mŕtva batéria

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bager3000 8. 12. 2012 10:11

Stala sa mi nemilá vec. Vo fotoaparáte som vyšťavil batériu na doraz. Fotoaparát pri zaostrení sám vypol. Teraz sa mi batéria nedá nabiť. Nabíjačka svieti, akoby nabíjala, no baterka je studená a ani nezačne nabíjať. Ani po viacmnásobných pokusoch o nabitie sa už nedá rozchodiť.
Nemáte nápad, ako na to? Baterka je originálna. Alebo mám použiť násilie? - 220V, kladivo, mraznička, hrubé slová,...
Fujifilm X-T4 ( Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Fujifilm X100F
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NefroniK 11. 12. 2012 12:26

Skús ju premerať multimetrom, či už napätie alebo aj odpor.
NefroniK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mara42 11. 12. 2012 16:44

Může se stát, že se akumulátor zhroutí při úplném vybití (např. zkratem). Ovšem fotoaparát by neměl dovolit toto hluboké vybití a odpojit akumulátor dřív, než k tomu dojde. Co máš za foťák a jak je akumulátor starej?
www.marekmusilfoto.cz
Mara42
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bager3000 11. 12. 2012 20:47

Zle som uviedol, nebola to originálna batéria, ale Avacom.
Konečne sa mi ju podarilo rozbehať. Opakovane som ju vkladal a vyberal z nabíjačky, až sa chytila.
Problém nastal tak, že asi pred dvoma mesiacmi som baterku vyšťavil vo svojej FujiX100, no zabudol som na to a baterka ostala vybitá vo fotoaparáte. Potom som používal druhý foťák Fuji XPro1. Keď som znova po čase naštartoval foťák s vybitou batériou,...
Platí to pre všetkých, že asi netreba nechávať vyšťaviť baterku na doraz. Ak sa to stane, hneď nabíjať.
Fujifilm X-T4 ( Fujinon 35mm _ Fujinon 56mm _ Fujinon 18-55mm)
Fujifilm X100F
Sony RX100 III.
bager3000
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NefroniK 12. 12. 2012 09:40

Hlavne ju treba vybrať. V kľudovom stave si to zrejme aj tak ťahá nejakú šťavu. Ale pozor aj na samovybíjanie pokiaľ ju vyberieš a ak je príliš vybitá a takto ju dlho necháš, tak je to problém tiež.
NefroniK
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků