Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 6. 2018 07:31

Od fotografů bych čekal, že ocení hory bez asfaltek, načančaných hotelů a věží telefonních operátorů ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2018 07:46

Uznávám.

Já jsem ale nikdy nebyl pravý sportovec nebo pravý turista, i v době své nejlepší fyzické kondice jsem ušel maximálně střední tůru, ve srovnání s dneškem jsem měl cca o 25 kg méně.

Přes týden sedím v autě nebo v letadle nebo někde v kanceláři, jen přes víkend beru fotoaparát a ujdu nějakých 6-8 km vesměs po rovině, více ne. K tomu mám jedno dítě s chronickým zánětem vazů a druhé po plánované chirurgické operaci, budu rád, když zvládne cestu a pobyt, žádné fyzické nároky na něho klást nemohu. A manželka se začíná blížit pohybovou aktivitou svojí mamince, která chodí od lavičky k lavičce a láteří.

S tímhle materiálem se zázraky dělat nedají, oni by nejraději zůstali v posteli, hlavně když bude jídlo a wifina. Já mám přitom v plánu Štrbské pleso, Bilíkovu chatu, Pieniny a Hrebienok, ale budu muset překonat jejich odpor.

A ono také, pokud člověk během roku žádné náročnější aktivity nedělá, pak snaha o náročné sportovní výkony je pak spíše na škodu, po seznámení s místním lékářem kvůli nějakému zbytečnému problému netoužíme.
Naposledy upravil pemar dne 11. 6. 2018 07:56, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 6. 2018 07:56

Nez jsem poznal Pemara, tak jsem tuto taktiku znal pouze z druhe strany barikady, tedy kdyz lidi vysvetlovali, proc se nemyji, proc nemaji vzdelani, neumi jazyky, nemaji ridicak, vypiji pul litru tvrdeho denne a proc maji plisen na strope a proc hazeji do svetliku bordel.
Z druhe strany socialni barikady jsem tady ty "vysvetlovacky" nikdy nikde neslysel "boli zada, rano je moc brzo, chodnik kluzky, slunce moc vysoko, moc horko v poledne, moc zima vecer, pyl, vitr, ozonova dira, hnusny domorodec s bolakem na noze".
Tady ty lidi vetsinou rano vstanou v pet, udelaji padesat shybu, zachrani hotelirova baseta co uvizl v bahne jezirka a vybehnou na Gerlach, kde vyfoti Pentacon Sixem panaoramatickou fotku Tater.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2018 08:01

Fakt je, že pár mých mladších kolegů z práce na konferenci v Peci pod Sněžkou běhalo s čelovkou na Sněžku.

Ti ale fotí tak maximálně mobilem.

Nicméně, ideálním dovolenkovým programem mojí rodiny je nicnedělání.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 11. 6. 2018 08:11

Štrbské pleso, Bilíkovu chatu a Hrebienok?

Hm, tak to moc naozajstných tatier neuvidíš. Na týchto miestach túry začínajú, nie končia... ;)
Ale beriem, nie každému sa chce plahočiť po skalách.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 6. 2018 08:24

Jojo Bobe nekaždému se vůbec něco chce ;-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 11. 6. 2018 08:32

No ale lidi, kterym se prave nechce tak jednoducha vec, jako jit na prochazku tam, kde muze jit 100 leta baba maji prave ten pristup takovyto kde vsemu, takze casto hazou ten bordel misto do kose, tak do svetliku. Protoze si to zduvodni stejne, jako proc nejit po chodnicku do kopecka.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2018 09:16

Tak jako tak musím vzít ohled na to, že Micina má aktuálně stále ještě berle a její bratr je stále ještě v nemocnici, za daných okolností bych považoval za nerozumné si hrát na tatranského šerpu. A poté, co si manželka na začátku loňské dovolené zranila koleno, tak bych síly nepřeceňoval, zranění jednoho omezí i druhé.

Jinak Tatry mají v mých očích “slovinský syndrom”, těch pár opravdu atraktivních a přístupných míst je turisticky přeplněných a ty další vyžadují ve srovnání se Rakouskem nebo Švýcarskem vysoké fyzické nasazení a cesty nejsou tak bezpečné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 6. 2018 09:23

Tak proč pemare jedeš do Tater, když vaše fyzické schránky to nedávaj?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 6. 2018 09:30

Teraz myslím moc narvané nebude.
Ono samozrejme sú aj miesta a trasy ktoré dajú aj dôchodcovia, oddych a vzduch tam je stále OK, len nečakaj kulervoucí foto, max také čo máš na každej pohľadnici a FB stránke z tatier. Aj keď je to ešte stále domrvené tou katastrofou z pred pár rokov.
Ale keď sa zameriaš na starý dobrý krajinný detail, tak možno nájdeš neotrelý pohľad. ;)
V každom prípade dobré počasie prajem, to je v tatrách základ.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod golem2 11. 6. 2018 10:11

Ked pouzijes lanovky na Lomnicke sedlo, Lomnicak, Solisko, tak aspon nieco uvidis.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 11. 6. 2018 10:14

smikoto píše:Tak proč pemare jedeš do Tater, když vaše fyzické schránky to nedávaj?


Já jsem původně chtěl do Irska, to by bylo asi ještě náročnější. U manželky je to setrvalý stav, ale u dětí by se mohl jejich zdravotní stav celkem rychle zlepšit, Micině by pomohlo, kdyby přestala o víkendech odhazovat berle a přestala pomáhat týmu ve volejbalových soutěžích a u syna to byla prostě smůla, na operaci šel v nejkratším možném termínu a teď je to jen o tom, aby nebyly komplikace.

I proto jsem chtěl využít zkušenosti místních slovenských kolegů a minimalizovat objevování objeveného. Jestli přivezu nějaké kulervoucí fotky je mi celkem šumák, jde mi více o proces, než o výsledek.

Golem2: U toho Lomnického štítu to bude částečně i o tom, jaké tam budou fronty, třeba u nás na Sněžku je to za hranicí akceptovatelnosti. je to dost drahé a přesto tam lidi stojí ve frontě hodiny.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod golem2 11. 6. 2018 10:18

Da sa kupit cez internet, s rizikom, ze nevyjde pocasie. Ako nahrada je Lomnicke sedlo.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 11. 6. 2018 11:31

Na lomničáku je počasie jak hra s kockami. Sadne nesadne... Behom 10 minút to máte z hmly s daždom na nádherné počasie jak maľované...
Alebo behom 10 minút naopak.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 11. 6. 2018 16:26

Jsem se teď připravoval na středeční zakázku, kdy budu fotit skoro celý den na Moravě. A pojedu vlakem a busem, tak jsem chtěl jet nalehko. A zjistil jsem, že mám fakt super skladnou výbavu a ten malý 20l batoh od PeakDesign mě nepřestává překvapovat :)

Obrázek

Po sbalení:

Obrázek

Kdybych chtěl výbavu ještě minimalizovat, nahradím velký stativ dalším malým a místo toho rozměrného softboxu bych vzal další deštníkový :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků