Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod chvd 23. 10. 2018 01:18

wikxzen píše:
chvd píše:No z té fotky jsem teda trochu rozpačitý....

Já jsem spíše rozpačitý z grafického návrhu. Jinak autorkou fotky je Zara Meduna
+ web http://www.zarameduna.com + insta https://www.instagram.com/wildmoons/

No, kdybych to psal znova, asi bych taky spíše napsal, že prostě z toho návrhu, protože původní určení té fotky neznám.

Ganec:

Hele ty bys mohl bekt z fleku novibář jsem opět zjistil.
https://globe24.cz/revue/63050-vite-jak ... ne-nepatri
Naprosto obdobný vzorec úvah jako mnohdy prezentuješ ty.
Asi ti to nelze vyčítat, dnes jak vidno je to prostě normální jev.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2018 06:38

msp_x píše:
Ganec píše:Kľudne spravte lepšie porovnania 8-) ak sa vám tieto zdajú málo informatívne .. rád si ich pozriem.

A co kdyby jsi ten test pro podporu svých tvrzení udělal sám? Však výbavu na to máš.
Ja ale také testy robievam, keď mám možnosť (a/alebo keď ich už nespraví niekto iný, lebo vtedy by to bolo zbytočné)

Napríklad: http://www.gancovky.sk/2018/01/rychle-p ... -res-mode/
-> podporuje moje tvrdenie o Z7:
Ganec píše:
pemar píše:u této generace vidím oproti D850 samé nevýhody
Je inak škoda, že si sa s ňou len hral :-|

Keby si ňou vyfotil tú modelku, čo si fotil s D850, keď si skúšal toho OTUS-a
=> tak by si pri priamom porovnaní hneď zistil jej praktickú pridanú hodnotu
Aj jemu by pomohla stabilizácia k tomu, aby to nemal roztrasené fotky.

A ak nevieš o čom píšem, tak o tomto jeho porovnaní:
pemar píše:Včera jsem byl na Foto Expo 2018, a vzpomněl jsem si nám tu diskusi o portrétním módu. Tak jsem zkusil 2 objektivy, a napadlo mi se zeptat, jestli někdo vnímá rozdíl. Není to laboratorní porovnání, jsou to trochu jablka a hrušky v tom smyslu, že to není focené ve stejný moment, není to úplně stejný záběr a nejsou to úplně stejná ohniska. Není to stejně osvětlené a není to na úplném stejné ISO, jedno je na ISO 100 a druhé na ISO 250, pokud si pamatuji. Obě fotky jsou ze stejného těla. Obě fotky jsou na f/1.4.

Objektiv 1:

https://farm2.staticflickr.com/1915/436 ... a8_o_d.jpg

Objektiv 2:

https://farm2.staticflickr.com/1937/454 ... 88_o_d.jpg

A nyní otázky. Vidíte rozdíl v rozmazání a v tom, jak vypadají přechody mezi ostrým a neostrým? Vidíte něco, pro co by mohl být jeden objektiv dražší, než ten druhý? Vidíte něco, pro co byste jeden z těch objektivů chtěli? Nebo nevidíte rozdíl a ty objektivy jsou pro vás opticky rovnocennné?
Oba jeho zábery sú roztrasené, lebo použil sklá bez stabilizácie a príliš dlhý čas
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jozef6 23. 10. 2018 07:16

Anarki3 píše:Fidko - čítal si dnes ako pojde olympus dolu s cenou?

Kde o tom pisu?
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 10. 2018 07:46

Olouš spravidla zhadzuje ceny tesne pred nábehom nového modelu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod msp_x 23. 10. 2018 07:59

Ganec píše:Ja ale také testy robievam, keď mám možnosť (a/alebo keď ich už nespraví niekto iný, lebo vtedy by to bolo zbytočné)
Napríklad: http://www.gancovky.sk/2018/01/rychle-p ... -res-mode/

1. Text na uvedeném odkazu opravdu nelze nazvat testem a to ani vzdáleně.
2. Neporovnávají se tam rychlosti ostření podle typu ostřicího systému o níž se teď vede debata.
msp_x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anarki3 23. 10. 2018 08:31

jozef6 píše:
Anarki3 píše:Fidko - čítal si dnes ako pojde olympus dolu s cenou?

Kde o tom pisu?


na efote srnec ambasador niečo také splietal... že koli tomu, že nemaju FF a chcú peniaze za tie pidi čipy akoby boli FF :D

-- 23. 10. 2018 09:34 --

msp_x píše:
Ganec píše:Ja ale také testy robievam, keď mám možnosť (a/alebo keď ich už nespraví niekto iný, lebo vtedy by to bolo zbytočné)
Napríklad: http://www.gancovky.sk/2018/01/rychle-p ... -res-mode/

1. Text na uvedeném odkazu opravdu nelze nazvat testem a to ani vzdáleně.
2. Neporovnávají se tam rychlosti ostření podle typu ostřicího systému o níž se teď vede debata.


Máš to marný najlepší športový nefotograf a nekameraman gakot sa tu bude stále krutiť ako had, on nevie ani aký je rozdiel medzi 600mm f4 a 300mm f4. nie to ešte o testoch...
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 08:43

Necital, ale potesilo by ma to. Ako som pisal x krat, Olympus mam rad, ale platit ako za FF zan odmietam. Ten system je v mnohych podmienkach limitujuci co je uplne v poriadku pokial Ta nelimituje tam kde potrebujes, ale za tie peniaze proste cakam nieco ine :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2018 08:58

Nemá smysl porovnávat hrušky a jablka. A nemá smysl testovat v situacích, které nejsou relevantní. Pro mne třeba nemají smysl jakékoli testy týkající se videa. Včera mne zaujal test Z7 s nasazeným Nikonem 500/5.6 PF, nějaký borec (Sydney Low) s tím zkoušel fotit fotbal. Zkusil to v umělém světle, kde se zpravidla používají skla se světelnosti f2.8, výjimečně zoom typu 180-400/4. Výhoda kombinace Z7 a 500/5.6 PF spočívá ale v tom, že se s tím dá fotit z ruky.

Když jsem se díval na ty fotky, tak je to vesměs level na AF starší generace, tohle umí i D7100, o D4 nemluvě. Na sekvenci 8 snímků je vidět, že když do záběru nikdo neleze, není to žádný extra rychlý nebo extra chaotický pohyb, tak Z7 drží zaostření v pohodě. To beru jako dobrou zprávu. Ta špatná je, že ten foťák se na tyhle fotky nehodí, protože má malý buffer. V praxi to znamená 2 věci, velmi krátké série nebo potřebu fotit do JPG, JPG v kombinaci s umělým světlem a ISO kolem 5,000 považuji za slabinu. AF lock-on měl na jedničce a fotil do JPG Fine Large, parametry jsou tam popsané. Já jsem zvyklý focení sérií dle potřeby až do 200 snímků, na volbu mezi 12 a 14-bitových RAWem a na možnost širší volby ostřících režimů.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2018 09:02

Mě ta úroveň cca 32 000 (1200-1300€) za G9 nebo EM1 přijde jako přijatelná, a z těch vyšších cen už asi jsou vyléčeni :-)

A co se týká těch skel, každý má možnost sestavit si svůj baťůžek a pak ho obhájit, v tom nikdo z nás nepotřebuje moc pomáhat, že ? ;-)

Já za sebe jsem rád, že můj maximalismus a sběratelství realizuji jen v systému MFT, nechtěl bych to vidět ve světě FF ... zejména proto, že na výsledcích bych to bohužel moc nepoznal.

-- 23. 10. 2018 10:09 --

pemar

Stále víc se přesvědčuji, jak dobře je Z6 a Z7 namixována - lidi jako ty to zaujme ale nepřesvědčí, nicméně to dává rozumnou míru naděje až jistoty, že jednou tě některý nástupce přesvědčí. A že tedy není nutno měnit ekosystém, což je IMHO v této situaci velký strašák.

Pro spoustu scénářů si Zko mohou majitelé Nikoních DSLR přikoupit ke stávající sestavě, hlavně tedy s vizí, že některé unikátní funkce budou v budoucí verzi firmware vylepšeny.

Co se týká těl, tak Nikon předvedl víc, podle mě. U objektivů jsou ty Canony alespoň dle parametrů zajímavější.

Nicméně podle mě práci Nikon neodvedl vůbec špatnou.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 09:11

Ano, teoreticky mozem povedat to iste pretoze G9 som kupil za 1400eur aj s gripom, co je stale mozno trochu vysoka cena, ale za vlajkovu lod s mFT mi to vela nepride. Podobne skla mam od cinana kde stoja pricetne ceny s ktorymi sa da zit.

Tie ceny skiel a tiel v uvadzacich cenach a v oficialnych shopoch su ale skratka naozaj vysoke. A kedze nie som fanusik tvrdenia, ze f2.8 u Olympusu je to iste ako u SONY, pride mi ten system drahy. Tam kde mi na A7 staci f2.8 sklo potrebujem u Olympusu absolutnu spicku ktora nie je mensia a stoji 3-4x tolko. Skratka ... maly snimac Ta casto nuti kupovat spickove skla pritom neusetris ani na tom snimaci, ani na tom skle. Ale inak na zvieratka a na cestovanie a podobne mi ten system pride naozaj vyborny a cloveka aj trochu zahreje pri srdci, ze ma skla najvyseej triedy, ktore by ale pri vacsom snimaci nepotreboval.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 10. 2018 09:25

Ještě je tu jeden aspekt, ale ten je samozřejmě docela těžko ověřitelný, teda zejména v diskusích - docela jsem si jistý, že opravdu není sklo jako sklo. Tedy samotný fakt, že na FF existuje nějaký objektiv 1,8 nebo 2,8 nemusí znamenat, že se jedná o sklo, jehož výstup by se ti líbil a tedy si ho pak koupil. Opravdu kvalitní alternativy jsou pak už dost drahé.

Na diskusích je spousta informací o skoro všech objektivech, je i možnost si to vyzkoušet atd.

Moje zkušenost je taková, že v MFT světě je dost kvalitních skel za velmi rozumné peníze, a taky pár hodně kvalitních za trochu míň rozumné peníze :-)

Každopádně, pokud bych měl FF tělo, tak si k němu nekoupím F4 zoomy a F2,8 pevný skla, alespoň ne dokud budu mít MFT. A naskočit do F2,8 zoom a F1,4 pevných skel už prostě něco znamená, že ano ? ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 10. 2018 09:48

Ak vezmem do uvahy kolko optickych problemov zehli u Olympusu fw, naozaj si nie som isty ci je ta opticka kvalita drmaaticky lepsia. Nedavno Devil postoval nejake fotky pstrosa tusim z jeho Sigmy 100-400, alebo skor to bola 150-600 a porovnaval to s tou Leicou. Boli tie fotky tri krat horsie ? Pretoze Leica je 3x drahsia.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sesty 23. 10. 2018 09:55

V létě jsem kupoval E-M10 ke svojí stávající Sony FF (první generace) protože mi nestačila rychlost ostření (a chtěl jsem si zkusit nějaké ty featury a hlavně stabilizaci na čipu a dotykáč). Jsem si říkal, třeba mě mFT okouzlí natolik, že se budu moct zbavit Sonyho a pokračovat jen v mft, ale nestalo se tak. Tělo E-M10 M3 dobrý, to mě příjemně překvapilo, ale dál bude sloužit jen jako doplněk k FF, protože to má prostě svoje nenahraditelný kouzlo. U FF zůstanu u pevných skel a na olíka jen zoomy. Protože proč bych si kupoval na mft za nekřesťanský peníze nějaký pevný sklo 1.2, když si můžu za poloviční koupit na FF 1.8 za půlku a s HO na tom budu pořád líp. Na druhou stranu se zoomem je to naopak. Se seťákem 14-42 jsem moc spokojenej nebyl, pak jsem zkusil 14-150 jestli náhodou... a ne ani náhodou a nakonec jsem skončil u 12-40/2.8 a s tím jsem max. spokojenej, protože kdybych chtěl to samé u Sony jsem na více jak dvojnásobný ceně a váze. Naví jsem koupil za dobře z druhé ruky, jsou jich mraky. Sonek 24-70/2.8 se po inzercích moc nevyskytuje. (ano, vím že 27-70 2.8 není jako 12-40 2.8 ). Oba systémy se mi zamlouvají, ale je třeba přesně vědět se kterým půjdu co fotit.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2018 10:30

S tou změnou ekosystému je to napůl, pokud se změní bajonet, jinak souhlas. Jinak Z7 náhrada na D850 určitě není, ale Z6 je hodně blízko D750 a v něčem D750 předčí. Jako průšvih vidím u Z7/Z6 nabídku skel, adaptér to řeší jen částečně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 10. 2018 10:33

sesty píše:V létě jsem kupoval E-M10 ke svojí stávající Sony FF (první generace) protože mi nestačila rychlost ostření (a chtěl jsem si zkusit nějaké ty featury a hlavně stabilizaci na čipu a dotykáč).
..
U FF zůstanu u pevných skel a na olíka jen zoomy. Protože proč bych si kupoval na mft za nekřesťanský peníze nějaký pevný sklo 1.2, když si můžu za poloviční koupit na FF 1.8 za půlku a s HO na tom budu pořád líp.
Nerobíš dobre, ak sa pevným sklám na mFT vyhýbaš ^^
- u bezzrkadloviek je to tak, že čím svetelnejšie sko, tým lepšie ostrenie
=> čo isto uznáš aj sám, pri porovnaní 14-150 a 12-40/2.8 si to rozhodne musel cítiť
- no a nemusíš si kupovať f/1,2 sklá, keďže s f/1.8 sklami (ktoré sú lacné) je ostrenie tiež výrazne rýchlejšie ako u zoomov
(hlavne v horších podmienkach)

No a ešte za rozumný peniaz existujú Sigmy f/1.4, ktoré sú na mFT bez problémov použiteľné.

-- 23. 10. 2018 12:07 --

pemar píše:Já jsem zvyklý focení sérií dle potřeby až do 200 snímků
:shock:

To kedy potom triediš?
Tebe by sa funkcia ako "pro capture" (alebo "pre-burst" od Panasonicu) fest hodila 8-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků