Co na široké reportážní ohnisko? (ASP-H/ASP-C)

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod OceanBoy 23. 11. 2012 08:50

Neustále mám dilema nad širokým ohniskem. Mám v současné době Canon 1D II N a Canon 40D. A nějak se nemůžu rozhodnout, která varianta mi pro moji potřebu poslouží líp.

Jestli koupit starší objektiv na 1D - co připadá v úvahu je hodně starý Canon 17-35 2.8 nebo nějaká Sigma 15mm a tím pádem se pokusit prodat těžko prodejný Canon 40D

nebo

Jestli si koupit starší nebo nový objektiv Tokina 11-16 2.8 a prodat Canon 1D II N, který je na ovládání tak specifický, že s tím pořád trochu bojuju. Vím, že Tokina nebude co se týče rychlosti AF tak rychlá jako L Canon, ale u širokého ohniska to nebude snad zásadní.

Čemu byste se přiklonili vy?

Velmi děkuju za odpověď..
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 24. 11. 2012 01:08

Nemyslím si, že 40D by měl být těžko prodejný :roll: Na paladixu byl málo jetý za 7900, jsem si jist, že hned zmizel.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OceanBoy 24. 11. 2012 20:03

Tak jsem to vyřešil sklem Canon 16-35 f/2.8
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 26. 11. 2012 20:22

Tak to myslim, že jsi vyřešil hodně dobře :-) Já moje dilema co s výbavou vyřešil prodejem 1DmIIN a Canonu 20-35 a 50/1.4. A nechal si 7D a k němu právě Tokinu 11-16/2.8 a taky sem spokojenej :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Daemonius 26. 11. 2012 22:54

A jak Ti vyhovuje ten objektiv? Když užs to nakous. :)
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 11. 2012 08:00

S Tokinou 11-16/2.8 sem spokojenej. Vybíraný ze dvou kusů u Škody. Oba kusy mi přišly stejný. Ostří přiměřeně rychle a zpracování taky ok. Ze začátku mi přišel hodně měkej, ale to je tim, že jsem nikdy nic tak širokýho neměl... A co jsem měl možnost zkusit nedávno jiný (dražší) široký skla, tak to bylo podobný. Jediný s čim je potřeba počítat je vinětace (je to EF-S) na 11 pokud člověk nasadí 2 filtry (Hoya HD CPL+třeba slim ND). Ale nic zásadního vzhledem k rozsahu.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod OceanBoy 27. 11. 2012 14:01

Měl jsem trochu štěstí, že mi to přišlo do rukou za dobrý peníze, dohromady 26.000 Kč, takže nebylo o čem. Jen pořád bojuju s ovládáním... Když používáš 1D IIN a 7D .. je to jako mít jedno tělo Canon a druhý Nikon - a to je pro mě fakt dost náročný.

Jinak 16-35 je fakt bomba. Nikdy jsem takovej "širokáč" neměl a fakt super. Jen je s ním těžký fotit, často je v obraze něco co bych tam nechtěl. Přestože recenze na tohle sklo jsou negativní, já si nemůžu stěžovat. Je to perfektní L-ko. Ale tak to u nás v čechách chodí, někdo se špatně vyspí, napíše recenzi a pak to dalších 100 papoušků papouškuje na všech fórech jako fakt.
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 11. 2012 16:37

Já si na to různý ovládání zvyknul za chvilku a vůbec mi to nevadilo. Tim, že je ovládání uplně jiný a tělo i uplně jinak sedí v ruce, mi to přišlo bez problémů :-) To jsem spíš měl ze začátku problém s ovládánim 1D. ale jak jsem mu přišel, na chuť, tak jsem zjistil, žeje to super... Ale nakonec mi zbylo jen 7D.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod OceanBoy 27. 11. 2012 19:17

Nejvíc mě štve prohlížení fotek. Jednou kombinací fotky posouváš, druhou kombinací měníš způsob náhledu a třetí kombinací fotky zvětšuješ a pohybuješ se v ní. Je to boj, je to boj, je to boj
Hudební guru :)
OceanBoy
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků