Hloubka ostrosti a perspektiva

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gamut 20. 4. 2013 10:52

Já Vám rozumím o co jde. Nicméně při přesném srovnání je ten "problém" trochu širší. Takže spíš věřím tady tomu http://www.clarkvision.com/photoinfo/dof_myth/. Neboť jsem tak důkladně něco neposuzoval. Vše ostatní včetně nějakého zjednoduššení může hrát dost velkou roli ve výstupu.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2013 11:06

Ten look je imho zpusobeny vzdy jen mensi DOF (u vetsich formatu). Pokud vyjde DOF a zorny uhel stejny, pak fotky vypadaj stejne.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gamut 20. 4. 2013 12:20

No ono přeci jenom záleží co budeme s čím srovnávat že. Mrsknout něco, kdy může být zcela zřejmé, že je potřeba aspoň objektiv 0,9 atd. :-)
Navíc těch věcí je imho víc. Takže nevím jestli definovat něco zcela přesně, nebo použít nějakou toleranci má až takový význam. Pořád je to optickofyzikální že.
Přílohy
bokeh.jpg
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 20. 4. 2013 13:21

Petr Luňák píše:Ten look je imho zpusobeny vzdy jen mensi DOF (u vetsich formatu). Pokud vyjde DOF a zorny uhel stejny, pak fotky vypadaj stejne.

Což je přesně odpověd na to co se ptám, nicméně nevim jestli správná.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2013 16:25

D700, jako vsechny FX Nikony, umoznuje DX rezim. Kdyz jsem udelal fotku Sigmou 50/1.4 a pak tentyz zaber nasteloval (tzn. foceno ze stejneho mista) v DX rezimu Tamronem 17-50/2.8, dostal jsem se k ohnisku priblizne 34mm. Krome odlisne hloubky ostrosti (protoze jsem pouzil stejnou clonu), jsou fotky k nerozeznani.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar


Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků