Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 15:34

Mimochodem, podobná věc platí u chuti a čichu. Čich má obrovský vliv na vnímání chuti.

Pamatuji se, jak jsme jednou na Taiwanu byli pozvání na čo-tofu nebo jak se to píše. Vlastní hmota byla bez chuti, ale *****ěla jako lejno. A potvrzuju, že během chvilky začal jazyk hlásit výrazné signály, potvrzující ten čichový vjem.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 10. 7. 2018 15:43

Když mi bylo takových 18-25 let, slyšel a rozeznal jsem relativně hodně, rušily mne všechny ty oříznuté zvuky a harmonické frekvence, táta postavil výborné reprobedny, ale také neměl větší basový reproduktor a hlavně chyběl kvalitní zdroj zvuku, měl jsem klasický gramofon na vinylové gramofonové desky s diamantových hrotem, ale vadilo mi to typické praskání při přehrávání.

V autě mám aktuálně Bose audio, tak chtěl jsem trochu vyškolit děti, jsem jim přehrál stejnou skladbu v MP3 a v bezeztrátovém FLAC. Nepoznali rozdíl, ale problém byl v tom, že já ho už také prakticky neslyším, budu muset k ušnímu lékaři. Stárnutí je sviňa.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 10. 7. 2018 15:54

Okolo štyridsiatky som ešte bežne počul netopiere, dnes som rád, že ich vidím, to ale tiež nebude trvať večne ;-)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 7. 2018 16:13

Ja som si nedávno kupoval reprá(či)ky k PC. Nakoniec som si kúpil SoundBlaster Katana.
V porovnaní so samotnými reprákmi dražoba .. ale inak neľutujem:
- aj to má dobrý zvuk, aj to má presety, s ktorými všetko znie .. tak nejak lepšie
(hudbu počúvam len na presete "concert", lebo na "normal" mi pripadá menej zaujímavá)

V čom je prínosný "24-bitový / 96kHz zvuk o vysokom rozlíšení" som síce nezistil, ale aj tak som spokojný.
Ale rozdiel medzi presetmi ešte rozoznávam (ovšem ale ak je to len placebo efekt, tak to radšej nechcem vedieť ;-) )
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 10. 7. 2018 16:14

Davidof píše:Mimochodem, podobná věc platí u chuti a čichu. Čich má obrovský vliv na vnímání chuti.

Pamatuji se, jak jsme jednou na Taiwanu byli pozvání na čo-tofu nebo jak se to píše. Vlastní hmota byla bez chuti, ale *****ěla jako lejno. A potvrzuju, že během chvilky začal jazyk hlásit výrazné signály, potvrzující ten čichový vjem.



Já to znám jako stinky tofu :-) ale musím přiznat, že jsem se a 6 měsíců neukecal si to dát. Radši prasečí ouška a kuřecí pařátky, ten smrad je fakt hrozný
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 16:23

Já dal jen jedno sousto. Bylo to pozvání a hostitelé toto jídlo považovali za lahůdku pro speciální hosty. Trochu dilema ...

A pařátky, na ty si taky budu pamatovat :-) Ty jsem teda nejedl, ale nabízeli mi je v Seven-eleven, když jsem se snažil koupit předplacenou kartu na internet. Tu jsem teda nekoupil, ale nabízeli mi neuvěřitelný věci, pamatuju si už jenom sušený švestky (doufám, že to byly švestky) a tyhle pařátky. Pak jsem pochopil, že budu bez internetu. Holt jazyková bariéra :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 10. 7. 2018 16:44

Pařáty bych si dobrovolně nikdy nedal, nesnáším tzv. obíračku, šlachy atp. Co mně ale úplně dostalo, bylo něco, co vypadalo jako zelí, do okamžiku, než jsem to strčil do pusy, tak jsem si to myslel, poté se okamžitě dostavil dávivý reflex, naštěstí byla hned u našeho salónku toaleta, ale bylo to strašný, byly to nějaké vnitřnosti z něčeho, co jsem ještě na talíři neměl a nikdy to už na talíř nechci. Bylo to v Asii, tam se jí všechno. Smradlavé tofu nemusím, ale mám výhodu, že skoro nemám čich.

Jinak ty otupělé smysly a lenost, to je business pro výrobce fototechniky. Jeden německy šéf marketingu se celý život točil kolem filmu a fotografování, doma má pěknou sbírku fototechniky, kromě Canonu i Hasselblad a Leicu, a já jsem ho potkal na jednom ostrově v Německu, kam jezdí bohati důchodci, s nějakým ultrazoomem. Když jsem se podivil, tak on se jen zasmál a řekl, že je líný měnit objektivy a že optické nedostatky ho přestaly zajímat, hned jak odevzdal klíče od kanceláře. Tři psy, dvě kočky a manželku na fotkách pozná a nic víc od toho nečeká. Asi tak také dopadnu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod n3pi 10. 7. 2018 17:34

A jeje, Ganec se tady ztrapnoval, aby nasbiral rozumy pro miniclanecek o kolimatorech, kde stejne placa pate pres devate :D
A jeste k tomu "googli" spatne, kdyz nenasel pazbu na fotak :D a ona dokonce je s nasazenym Olympusem :D
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 7. 2018 17:40

Dufam, ze toto toto Canon pouzije vo svojich mirrorlessoch.

https://www.digitaltrends.com/photograp ... ensor-yet/ :D

Na krajinu asi nevhodne, muselo by sa otravne clonit, ale svoje uplatnenie si urcite najde :hm


Ganec: ked uz trollujes o Olympuse a pasujes sa za odbornika, bolo by mozno vhodne aby si sa naucil aspon to ako sa tie rozne mody u Olympusu volalu. Nie, Pro Capture sa naozaj nevola "Pre Capture".
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 10. 7. 2018 18:11

Fidko píše:Nie, Pro Capture sa naozaj nevola "Pre Capture".
Vďaka. V článku som to opravil.
To vieš .. píšem to vo vlaku, bez zapnutého internetu .. a u Panasonicu sa to volá "Pre-burst" .. tak sa mi to poplietlo :oops:
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 10. 7. 2018 20:01

To strácanie sluchu vekom môžem potvrdiť. Predtým som mal super zostavu v triede A ako základ, dnes je to pekný dizajnový vintage kúsok v obývačke. Hrá to spravidla len keď mám chuť na Dvořáka Śostakoviča alebo rockovú klasiku.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 10. 7. 2018 22:05

Ganec píše:V čom je prínosný "24-bitový / 96kHz zvuk o vysokom rozlíšení" som síce nezistil, ale aj tak som spokojný.
Ale rozdiel medzi presetmi ešte rozoznávam (ovšem ale ak je to len placebo efekt, tak to radšej nechcem vedieť ;-) )


Rozdil mezi presety pozna snad kazdy i na lacinych peckach k mobilu, vzhledem k tomu, ze jsou mezi nimi typicky vyrazne rozdily :roll:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 10. 7. 2018 22:24

Ganče, když už píšeš o zaříznutém a defakto prodaném produktu Oly air, měl jsi to v ruce? Fotil jsi s tím? Dost pochybuju, ovšem zcela mi uniká smysl toho proč jsi to zminoval. Využití tohoto konceptu je lehce posunuté někam jinak.
Obrázek
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 7. 2018 07:26

PL: pěkné fotky !
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 11. 7. 2018 10:16

pemar píše:V autě mám aktuálně Bose audio, tak chtěl jsem trochu vyškolit děti, jsem jim přehrál stejnou skladbu v MP3 a v bezeztrátovém FLAC. Nepoznali rozdíl

V aute chces pocuvat kvalitny zvuk ? :-) Btw, hudba, ktorej uz pri nahravani orezali vsetko podstatne, sa asi nelisi v mp3 a flac. Potom staci obycajny magnetofon a pocujes rozdiel medzi nim a spickovou aparaturou, kde je iba CDcko.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků