "tam" někomu radit mě přijde jako radit vodě v potoce, kde má dělat vlnky a kde být v klidu. Dej odkaz sem na forum, rad je tu tuším přehršel. :pozor :!:
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gblack 31. 5. 2013 07:02

pajkas píše:Je to jen nápad
rozmělňovat informace většinou není dobrý nápad
pajkas píše:že někomu to přijde hloupé, ale rád bych aby to fungovalo na stejném principu jako fórum. G+ ...
prostě jen nadšení začátečnika ;-) každý to měl
pajkas píše:...a proto Facebook.
stále existuje početná skupina lidí, kteří FB nemají, nepotřebují, nechtějí
pajkas píše:Nedělám si žádné přehnané naděje, ...
to je dobře

Ať se daří, zejména fotografování.
GB
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 4. 6. 2013 08:36

Existuje jeden základní a obrovský důvod, proč fotografické skupiny neprovozovat na Facebooku, ale na Google+.

Je to jejich galerie, respektive způsob úpravy fotek při nahrání. Facebook idiotsky ořízne některé fotky a samozřejmě sníží jejich kvalitu snad na 5MPx.

Google+ zachovává fotky v původním rozlišení a navíc u každé fotky zobrazuje EXIF a histogram. Samozřejmě je nutné vypnout novinku Google+ v podobě automatického vylepšení fotek.

Proto spousta profi fotografů má profily a fotky postuje pouze na Google+.

Facebook fotky vyloženě zabijí. Pokud teda nefotíš mobilem, tam je to jedno.
Bartyx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mara42 4. 6. 2013 10:02

Bartyx píše:...
Facebook idiotsky ořízne některé fotky a samozřejmě sníží jejich kvalitu snad na 5MPx.
...


Kdyby na 5MPx.
www.marekmusilfoto.cz
Mara42
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 4. 6. 2013 11:53

Spíš 0,5mpx :D Každopádně pokud se na FB při uploadu zaškrtne vysoká kvalita, není to tak moc tragické
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 6. 2013 12:18

Už je to pár měsíců, co FB nic neořezává a rozhodně nezmenšuje na 0,5 Mpx. Horší je to ale s kompresí, hlavně červenou barvu nemá rád ani trochu.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 6. 2013 13:09

Na G+ odešlo kdysi asi 10-15 lidí co jsem znal, předposlední se vrátil z pustevny asi před měsícem, poslední je Marek Lutonský, od kterého mi před týdnem přišla pozvánka do kruhů, takže tam asi něco vyrábí. Já jsem to měl asi měsíc taky, utekl jsem protože tam de facto jsou lidi z zive.cz a z root.cz a podobných ptáčků co mají v podpisu i mobil a kolik mají náhradních baterek a to je oborová síť geeků. Jedinej kdo mě mrzí je Marek, snad to tam brzo vzdá. Že by tam byl někdo kdo fotí a má klienty, to mě nenapadlo, je tam někdo takový? Jsou tam české fotočasopisy?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 6. 2013 14:04

My tam nejsme :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 4. 6. 2013 14:20

těch 0,5mpx byla nadsázka, jak říkam, pokud se nezašrktne vysoká kvalita, tak to tu fotku hodně zprasí
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 4. 6. 2013 15:05

Hlavně je na FB plno třeba fashion fotografů, kde je to skoro jenom kvalitě a ti vůbec neví, že ty fotky co tam mají jsou neakceptovatelné a měli by používat G+. Že na G+ jsou geokešeři moc s fotkama spokojení. Honza přišel na FB s časopisem nedávno a má 7000 sledujících. Mrtě svatebních fotografů, jestli je někdo ještě na škole, mohl by udělat A-B testování, to budou totálně zoufalé výsledky tenhleten G+.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bartyx 4. 6. 2013 19:13

Jako na Google+ je hodně lidí. Bohužel tam chybí takový ty obyčejný lidi.
Hodně lidí teď utíká i s ostatníma stránkama z Facebooku kvůli tomu zpoplatnění dosahu stránky.
Bartyx
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků