Focení s brýlemi

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod gblack 17. 1. 2013 13:45

Dobrý den,
nosím brýle cca 5 dioptr na dálku. Pořídil jsem si D90 a při procházení brožury a posléze shopů jsem registroval možnost zakoupení si dioptrického hledáčku.
Je zřejmé a někdo to zná, že fotit s brejlema není moc velký požitek. Jednak stále dochází k intuitivnímu tlaku tělo, brýle, nos a stejně se tam člověk nemá šanci dostat jak by chtěl. Možná v některých případech může nastat i problém s parazitním světlem.
Chtěl bych se tedy zeptat podobně postižených, zda to má cenu řešit, nebo je to vyhozených zhruba 300 do koše.
Ono mi to totiž přijde dvojsečný. Pokud si dám brejle na čelo a budu fotit bez. Bude to fajn ale zase budu slepejš ve všech případech, kdy se nebudu dívat skrz hledáček. :-|

Fotím tak už cca 25 let, ale pokud by to bylo nějak zvláště dobrý, tak bych za to ty 3 kila klidně dal. 8-)
Díky za vaše zkušenosti a náměty GB.

PS: Pro představu, fotím jen na úrovni zaníceného rodinkáře + semo tamo foto výlety. :-[
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 17. 1. 2013 14:46

Brýle mi samozřejmě při focení překáží a není to pohodlné. Ale to, že budu přiaždém pohledu do hledáčku brýle střídave sundavat a nandavat, je pro mě ještě horší ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PhotoJane 17. 1. 2013 16:16

Fotím taky standartně s brýlemi, je to méně pohodlné, ale jak bylo zmíněno, nandávat a sundávat si pořád brýle mě přijde ještě méně komfortní, nehledě na to, že ne pořád jen koukáš přes hledáček, ale občas musí mít člověk rozhled i mimo, aby mu něco neuteklo :-) jinak asi nejlepší rada je, pořídit si kontaktní čočky... když vím, že budu někde, kde celý den fotím, beru si je...
PhotoJane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gblack 17. 1. 2013 20:24

Děkuji za info, tak nějak jsem si to v koutku duše myslel, že to nebude s tím dioptrickým hledáčkem právě z těchto důvodů to pravé.
S pozdravem GB
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kinimodcz 17. 1. 2013 20:47

Já mám 0.75 na dálku (možná už 1) a brýle nosím spíš jen tak sporadicky - např. řízení. Mě se dioptrická korekce pomocí čočky do hledáčku jeví jako výborný nápad - ale je to tím, že normálně brýle nosím minimálně. To jest můj názor.
kinimodcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gblack 18. 1. 2013 08:01

brýle nosím minimálně

Děkuji za názor. Rozpor bude zřejmě v dioptriích :-) Pokud někdo bez brýlí, ještě normálně vidí, tak se to hodí, ale s vyššímy čísly už nastává problém, který je zmíněn příspěvky výše a který je bohužel i mým případem.
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tex086 18. 1. 2013 08:52

Ahoj, já mám -3 a pořídil si relativně nedávno dioptrickou korekci, bo už mě nebavilo mít věčně zamatlaný brejle od gumy na očnici. Musím říct, že jsem max. spokojen a zpátky bych nešel. Když fotím, dám brejle na čelo a pak zase zpátky:) Akorát varuji před problémem se značením, možná to je všeobecně známé a jen já jsem trubka. Korekce označená -2 má ve skutečnosti -1 dioptrie, takže jsem si musel koupit výhodně ještě jednu:(
tex086
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků