Workshopy, letní školy, ...

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cerstve.vyorana.mys 15. 12. 2012 20:47

Říkám si, že by bylo fajn strávit odpoledne nebo pár dní s podobně zaměřenejma lidma a něco novýho se přiučit, tak přemýšlím, že si objednám nějakej workshop. Otázky na vás:

- Byli jste někdy na nějakým fotoworkshopu?
- Jestli jo, dalo vám to něco? Naučili jste se něco novýho?
- Stálo to za ty prachy?
- Můžete doporučit nějakej konkrétní kvalitní kurz nebo firmu, která je pořádá?
- Plánujete se v budoucnu zúčastnit nějakého workshopu nebo se radši učíte sami?

Zajímalo by mě např. ateliérový svícení, práce s blesky a portrét, jelikož to jsou věci, ve kterých ještě nejsem nijak sběhlá nebo pak něco venkovního, v krajině. Ale v jakýmkoliv odvětví se ráda dozvím něco novýho.
cerstve.vyorana.mys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 15. 12. 2012 21:35

Rad objevuju nove veci sam a workshopy mi prijdou casto velmi predrazene, vzhledem k tomu, co nabizeji. Tim nerikam, ze jsou obecne spatne, jen by mi bylo lito tech penez, za ktere mohu mit treba blesk, novy objektiv, cast studioveho vybaveni atp.
Na youtube je cela rada videi, kde jsou nejruznejsi postupy popsany, jmenovite napriklad kanal BHPhotoVideoProAudio:

Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 15. 12. 2012 22:17

Ne a neplánuju.

Jsou workshopy od lidí co by mě zajímali, jenže:

1) jsou obvykle hodně daleko a hodně drahé pro našince
2) nebo ty dotyční vůbec žádné nedělají

V ČR mi přijde, že platí ta klasika "Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten.. dělá workshop." :D
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oldbas 15. 12. 2012 23:37

Daemonius: ("Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten.. dělá workshop.") Tak s tím v žádném případě nesouhlasím. Sám jsem na žádném workshopu nebyl a zatím ani neplánuji, protože mi přijdou drahé. Nevím, jak je to v žánru portrétní fotografie, o to se nezajímám. Ale v případě přírody a krajiny je i u nás pár vynikajících fotografů, kteří patří mezi světovou špičku a rádi se podělí o své poznatky a zkušenosti. Jmenovitě např. Ondřej Prosický, Petr Bambousek.
Ale dobře fotografovat se na žádném workshopu naučit nedá. Nasměrovat a vysvětlit základy ano, plus pár nutných fíglů. Ale kdo nemá talent, má smůlu a díru do světa neudělá ani když stráví na workshopech celý život. Fotografování je o talentu. Ten se naučit nedá.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků