Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod BigglesO27 15. 3. 2019 14:51

Myslím, že je zcela měřitelné, a to 0,5.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 15. 3. 2019 15:35

Grimjaur píše:Tvoje volba

Jéé, děkuji.
Grimjaur píše: myslím, že by člověk měl vědět kdy přestat

Krom vyvolených ovšem, ti mohou kdykoliv směřovat koholokiv, jak, kdy a kde se má chovat.
Grimjaur píše:Gance do toho nepočítám, ten má EQ na neměřitelné úrovni.

A nemůže být chyba v měřiči?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 3. 2019 15:41

No ja neviem, možno by bola cesta nové vlákno: Gancoviny, večery s Gancom, Gancove múdra a tam by sa ukázalo či on potrebuje nás alebo my jeho na sebarealizáciu a vnucovanie názorov.. Veď keď sa tu pár dní neukáže, tak to tu prebieha korektne.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 3. 2019 16:14

Chvd

Já nikomu neříkám, co má nebo nemá dělat.
Jen jsem naznačil, že mě to strašné nepřehledné hádání moc netěší. To je jen osobní názor, to se pořád ještě smí.

Nikoho to ale nemoderuje, neokřikuje a nepřikazuje mu, co má a nemá dělat. Takže myslim, že v tom mi křivdíš a překvapuje mě, že by sis přál, aby všichni měli stejný názor, jako ty.



P.S. Vlastně jsem jednou slušně poprosil FXE , aby někde nedráždil Gance, a on tomu vyhověl, a myslím, že ho to nijak neurazilo, aspoň doufám.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 3. 2019 16:27

Vôbec ma to neurazilo, bolo to v Oly vlákne, súhlasím s tým, že keby sme si ho prestali všímať, za týždeň by z neho bola zdochnutá ryba v plytčine . Holt, ale keď nie každý sa narodil ako flegmatik :) Problém v tomto vlákne ale je, že tu sa miešajú názory hodné zamyslenia a diskusie, s jeho bezcennými bludmi. Dajte mu vlákno, hoc aj dve :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 15. 3. 2019 16:52

To jsou zase "iné haluze" tady!
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 15. 3. 2019 17:33

Jsou tu dvě vlákna. Jedno s Gancem, druhé bez Gance. Každý, kdo diskutuje zde, potvrzuje, že se s Gancem bavit chce, že ho to s Gancem víc baví, že je ve vedlejším vlákně bez Gance nuda. A skutečně ve vedlejším vlákně je to více o fotografiích, je to tam kultivované, klidné, bez hádek a sporů, skoro ideál, jenže tady holt ten Ganec dělá vzrůšo. A proto sem lidi chodí. Tak ho z tohoto vlákně nevyhánějte, protože vlákno bez něj už existuje a přijde vám nudné. Anebo začněme o technice diskutovat i vedle, jenže ono to pak každého přestane bavit pokud tam budou jen smířlivé přijatelné názory. Dnes dlouze diskutovat o technice smířlivě prakticky nemá cenu, protože každý foťák fotí dobře a je to jen o preferencích. No a zkuste se bavit 3475 stránek na téma, že všechny foťáky jsou fajn a každý si vybere co se mu líbí. Jenže jakmile někdo začne vědecky zdůvodňovat, že Olympus je skvělý a všechno ostatní jsou nepoužitelný krámy, tak ta diskuze o technice dostane jediný možný nádech se kterým se to dá rozvíjet. Že je to úplně pitomé? No, je, ale jiná varianta je pouze nebavit se o tom vůbec, protože smysluplně moc není o čem.
Dnes porovnávat foťáky a hledat nejlepší je rozumně vzato ztráta času. Ale čekání na ultrakraviny, co Ganec vymyslí, má možná aspoň nějaký, byť trochu zvrácený smysl.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 3. 2019 17:44

No dobre, tak potom prečo neodporovať Gancovi v Oly vlákne ? Je to jednoduché, on je totiž pohroma pre každé vlákno :) Rešpektujem a chápem . Tak potom neriešte názory ktoré prezentuje chvd, je to len Gancovy nastavené zrkadlo . Nech teda show pokračuje ďalej....
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 3. 2019 18:18

Faktom je, ze Ganec sam o sebe nie je pohroma pre nikoho. Je to kreten ktory sa tu z nudy realizuje a kazdy kto na neho reaguje (vratane mna) ho podporuje a tu pohromu rozsiruje. V tomto ma FOE uplnu pravdu a nema ziadny zmysel sa na cokolvek vyhovarat. Pravdou je, ze nas asi viac bavi hadat sa s debilom, nez riesit fotografiu a techniku v nudnejsom vlakne.

Respekt pemarovi, za to, ze (aspon co som si vsimal) ignouje Ganca aj ked ho cituje, alebo na neho priamo reaguje. Bolo vlastne chvilku komicke to sledovat.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FXE1 15. 3. 2019 18:28

Niečo sa asi zmenilo, kedysi platilo, že iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Zdá sa teraz je to naopak. Jo, Pemar ho má na háku :)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 15. 3. 2019 20:13

Slovami Švejka:
Já mám rád, když lidi takhle blbnou na kvadrát.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 15. 3. 2019 20:23

Davidof píše:Chvd
Já nikomu neříkám, co má nebo nemá dělat.
Jen jsem naznačil, že mě to strašné nepřehledné hádání moc netěší. To je jen osobní názor, to se pořád ještě smí.
Nikoho to ale nemoderuje, neokřikuje a nepřikazuje mu, co má a nemá dělat. Takže myslim, že v tom mi křivdíš a překvapuje mě, že by sis přál, aby všichni měli stejný názor, jako ty.
P.S. Vlastně jsem jednou slušně poprosil FXE , aby někde nedráždil Gance, a on tomu vyhověl, a myslím, že ho to nijak neurazilo, aspoň doufám.

Ale no tak, nekřivdím ti. Jasně, že smíš mít osobní názor, ti to dovolím. :-) A já si ten svůj nechám taky. Asi tě popudila "hrstka vyvolených", ale v podstatě zbytečně, nepsal jsem to přímo v odpovědi pro tebe a jasně, chápu, že jsi si to asi spojil s mou předešlou reakcí, která pro tebe byla. Nicméně částečně to tak na mne působí. tedy nikoliv, že mi přikazuješ, ale že zde něco jako moralizuješ - přesnější výraz mě nenapadá. Přičemž mi to přijde zcela absurdní a asi i pokrytecké, ovšem to je těžko tvrdit, protože samozřejmě do tebe nevidím a nemohu přesně odhadovat, jak to myslíš. Můžeš to myslet trochu jinak než to třeba já vnímám, to se stává prostě.
Jak jsi vydedukoval, že si přeji, aby si všichni mysleli to, co já, mi nejde do hlavy, snažím se na to přijít, ale nejde mi to.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 3. 2019 21:36

Nechme toho. Když každá odpověď bude akcelerovat tu předchozí, tak to nikam stejně nepovede.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 16. 3. 2019 04:27

ALe tady to nevede nikam(samozřejmě s vyjímkou pár povedených a prospěšných vláken) už hodně let a stejně tu chodíte. Tak mi nedává smysl, proč má najednou vadit, že to nikam nevede.
Proč "nechme toho" .. tady přeci nikdo nikoho k ničemu nenutí. Každý toho může nechat dle libosti kdykoliv přeci, pokud tedy ovšem chce. Já ani nikdo jiný tady nikoho opakovaně nevybízíme k tomu, aby to či ono napsal či se k tomu či onomu vyjádřil. Ani toho Gance ne, když nepíše, tak nepíše.
Zrovna tak ani nyní nepožaduji, aby jsi na mne reagoval.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 16. 3. 2019 10:09

Pre Ganca sme asi len podradny hlupaci, tupe obecenstvo, ktorym moze postupne davkovat jedinu pravdu o fotakoch .. aspon z toho co pozeram , z tych jeho prispevkov , ale tak niekde sa musi odventilovat zo zivotnej reality, kde je asi najskor za luzra a socku, inak je to tazko pochopitelne. Ale neviem ci si zasluzi polutovat ... ako clovek asi ano, ale ako prispievatel na forum to veru neviem.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků